Odpowiedz 
Pijawki
11-09-2013, 20:50
Post: #1
Pijawki
Witam! Ostatnio zauwazylem male "pijawki" w podlozu!! Nie wiem dokladnie co to za stwory sa czarne, maja okolo 1-2cm i przypominaja pijawki!! Czy to cos niepokojacego?? Jesli tak to jak je zwalczyc?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2013, 21:10
Post: #2
RE: Pijawki
Jak możesz to jakieś zdjęcie wstaw osobiście sporo czytałem o akwarystyce ale o pijawkach nie widziałem ani wzmianki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 21:49
Post: #3
RE: Pijawki
A jakie masz ryby? Jeżeli temat się nie przeterminował...

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2013, 13:08
Post: #4
RE: Pijawki
neonki, danio, kiryski, otoski i amano!! Akwarium mam 112l. te pełzajace glizdy nadal widuje w podlozu ale nic zlego jak narazie sie nie dzieje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2013, 18:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2013 18:31 przez Lermi.)
Post: #5
RE: Pijawki
W przypaku Twoich ryb pijawki byłyby widoczne a nawet bardzo widoczne. Pijawki rybie są stosunkowo duże, więc zobaczyłbyś je, kiedy są przyssane.
Natomiast gdy odpadną od ryby, pozostawiają rankę. Z podaniem rybek chodziło mi o to, że u niektórych ryb jest ona lepiej widoczna, u niektórych mniej. Po odłączeniu się pijawki ryba jest w dość kiepskim stanie - ranka się nie goi, widać wokół niej zaczerwienienie, no i często infekcje. Bakteryjne, pasożytnicze itp.
Im jaśniejsze ubarwienie stwora, tym łatwiej stwierdzić, czy coś go gryzło.
A no i jak chcesz wiedzieć co to jest, to zagarnij stwora do słoika po koncentracie pomidorowym itp, zapłać 1,9 za znaczek i ślij.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2013, 07:01
Post: #6
RE: Pijawki
Dzieki za pomoc! Wlasnie nie zauwazylem zeby cos zlego dzialo sie rybkom!! zastanawiam sie czym zywia sie te stworki!?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2013, 16:16
Post: #7
RE: Pijawki
Zależy co to za stwór, ale przeważnie to taka wodna odmiana dżdżownicy Smile

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości