Odpowiedz 
Nowe akwarium nowe wyzwania
22-09-2013, 16:56
Post: #1
Nowe akwarium nowe wyzwania
Witam jak już niektórzy zauważyli przesiadam się na większy zbiornik i jestem na etapie planowania. Wpadłem na pomysł żeby filtr kubełkowy a dokładniej końcówka ssąca była zabudowana a"la filtr hamburski czyli zamaskowane gąbką po prostu wydaje mi się to bardziej estetyczne czy to jest dobry pomysł czy ktoś już to kiedyś zastosował ? Odprowadzenie wody będzie deszczownica albo jeszcze tego na oczy nie widziałem,ale Edison coś mi wspominał o szklanych rurkach są takie szklane deszczownice? Oczywiście za gąbką będzie ceramika, a cała gąbka obsadzona mchem w tym miejscu także bym chciał umieścić grzałkę, ale skoro tam zaciągana jest woda i poleci przez kubełek to czy grzanie będzie miało sens woda się nie wychłodzi znacznie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2013, 17:44
Post: #2
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
Mam taki zbiornik już chyba 5 lat . Początkowo był komin w narożniku ale to się nie sprawdziło i teraz jest hamburg a za nim i elektroda Ph metru i czujnik temperatury oraz dziura powrotu, rurka do deszczowni i rurka z przewodami do oświetlenia tak że na zewnątrz nic nie wystaje . Całość mam pod pokrywą więc deszczowni szklanej nie potrzebuję bo i tak jej nie widać zresztą deszczownia szklana do kiepski pomysł.
Czasami gąbkę muszę lekko wzruszyć jak poziom wody w "kominie" zaczyna spadać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2013, 17:51
Post: #3
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
A jest możliwość pokazania zdjęcia chyba że bym to obejrzał to na żywo jak będę jechał z Tomkiem po Pokarm
ja nie planuję pokrywy dlatego chcę żeby to estetycznie zrobić tak żeby się nie wstydzić jak wezmę to na targi na przyszły rok Smile A nie wiedziałem że za gąbką może spaść poziom wody a czy kombinowanie z ceramiką w kominie jestdobre czy same media w kubełku wystarczą. W sumie miały być krewetki, zakochałem się w akwariach roślinnych i małych rybkach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2013, 18:12
Post: #4
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
Lepiej przyjedz i sobie obejrzyj Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2013, 18:16
Post: #5
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
ok przyjadę na pewno Smile a druga sprawa czy dobrze kombinuję z tą grzałką tzn czy dobrze to rozumiem że umieszczenie grzałki w tym miejscu to straty ciepła
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2013, 18:34
Post: #6
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
Straty cierpła będą takie same czy będzie ona w kominie czy gdzie indziej . Inna sprawa to pomiar temperatury jeśli będzie w akwarium to Ok jeśli w kominie to faktycznie może tam być cieplej ale nie robiłem nigdy pomiarów na ile woda w takim obiegu się schładza i jak mocno wpłynie to na temp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2013, 18:38
Post: #7
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
czujka wg mojej wiedzy powinna być w przeciwnym narożniku na tylnej szybie tak mi się wydaje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2013, 19:36
Post: #8
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
W akwarium z dobrym obiegiem wody temperatura będzie praktycznie taka sama więc to ma niewielkie znaczenie. Natomiast mierząc temperaturę wody w kominie w akwarium będzie niższa ale nie wiem o ile . To spowoduje wyższą temp. w obiegu zewnętrznym niż w akwarium a zatem troszkę wyższe jej schładzanie ale nie sądzę żeby ta różnica była znacząca .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2013, 19:40
Post: #9
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
w sumie nie wiem czy grzałka będzie potrzebna w zapasie mam, ale myślę że mam stałą tem w mieszkaniu na poziomie 23-24 stopnie to grzałka się nie przyda chyba że awaria kotła gazowego to wtedy już tak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2013, 20:19
Post: #10
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
To nie ma co rozmyślać gdzie ją umieścić wystarczy że będzie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2013, 20:42
Post: #11
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
http://allegro.pl/zestaw-co2-plant-pro-n...84129.html Taki oto zestaw i mam pytanie do wybitnych specjalistów nada się co zostawić co wymienić ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2013, 20:48
Post: #12
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
Cena jest dobra ale na dzień dobry wymienił bym zaworek precyzyjny na cały metalowy i dyfuzor.
Na początek zestaw ok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2013, 20:57
Post: #13
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
Co za sens jest kupowania czegoś na początek a potem wymiana na lepsze nie lepiej odrazu kupic profesjonalny zestaw?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2013, 21:38
Post: #14
Odp: Nowe akwarium nowe wyzwania
Takie są zestawy podstawowe i tyle co nie znaczy ze są całkowicie do niczego, na poczatku zabawy z co2 wystarczy.
Kupisz , uruchom zestaw i po jakimś czasie sam stwierdzisz że dobry dyfuzor to podstawa.

Zestaw profesjonalny rożni się lepszym, dokladniejszym reduktorem a cena leci ostro do góry.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2013, 21:43
Post: #15
RE: Nowe akwarium nowe wyzwania
Czyli lepiej(taniej) kupić taki zestaw i potem wymienić kilka rzeczy no oczywiste że nie chcę wydać za butlę tyle co za telewizor to w takim razie jaki dyfuzor i zaworek ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moje nowe akwarium :) ldrozd 9 17,817 24-02-2015 15:56
Ostatni post: ldrozd
  Nowe miejsce środowych spotkań Amonhell 12 18,555 15-02-2015 14:05
Ostatni post: bohen21



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości