Odpowiedz 
Gdzie szukać przyczyny b. wysokiego poziomu No3?
01-10-2013, 19:36
Post: #1
Gdzie szukać przyczyny b. wysokiego poziomu No3?
Robiłem z kolegą test na No3 i u mnie w mojej 25l wyszło 5 ale u kolegi w baniaku 240 wyszło bardzo wysoko, ok 140. Kolega podmienił połowę wody i nic się nie poprawiło. Testy zooleka zrobione zgodnie z instrukcją.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 20:08
Post: #2
RE: Gdzie szukać przyczyny b. wysokiego poziomu No3?
Powitać 140 to bardzo dużo woda prawie 'zielona' ja bym zaczął od zmiany testów, gdzieś słyszałem że testy zooleku na No3 jest do bani polecają kropelkowe np. sery
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 20:09
Post: #3
RE: Gdzie szukać przyczyny b. wysokiego poziomu No3?
przzyczyn może być wiele co ma w tym akwarium podłoże obsada roślinność ile tych roślin jak często podmienia i co leje Ro czy kranovit
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 20:16
Post: #4
RE: Gdzie szukać przyczyny b. wysokiego poziomu No3?
Podmiana wody , karmienie to podstawy ,jeżeli ktoś robi testy na No3 to powinien jakąś wiedze posiadać , tak mi się wydaje,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 20:28
Post: #5
RE: Gdzie szukać przyczyny b. wysokiego poziomu No3?
jak szukasz przyczyny wysokiego no3 to potrzebne są: rodzaj podłoża, rodzaj filtracji, jaka obsada, sposób karmienia, ewentualny sposób nawożenia w tych rzeczach najczęściej kryje się powód wysokiego no3, a co do testów można spróbować innym, kropelkowym albo nawet paskowym żeby sprawdzić czy nam zoolek nie sfiksował, pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 20:41
Post: #6
RE: Gdzie szukać przyczyny b. wysokiego poziomu No3?
i jeszcze porządnie wypłukać próbówkę bo też może przekłamać najlepiej kilka razy w wodzie z akwarium tqak samo strzykawkę jeśli używasz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 21:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2013 21:09 przez maximus.)
Post: #7
RE: Gdzie szukać przyczyny b. wysokiego poziomu No3?
A więc tak , podłoże jbl mando czy jakoś tak. Z obsady ogólnie małe ryby, kilkanaście gupiki około 30, razbory klinowe około 10, kosiarka 2, nieduży glonojad, mieczyków para, para ramirezków trochę narybku. to chyba tyle. W kuble ceramika, granulat, włóknina. Karmienie płatkami. Nawożenie to CO2 z butli makro i tyle. Co dziwne woda nie jest zielona nie ma glonów w dużych ilościach, rośliny w przyzwoitym stanie. Kolega myślał że może testy walnięte ale u mnie zrobiliśmy i wyszło ok nawet bardzo ok a u niego max na skali. Probówka oczywiście konkretnie wypłukana przed próbą . Podmiana raz w tygodni 40l kran. Akwa bujnie obsadzone roślinami
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2013, 22:05
Post: #8
RE: Gdzie szukać przyczyny b. wysokiego poziomu No3?
Hmmm, wysokie NO3... Rośliny rosną czy w miejscu stoją?
Nawóz makro tzn.? Są fosforany i potas? Podajesz mikro?
NO3 w wielkim skrócie jest produktem przemiany NO2 przez bakterie nitryfikacyjne. Jak masz za dużo ryb i innych rozkładających się roślin, a za mało "odbiorców" w tym wypadku roślin NO3 będzie wysokie.

PS. Sprawdź NO3 kranówy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości