Odpowiedz 
Wkłady do filtra - Amazonka
12-09-2013, 18:19
Post: #1
Wkłady do filtra - Amazonka
Witam.
Postanowiłem po raz kolejny się was poradzić Smile
Mianowicie, zakupiłem FILTR JBL E901 GREENLINE. Do tego dostałem Wkład ceramiczny, 2 wkłady gąbkowe biologiczne + pakiet wkładów zeolit oraz węgiel aktywny oraz prefiltr.
I teraz pytanie: Czy mam taki zestaw wkładów zastosować, czy jakiś inny? Dodam też, że akwarium będzie zupełnie nowe, bez ryb, z wodą RO i zestawem CO2. Ryby będą wpuszczane w późniejszym czasie więc przy okazji pytanie: co zrobić, żeby woda szybciej była gotowa do jej zamieszkania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2013, 18:21
Post: #2
RE: Wkłady do filtra - Amazonka
Zamiast zeolitu i węgla aktywnego daj ceramikę i będzie okej.

Cytat:co zrobić, żeby woda szybciej była gotowa do jej zamieszkania?
Możesz dać bakterie do filtra lecz nie licz na to, że parametry ustabilizują się od tak po tygodniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2013, 19:21
Post: #3
RE: Wkłady do filtra - Amazonka
A co sądzicie o zastosowaniu zeolitu?? Szperam po necie i czym więcej szukam, tym bardziej głupieje. Jedni odradzają, drudzy doradzają a jeszcze inni namawiają zastosowanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-09-2013, 20:20
Post: #4
RE: Wkłady do filtra - Amazonka
Ogólnie to w googlach krążą informację, że zeolit pochłania jakieś tam związki, i później je "wyrzuca" z powrotem do wody przez co mogą być glony itd. lecz według moich obserwacji nic takiego nie ma miejsca. Używałem zeolitu przez ponad 2 lata we filtrze i wszystko było okej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie szukać wkłady do Eheim Liberty Apple 8 16,321 24-01-2011 20:23
Ostatni post: mcbazo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości