Odpowiedz 
Filtr RO
10-09-2013, 23:59
Post: #31
RE: Filtr RO
Jest jednak jakaś grupa naukowców i użytkowników dla których taki mineralizator powstał. Nie ma przymusu każdy sam oceni komu wierzyć i taką wersję wody będzie pił. Właśnie dlatego myślę że małe wyhamowanie tego optymizmu było potrzebne.
A w akwarystyce nie mamy tego problemu bo i tak wodę dorabiamy sami czy dodatkami w płynie czy solami czy też substratami. Zalety stosowania filtra RO tutaj są bezdyskusyjne a że z naszą wodą w kranie czasami bywa coś nie tak to już nie jeden raz się przekonaliśmy w postaci problemów w akwarium Smile
Zapraszamy kolegę na spotkania środowe i na aktywny udział w "życiu" forum Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2013, 00:25
Post: #32
RE: Filtr RO
u mnie w karnie leci woda co ma normy poprzekraczane o warunkowo dopuszczona jest. w akwarium No3 na poziomie ok 20 mg/l a w kranie 60mg/l a norma do spożycia 50. Więc podmianka taka wodą odpada bo w akwarium lepsza woda.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2013, 00:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2013 00:47 przez Searcher.)
Post: #33
RE: Filtr RO
Dokładnie jak piszesz. Ponadto mineralizator zdaniem niektorych osob poprawia smak wody RO, dla mnie natomiast ten smak to cos za czym u nas tęskniłem, bo naprawde mozna sie przywyczaic do takiej super czystej wody. Optymizm poniekad stad, ze ponownie mam to co lubieSmile

W akwarystyce, takiej ciut bardziej ambitnej, to chyba RO jest nieuniknione, ale zamierzam mieszac z kranovitem, szczerze to dosyc mam juz mineralizacji od podstaw.

Spotkanie jest kiedys w planie, ale dzis to wlasnie dostalem swoja 300 z OW i duuuzo przede mnaSmile

(11-09-2013 00:25 )jar300 napisał(a):  u mnie w karnie leci woda co ma normy poprzekraczane o warunkowo dopuszczona jest. w akwarium No3 na poziomie ok 20 mg/l a w kranie 60mg/l a norma do spożycia 50. Więc podmianka taka wodą odpada bo w akwarium lepsza woda.

Tragicznie jest... nie tylko do akwa ale i do picia. Tu bez filterka nie da rady, a chyba nie wspomnialem, ze taki prosty do akwarium to i za 120PLN mozna kupic. Są tez takie podlaczane pod prysznic, czy baterie w wannie. Do wyboru do koloru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2013, 01:02
Post: #34
RE: Filtr RO
tak tragicznie nie jest. jakoś wa akwarium wszystko rośnie a i tak nawóz muszę dawać bo brakuje azotu Smile

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2013, 12:16
Post: #35
RE: Filtr RO
Nie mam pojecia co masz w akwa, że Ci 60 NO3 zjada, ale to musi robic wrazenieSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2013, 12:26
Post: #36
RE: Filtr RO
Ja tylko chciałem się dowiedzieć jaki filtr kupić do akwarium a tu widzę niezłą wojnę Smile Panowie, proponuję zakończyć temat, wypić po browarku i porozmawiać o rybkach Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2013, 18:28
Post: #37
RE: Filtr RO
Searcher włos to ci się zależy jak cię ta ro wyplucze ;-) proszę nie odpowiadaj na to kolejnymi badaniami artykułami itd bo zdanie mam podobne jak większość osób w tym temacie a dwa to bardziej przemawiają do mnie ceny jakie widzę na półce bądź słyszę podczas rozmowy w sklepie niż to co szkodzi a co nie szkodzi irlandczykom. Podsumowując podzieliłem się informacja jaka sam usłyszałem od przedawcy i taki wniosek tutaj przedstawiłem i jest on z życia wzięty a nie z chemii .

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2013, 20:51
Post: #38
RE: Filtr RO
Nie ma co się jeżyć, tak mnie wypłukało! Smile A dla mnie to powaznie mozesz te filtry wymieniac co miesiac nawet, sprzedawca bedzie zadowolonySmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2013, 21:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2013 21:28 przez HOLI.)
Post: #39
RE: Filtr RO
Bóg się zlitowal nad moim portfelem i nie muszę wydawać tych pieniędz bo nie ma na co po prostu :-) radzę sobie bez tego z dobrym skutkiem a i kondycję roślin mam bardzo dobra:-) co do sprzedawcy to ten że dobry a nawet bardzo dobry kolega powody do radości będzie miał jeszcze nie raz pewnie Sprzedając te filtry dla ce to tak dla." akwarystycznych"

Bóg się zlitowal nad moim portfelem i nie muszę wydawać tych pieniędz bo nie ma na co po prostu :-) radzę sobie bez tego z dobrym skutkiem a i kondycję roślin mam bardzo dobra:-) to tak dla spostrzegawczych:-) co do sprzedawcy to ten że dobry a nawet bardzo dobry kolega powody do radości będzie miał jeszcze nie raz pewnie Sprzedając te filtry dla celów." akwarystycznych" :-)d

Górny post zawiera błędy zatem dolny został - poprawiony

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2013, 21:17
Post: #40
RE: Filtr RO
Jak woda z RO moze wypłukać minerały skoro trafia do żołądka gdzie jest bardzo silny kwas.
Mineralna czy nie i tak jest w przewodzie pokarmowym rozbijana na związki proste.

Jakby ktoś wstrzyknal taka wode do krwiobiegu to bym się zgodził, że coś tam może wypłukac.
Filtry do celów "akwarystycznych" są uproszczonymi filtrami do celów spożywczych bez baniaka , mineralizatora czy lampy UV.
Osobiście prosto z filtra ro wody bym nie pił. Ale w herbacie zawsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2013, 22:45
Post: #41
RE: Filtr RO
Sopel napisał(a):Mineralna czy nie i tak jest w przewodzie pokarmowym rozbijana na związki proste.

Eeeeeeeeeeeeeeeeee.... że niby na jakie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-09-2013, 23:15
Post: #42
RE: Filtr RO
Wydaje mi się, że tu chodzi o to, iż woda Ro nie dostarcza żadnych minerałów i stwierdzenie, że wypłukuje minerały jest błędne. Po prostu pijąc taką wodę będziemy pobierali mniej minerałów przez co mogą występować wyżej wymienione problemy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2013, 14:13
Post: #43
RE: Filtr RO
(14-09-2013 22:45 )Stiep napisał(a):  
Sopel napisał(a):Mineralna czy nie i tak jest w przewodzie pokarmowym rozbijana na związki proste.

Eeeeeeeeeeeeeeeeee.... że niby na jakie?

Przyznaje się źle się wyraziłem.
Woda mineralna czy kranowa wiadomo to nie tylko h2o, ale szereg związków. Miałem na myśli to, że trafiając do przewodu pokarmowego zwiazki zawarte w wodzie są rozkładane.
Sedno sprawy wypłukiwania napisał Mikołaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2013, 16:24
Post: #44
RE: Filtr RO
A kto z szanownych kolegów powie mi, jakie kupić minerały do wody RO żeby pasowała rybkom??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-09-2013, 16:46
Post: #45
RE: Filtr RO
a jakie rybki ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości