Odpowiedz 
jaką roślinę na lustro wody ?
19-04-2013, 22:22
Post: #1
jaką roślinę na lustro wody ?
Witam was. Proszę o poradę a mianowicie chciałbym dołożyć do akwarium jakąś roślinę pływająca na lustrze wody. Miałem rzese ale deszczownia wbijala ją w ton wody i po kilku dniach marnieje. Pistia raczej nie wytrzymuje bo jest pokrywa z szyby i skrapla się para co podobno nie pozwoli jej żyć. Co mógłbym zastosować ? Patrząc na ruch wody z deszczowni choć nie aważ tak mocny... I pokrywę.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 22:27
Post: #2
RE: jaką roślinę na lustro wody ?
Wgłębka? Thumbsup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 22:39
Post: #3
RE: jaką roślinę na lustro wody ?
Limnobium rozłogowe?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2013 22:51 przez HOLI.)
Post: #4
RE: jaką roślinę na lustro wody ?
Może i dobry pomysł... Nie próbowałem przyznam. Czy poza tym coś się znajdzie ?

Stiep opcja bomba. Tylko pytanie czy nie zachowuje się jak pistia że przy skraplaniu wody z pokrywy obumiera. Jeśli nie to super.

Stiep opcja bomba. Tylko pytanie czy nie zachowuje się jak pistia że przy skraplaniu wody z pokrywy obumiera. Jeśli nie to super.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 22:55
Post: #5
RE: jaką roślinę na lustro wody ?
Limnobium Laevigatum - Posiadam i nic się nie dzieję (a z pokrywy lekko się skrapla). Tylko czasem mi glonojad w nocy chrupie Smile

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 23:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2013 23:04 przez HOLI.)
Post: #6
RE: jaką roślinę na lustro wody ?
Nie no tu jest opcja dla kreweci więc głonojąd nie szkodzi bo go brak ;-) a brakuje mi czegoś na czym się super wieszają . Jak tylko była pistia czy rzesą ładnie na niej siedziały ale po kilku dniach już nie miało gdzie. W tym przypadku widzę że nurt wody nie da rady tym dość dużym liściom i powinny żyć dłużej.

A filomucha na allegro sprzedaje to i i pisze że unikać skraplania z pokryw i bądź tu mądry ? Zmieszał mnie totalnie.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 23:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2013 23:09 przez Michu2802. Powód: Nowe informacje)
Post: #7
RE: jaką roślinę na lustro wody ?
Mam u siebie deszczownicę więc jedyny minus, że są zepchnięte gdzieś w bok, ale nią stanowi to jakiegoś większego problemu, jak coś to pod koniec tygodnia mógłbym mieć kilka sztuk na wydanie. Niedawno wydałem pełen woreczek więc jak coś to daj znać.

PS: Wiadomo, że jak ktoś ma pokrywę i w niej lampy to zawsze będzie się coś skraplać, bo ta woda nie ma gdzie "ucieć". Ja u siebie nie widzę żadnych problemów, no prócz tego glonojada, który sobie je czasem wcina.

160L, 27L.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 23:19
Post: #8
RE: jaką roślinę na lustro wody ?
Miałem limnobium, obecnie mam pistię. Limnobium kiepsko się przyjęło, bardzo szybko żółkło, mimo, że wytwarzało nowe odnogi/osobniki, natomiast pistia trzyma się bardzo dobrze(jak na razie).
Na Twoim miejscu wpakowałbym obie i sprawdził co lepiej się trzyma.
A osobiście wolę pistię, ładniejsze korzenie ma Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2013, 23:27
Post: #9
RE: jaką roślinę na lustro wody ?
No to chyba będzie metoda prób i błędów. Kolejna;-) tylko te niekontrolowane pływanie wszystkieggo wszędzie potem to katorga. Pistia próba była raczej ciężko. No może jeszcze raz się odważe.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-04-2013, 06:48
Post: #10
RE: jaką roślinę na lustro wody ?
Jak chcesz to możesz też spróbować z Salwinią pływającą, link na allegro:
http://allegro.pl/salwinia-plywajaca-dla...12996.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości