Odpowiedz 
Moje nowe akwarium :)
23-02-2015, 23:05
Post: #1
Moje nowe akwarium :)
Witam,

Może na starcie się przywitam, mam na imię Łukasz, jestem tutaj nowy, doświadczenie z akwarystyką mam można powiedzieć dość znikome, ponieważ mój wcześniejszy zbiornik ( 375l) dostałem tak naprawdę kompletny i wystarczyło go tylko zalać wodą i wystartować, wszystko było pięknie, aż do momentu zakupu nowego mieszkańca, który niestety przyniósł coś ze sobą co wykończyło resztę. Zraziłem się do akwarystki na jakieś dwa lata, akwarium stoi puste w garażu. W okresie świąt urodził mi się pomysł na założenie nowego od podstaw akwarium, wraz z wykonaniem szafki, oświetlenia, sumpa i wszystkiego co jest związane ze startem akwarium, szkło ma mieć 220x60x60 (znalazłem firmę która z frontem OW sklei mi je za troszkę ponad 1000 zł) i moje pytanie brzmi czy zamknę się w kwocie około 2 tys (nie wliczając szklanki), oświetlenie chciałem zrobić z ledów smd i akwarium ma być biotopem malawi Wink

pozdrawiam

PS. ale się rozpisałem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 23:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2015 00:02 przez leeusr. Powód: Nowe informacje)
Post: #2
RE: Moje nowe akwarium :)
W akwarium można wpompować każdą kasę, ale można też kupić 3 gupiki, nurzańca i zamkniesz się w 10zł, więc ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 23:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2015 23:45 przez harek.)
Post: #3
RE: Moje nowe akwarium :)
Witamy,

przy malawi nie potrzebujesz dużo światła wiec np moduły led dadzą radę, reszta to piasek i skały to raczej tanie rzeczy. Pozostaje najdroższe, czyli filtracja która musi być dość wydajna i najlepiej zrobić ją na wyrost.

Moim zdaniem na sprzęt, aranżacje i ryby 2k powinno starczyć, w zależności jakie będziesz chciał ryby Smile

Polecam stronę http://forum.klub-malawi.pl/ tam Ci w tym temacie pomogą profesjonalnie Smile

ps.
leeusr napisał(a):głupiki
literówka kolego ? Wink

Poznańska Giełda Akwarystyczna na FB
https://www.facebook.com/groups/268590873561911/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 23:48
Post: #4
RE: Moje nowe akwarium :)
jeśli chodzi o filtrację to będzie sump z pompą obiegową vel. tej do CO. A powiedzcie mi który sklep w Wielkopolsce ma dobry wybór pyszczaków, bo niestety powiedzmy ten, który mam pod nosem(w Gostyniu) nie jest zbyt dobrze wyposażony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2015, 00:03
Post: #5
RE: Moje nowe akwarium :)
harek napisał(a):literówka kolego ?
słusznie - poprawiłem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2015, 01:23
Post: #6
RE: Moje nowe akwarium :)
ldrozd napisał(a):A powiedzcie mi który sklep w Wielkopolsce ma dobry wybór pyszczaków

Jeśli chcesz skompletować całą obsadę w jednym sklepie, to takiego nie znajdziesz. Większość sklepów, powszechnie uważanych za dobre, posiada w ofercie kilka gatunków, musiałbyś zrobić rundkę po kilku sklepach.
Proponuję żebyś przejrzał ofertę norbi2907, wystawia się na allegro.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2015, 11:07
Post: #7
RE: Moje nowe akwarium :)
Witaj. Jeśli będzie sump to filtracja da radę, w poszczególne przegrody wrzuć jak najwięcej ceramiki (polecam siporax). Do oświetlenia naświetlacze 10w wystarczą oczywiście na długości 220 cm będziesz musiał ich dać kilka (5-6). Jeśli chodzi o Wielkopolskę to każdym sklepie jest po kilka pospolitych gatunków z Malawi. Jeśli chcesz naprawdę duży wybór pyszczaków (również bardzo rzadkich gatunków) to niestety najbliżej do firmy Tan-mal w miejscowości Różanki (koło Gorzowa Wielkopolskiego), uważam że warto zaplanować sobie wyjazd bo ryby z Malawi mają pierwsza klasa.

było 112 litrów morszczyzna
jest 300 litrów w obiegu
Akwarium ukwiałowe z błazenkami 100 litrów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2015, 13:34
Post: #8
RE: Moje nowe akwarium :)
maciejk1976 napisał(a):Do oświetlenia naświetlacze 10w wystarczą oczywiście na długości 220 cm będziesz musiał ich dać kilka (5-6).

A nie mogę użyć ledów SMD (tych z taśmy) w profilach aluminiowych, ponieważ chciałem zastosować pokrywę nad całością.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2015, 15:47
Post: #9
RE: Moje nowe akwarium :)
Po pyszczaki z malawi to możesz uderzyć do Damiana z Opolskiej, jak chcesz to podam Ci w pw jego numer.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2015, 15:56
Post: #10
RE: Moje nowe akwarium :)
Chwilowo spokojnie Wink jestem w fazie projektu i dopinania budzetu. Nic nie chce robić szybko, wszystko 2x przemyslec zeby pozniej nie pluc sobie w brode Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moje pierwsze akwarium. GrzegorzD 5 13,126 22-06-2016 12:54
Ostatni post: mojaryba
Big Grin Moje pierwsze akwarium 43l kin_Ana 12 23,750 29-02-2016 23:09
Ostatni post: alarmowiec



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości