Odpowiedz 
Co to za cholerstwo ?
13-04-2013, 23:31
Post: #16
RE: Co to za cholerstwo ?
A ferka jest bezpieczna to dlaczego mikro Zooleka miałoby nie być?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-04-2013, 23:39
Post: #17
RE: Co to za cholerstwo ?
Dla crystali niebezpieczne są tylko związki azotu, choć są ludzie którzy maja wysoki azot i crystale trzymają bezproblemowo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2013, 00:03
Post: #18
RE: Co to za cholerstwo ?
A kto konkretni trzyma Crystale na wysokim azocie? Bo słyszałem już o CR na pH powyżej 7 i na sporych twardościach, ale na wysokim NO3 jeszcze nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2013, 07:38
Post: #19
RE: Co to za cholerstwo ?
Witam
Widzę że wczoraj toczyła się dyskusja kiedy już spałem dlatego się nie odzywałem. Amano już kupiłem, byłem wczoraj po południu u Sławka i nabyłem 20 szt. Zobaczymy co zrobią. Poza tym równolegle wrzuciłem to pytanie również na forum roslinakwariowych.pl tam dyskusja też się troszkę rozwineła: http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=53931
Po przeczytaniu obydwu wątków zamierzam wymienić około 50 litrów wody, usunąć mechanicznie ile się da glonów i dodać ostrożnie NO3 i PO4. Od początku nawożę Ferką ale tylko potas i mikro, sam zastanawiałem się kiedy zacząć podawać azot i fosfor i wczoraj natknąłem się jeszcze na opis sposobu nawożenia http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/...wanie.html w którym po 8 tygodniach wprowadza się właśnie nawożenie tymi makroelementami. Czy to przypadek, że właśnie u mnie po 8 tygodniach wyskoczyły masowo te glony? Może tu jest przyczyna. W akwarium mam sporo limnophili sessiflory, która jest znana jako wyjadacz azotu. Dam wam znać jakie będą efekty takiego postępowania.
pozdrawiam
Marmota
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2013, 09:05
Post: #20
RE: Co to za cholerstwo ?
Same amano załatwią sprawę, nic więcej nie rób.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2013, 10:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2013 10:35 przez S'Sayan.)
Post: #21
RE: Co to za cholerstwo ?
Cytat:ale on ma dobre proporcje - wszystko ma na zero. Próba ustawienia takich proporcji na granulacie może sie skończyć bardzo źle, dlatego że utrzymanie PO4 na poziomie 1ppm jest praktycznie nie możliwe na aktywnym podłożu, na starcie. Rezultat jest taki, że nie mamy fosforu i mamy dużo azotu. Inna sprawa, że przy zerowych stężeniach można utrzymać szyby w takiej czystości, ze wystarczy czyszczenie raz na tydzień.
Polecam się zapoznać z tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_minimum_Liebiga
Mam podłoże ADA Amazonia New i Pro Soila - parametry są do utrzymania bez większych problemów problemów. Potrzebna tylko cierpliwość.

Cytat:Trochę walk z glonami już przeszedłem, walczyłem już chyba z każdym mozliwym glonem, wnioski są takie, że bez znaczenia jest to jak idealne nawożenie mamy, glony i tak będą. Jeśli komuś zginęły "przy idealnym nawożeniu" to raczej z innych powodów. Glony wyrosną wszędzie tam gdzie są ich zarodniki i mają substancje odżywcze, im więcej tym lepiej będą rosły. Glon nie rozróżnia, czy wokół niego rośliny rosną czy nie. Z kolei zarodniki są praktycznie wszędzie.

Walkę z glonami toczy się odpowiednią liczbą odpowiednich zwierząt, niczym innym, warto o tym pamiętać, bo rezultat jest stuprocentowy, za wyjątkiem zakwitów i pyłu na szybie bo to jest ewidentny efekt bardzo złego nawożenia.
Akwarium 54l, same krewetki RC i kilka otosków - brak glonów bez porządnej "ekipy sprzątającej". Może Twoja wersja jest ok ale nie mów, że nie da się inaczej, bo się da i właśnie to doświadczam Devilred
Cytat:coś wam powiem... tak sobie myślę że czasami jak ktoś się pyta o poradę tego typu jak ta to oczekuje odpowiedzi typu co to zje, czyli coś prostego, doraźnego... nie każdy jest małym chemikiem i wie ile czego dodać ... akwa z czasem się stabilizuje i część glonów znika... Taka prośba, nie zarzucajcie z automatu wszystkich mądrościami o pierwiastkach, bo jak ktoś się na tym zna to tej porady nie potrzebuje, a jeśli ktoś się nie zna to i tak nic nie zrozumie.
Już mnie tu nie ma Thumbsup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2013, 10:54
Post: #22
RE: Co to za cholerstwo ?
To co napisałeś o tym prawie minimum, to jest prawda, problem w tym, że jak mamy aktywne podłoże to to że azot i fosfor jest w wodzie na zero, to nie znaczy że podłoże go nie ma. Wręcz przeciwnie jest go do oporu, więc sytuacja opisywana w definicji, nie ma tutaj miejsca.

Co do krewetek to RC jeśli są od początku, to często wystarczą do zlikwidowania większosci glonów nitkowatych. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2013, 12:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2013 12:27 przez S'Sayan.)
Post: #23
RE: Co to za cholerstwo ?
Cytat:To co napisałeś o tym prawie minimum, to jest prawda, problem w tym, że jak mamy aktywne podłoże to to że azot i fosfor jest w wodzie na zero, to nie znaczy że podłoże go nie ma. Wręcz przeciwnie jest go do oporu, więc sytuacja opisywana w definicji, nie ma tutaj miejsca.
No tak, to jest prawda tylko jak wiadomo rośliny w zależności od gatunku pobierają mniej lub więcej składników z wody, a nie podłoża więc warto mieć w wodzie, a nie podłożu składniki do przyrostu roślin. To, że podłoża pobierają NO3 i PO4 sam się przekonałem ale trwało to przez jakieś 2 tygodnie i przestało pobierać i wtedy należy uważać z nawozami bo łatwo przedawkować ale jest to do ogarnięcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-04-2013, 18:03
Post: #24
RE: Co to za cholerstwo ?
Więc muszę napisać że jestem pozytywnie zaskoczony skutecznością krewetek Amano w walce z glonami które są na zdjęciu z początku posta. Za parę dni czyba zacznę celowo dodawać azot, fosfor lub zelażo tylko po to żeby krewetki miały co jeść ! Nie spodziewałem się tak intensywnej konsumpcji glonów. Z tego co się dowiedziałem to w razie braku glonów Amano z ochotą zabierają się za ma małego heńka, więc całkiem możliwe że niedługo będę musiał się pozbyć części z nich.

pozdrawiam

Marmota
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-04-2013, 20:13
Post: #25
RE: Co to za cholerstwo ?
tak Amano są w tym dobre Wink

Jakby co to z 5 sztuk mogę adoptować gdybyś chciał się kilku pozbyć Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co to za cholerstwo part. 2??? BAchus85 25 44,850 10-07-2013 22:49
Ostatni post: BAchus85



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości