Odpowiedz 
Filtr RO
05-09-2013, 15:52
Post: #1
Filtr RO
Witam.
Myślę nad zakupem filtra odwróconej osmozy. Może ktoś doradzić jaki kupić, ile by trzeba wydać pieniędzy i co jaki czas wymienia się te wkłady?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2013, 16:01
Post: #2
RE: Filtr RO
filtr kupisz za 150 zł z allegro, prodycentów masz mnóstwo a wymiana wkładu przedroży jego wartość wie po prostu nabedziesz nowy taniej.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2013, 16:19
Post: #3
RE: Filtr RO
A to super. Właśnie zastanawiałem się czy taki za 150 zł będzie dobry, czy będzie trzeba wydać 500-600 zł. A jeszcze takie pytanko:
Jeśli mówisz, że wkłady są droższe od całego zestawu to po jakim mniej-więcej czasie bym musiał zakupić nowy filtr? Chodzi mi o to, czy mówimy o dniach, tygodniach czy miesiącach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2013, 16:32
Post: #4
RE: Filtr RO
wszystko zależy od ilości jaką przez niego przepuścisz . Myśle że spokojnie mówimy o miesiącach wrecz jestem pewiem. Pierwszy filtr jaki miałem służył ok rok i pewnie nadal by był gdyby nie remont i po prostu go wywaliłem. Może było lekkie wrażenie że słabiej leci ale kosmetyczne. Drugi kupiłem po wpadnieciu na pomysł że przeciez nie musi byc cały czas podłączony tylko wpinałem sie pod odejście do pralki, nalałem ile potrzeba i odpinałem. za tego dałem 169 zł z przesyłka pamietam jak dzis bo kurier przy pobraniu wołał 1169 zł , sprzedawca przez przypadek strzelił jedynke wiecej Smile Miałem go 8-9 m-cy i wydałem z racji przeprowadzki i faktu że do obecnych zbiorników nie potrzebuje miec go na miejscu taniej mi wychodzi skoczyc kawełk za blok i kupić 10 l za 2 zł. Ale filtr cały czas ma znajomy czyli już ok 12 m-cy.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2013, 16:48
Post: #5
RE: Filtr RO
Dzięki. Teraz to już wiem na czym stoję. Nie bawił bym się w filtrowanie wody bo też kupuję wodę ze sklepu, ale niestety muszę dojeżdżać do Poznania i to mnie już męczy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2013, 17:28
Post: #6
RE: Filtr RO
Może ktoś by poratował linkiem albo pokrótce wytłumaczył początkującemu akwaryście o co chodzi z tym RO po co itd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2013, 20:52
Post: #7
RE: Filtr RO
w poznaniu jest sklep z filtrami RO ja kupiłem za 126 zł na Józefa Chociszewskiego http://www.waterpure.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2013, 00:43
Post: #8
RE: Filtr RO
Dokładnie tak a wkłady są od 10 -40 zł więc chyba opłaca się bardziej wymieniać . Jedynie gdyby padła membrana to wtedy może nowy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2013, 07:59
Post: #9
RE: Filtr RO
no to jestem zaskoczony bo do pierwszego który miałem w sklepie w gnieżnie krzykneli 75 zł a na allego wówczas były po 50 zł mniej wiecej plus dostawa i naprawde kalkulacji nie było. ciekaw jestem jak teraz do tego który dałem znajomemu trzeba poszperac poki nie wywali do kosza .

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2013, 13:08
Post: #10
RE: Filtr RO
Tak naprawdę wymianie podlegają tylko filtry sznurkowe ok 10zł i jeśli jest to węglowy. Membrana to raczej rzadko pada Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2013, 09:45
Post: #11
RE: Filtr RO
Wszytko zależy od ilości elementów zestawu RO2-RO7.
Na przykład:
RO3 (typowy filtr akwarystyczny)to koszt 80-150zł (ja kupilem na allegro za 100zł)
membrana trwałośc 2-3 lata (zależy od producenta)
filtry 2 szt - trwałość 3-10 m-cy (zależy od producenta)
Wymiana filtrów to koszt kilkunastu-kilkudziesieciu złotych (w zestawie który mam to 25 z przesyłką).
Jak padnie membrana(koszt ok 60-100zł), to taki filtr lepiej wyrzucić i kupić nowy zestaw.
Rocznie wychodzi góra 200zł.
Aha wydajność litrów na dobe , którą podają sprzedawcy to bajka, podawana jest dla ciśnienia wody 8 barów. Moj filtr (membrana 75) daje 10l w 50 min.
Filtr jest opłacalny tylko przy większych zbiornikach. Najlepiej policzyć ile sie podmienia wody na miesiąc, jak wysoko mieszka i czy nie taniej jest kupic w sklepie. Wink
Z drugiej strony miło jest czasem napić się herbaty bez osadu.
Wody z filtra używam też do żelazka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2013, 11:11
Post: #12
RE: Filtr RO
A jeszcze jedno:
Czy gdzieś w Poznaniu lub okolicach jest sklep z takimi filtrami? Chodzi mi o sklep "realny" a nie internetowy. Wolałbym przed zakupem wysłuchać rad sprzedawcy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2013, 11:16
Post: #13
RE: Filtr RO
(05-09-2013 20:52 )Mikołaj napisał(a):  w poznaniu jest sklep z filtrami RO ja kupiłem za 126 zł na Józefa Chociszewskiego http://www.waterpure.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-09-2013, 12:55
Post: #14
RE: Filtr RO
(07-09-2013 11:16 )edison napisał(a):  
(05-09-2013 20:52 )Mikołaj napisał(a):  w poznaniu jest sklep z filtrami RO ja kupiłem za 126 zł na Józefa Chociszewskiego http://www.waterpure.pl/

Warto dodać, że mimo wszystko nie można tam kupić filtra, bez zamówienia wcześniej w sklepie internetowym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-09-2013, 13:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2013 13:21 przez edison.)
Post: #15
RE: Filtr RO
Ostatnio kupowałem po wcześniejszym kontakcie telefonicznym w celu zorientowania się czy jest dostępny od ręki i nie było z tym problemu, natomiast rok wcześniej musiałem zakupić przez sklep internetowy - Pani w sklepie mi wytłumaczyła że muszą ściągać z magazynu a na sklepie nie mają dużej ilości a jeśli są to już zamówione poprzez internet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości