Odpowiedz 
krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
29-03-2013, 23:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2013 23:48 przez kubasrem.)
Post: #1
krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
witam.
chcę założyć krewetkarium z rc sakura.
mam baniaczek 60/30/30 i odpowiedniej wielkością korzeń mangrowca
jakie wybrać podłoże(najlepiej nie używając substratów i innych dodatków, max.100zł), najlepiej gotowe.
jakie oświetlenie? wolałbym belkę oświetleniową(moja pokrywa ma miejsce tylko na jedną świetlówkę chyba 15 lub 18w i brak możliwości dołożenia drugiej). jakie propozycje?

jakie rośliny?

co z CO2? bimbrownia wystarczy?

jak z filtracją? czy wystarczy AquaSzut T-Head 550

jakie minerały/nawozy i pokarmy?

mogę zainwestować do 600/700zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 04:27
Post: #2
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
co do podłoża to spokojnie możesz ładować Aqua Substrate II+ -ładnie wyglądają krewetki na wersji Powder

+rosliny rosną bardzo dobrze
+przyjazny dla krewetek
+cenowo to jeden z najtańszych substratów

możesz rozważyć też Shrimp Sand tego samego producenta, jednak pierwsza propozycja będzie lepsza dla roślinek.

[Obrazek: c5cc1eac8765bb2e6fde71c424033742.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 11:01
Post: #3
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
Ja mam na prosoil czarne, redki ladnie sie prezentują, roślinki rosna bardzo dobrze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 19:25
Post: #4
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
AS II+ nie polecam, osobiście mam i często wysypuje wybijając hodowle(tak mówię tu też o cherry)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 21:26
Post: #5
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
a moze Aquatic-Nature ProSoil?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 21:42
Post: #6
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
@Marcin91
to bardzo dziwne, na pewno to wina substratu? Cos mi się jednak wydaje, że może to być kwestia chociażby wody.

[Obrazek: c5cc1eac8765bb2e6fde71c424033742.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 19:51
Post: #7
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
leje tylko i wyłącznie RO + mineralizator, crystali nie da się na tym hodować(padają dość szybko) cherry potrzebują trochę więcej "czasu". Przykre ale moim zdaniem AS II+ nie nadaje się pod krewetki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2013, 04:11
Post: #8
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
A może podłoże Aquatic-Nature ProSoil i minerały dla krewetek- Azoo Mineral Plus i Azoo Vita Plus(dostałem 10+7 buteleczek za free tych minerałów). A jak z CO2 i nawożeniem roślin?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2013, 05:41
Post: #9
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
Ja na Prosoil trzymam crystale i wszystko jest ok. Nawoze CO2 roslinki rosną bardzo ładnie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2013, 09:25
Post: #10
Odp: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
Tez mam na pro soil sakury i CR i wszystko dobrze , ciekawe jak parametry będą wyglądały po roku czasu .

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 00:21
Post: #11
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
(29-03-2013 23:43 )kubasrem napisał(a):  witam.
chcę założyć krewetkarium z rc sakura.
mam baniaczek 60/30/30 i odpowiedniej wielkością korzeń mangrowca
jakie wybrać podłoże(najlepiej nie używając substratów i innych dodatków, max.100zł), najlepiej gotowe.
jakie oświetlenie? wolałbym belkę oświetleniową(moja pokrywa ma miejsce tylko na jedną świetlówkę chyba 15 lub 18w i brak możliwości dołożenia drugiej). jakie propozycje?

jakie rośliny?

co z CO2? bimbrownia wystarczy?

jak z filtracją? czy wystarczy AquaSzut T-Head 550

jakie minerały/nawozy i pokarmy?

mogę zainwestować do 600/700zł.

cześć,

moim zdanie to dla RC wystarczy, żwirek lub bazalt. W wyższym pH i twardszej wodzie rozmnażają się znacznie lepiej niż na podłożu aktywnym. W to miejsce zainwestowałbym w filtr RO i jakieś porządne sole. Ja mam orginalne oświetlenie w krewetkariach, wymieniam tylko świetlówki na barwę 6500k i dokładam odbłyśniki. mchy i paprotki rosną powoli ale rosnąSmile
Nie zapomnij o rzęsie i rogatku, znacznie ułatwiają życie.
T-head na pewno wyda, załóż dużą gąbkę tylko. Zapomnij o bimbrowni jak już to tylko butla ale w krewetkarium to w ogóle nie polecam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 09:07
Post: #12
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
Dlaczego nie polecasz CO2 do krewetkarium? Moim zdaniem jeżeli chcesz mieć ładne krewetkarium z bardziej wymagającymi roślinkami to jak najbardziej CO2 sie przyda.
Co do bimbrowni , ja miałem w swoim krewetkarium przez chyba 1,5miesiaca potem przez przypadek kupilem butle bo trafiła sie okazja . Przez te 1,5miesiaca wyrósł przepiękny trawnik z eleocharis i mchy zarosły większość korzenia.
Ja polecam CO2 jeżeli ktoś na początek nie ma kasy na butle to bimbrownia jak najbardziej, jedyny minus bimbrowni to to ze co tydzień trzeba zrobić nowy zacier. Koszt bimbrowni na miesiąc to około 8zł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 09:36
Post: #13
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
Pod sakury to moze byc kazde podloze. U mnie na dole sam widziales mam bazalt plus ziemia ogrodowa no i co2 . Trawnik z malego henia na tym rosnie jak glupi. Jedyna wada ze krewetke w buszu ciezko uraczyc. Jesli nie chcesz aktywnego podloza i brazowy kolor ci odpowiada to polecam manado zaje... jest nawet dla drobnych roslin ciezej z duzymi lodygowcami dopuki sie nie ukorzeni to potrafia wyplywac. A jesli chodzi o oswietlenie to ze spokojem do tej pokrywy jesli masz wydmuszke to dolozysz jeszcz e2 swietlowki. Co2 cale zeztawy mozna przyjac za 200 zl a wygoda w porownaniu do bimbrowni Nieporownywalna. Sory za brak polskich znakow pisze z fona
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 23:34
Post: #14
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
sajmon12 napisał(a):Dlaczego nie polecasz CO2 do krewetkarium?
Ja pracuję na KH 1. Przy takiej wartości twardości węglanowej nawet dobowe wahania zużycia CO2 mocno wpływa na pH. Wcześniej miałem u siebie KH 5 odpaloną butle a i tak różnica między dniem a wieczorem wynosiła 1 stopień pH. W tej chwili mam u siebie bez podawania CO2 ph 5,5 max 6,5 w zależności od dojrzałości zbiornika.
Nawet do RC nie poleca się wysokiego KH.
Co do bimbrowni to nie polecam. Może się udać tylko przy wysokim KH. Ja załatwiłem stado RC jak napędziłem bimbru podłączyłem urządzenie do akwarium i wyszedłem na imprezę. Po powrocie miałem szampana w zbiorniku. Proporcje były takie jak zawsze ale temperatura w domu była wyższa i to wystarczyło by wszystko zagazować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 10:24
Post: #15
RE: krewetkarium- jakie podłoże? jakie oświetlenie?
Można stosować ale z Ph kontrolerem Smile. Zresztą często w zbiorniku bez CO2 wahania Ph są znacznie większe niż przy jego umiarkowanym podawaniu. Nawet przy KH 5 bez CO2 dobowe zmiany Ph mogą przekraczać 1st zwłaszcza przy dużej obsadzie roślinnej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie podłoże ADA vs Aquaart pod rośliniak z red chery piasio 10 17,950 26-11-2015 19:57
Ostatni post: edison
  jakie krewetki ? HOLI 5 10,706 31-01-2014 00:36
Ostatni post: krzych0062



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości