Odpowiedz 
biały pył na powierzchni i wewnątrz
28-03-2013, 20:03
Post: #1
biały pył na powierzchni i wewnątrz
Mam problem z woda tzn z jej jakością optyczna. Na powierzchni znajduje się biały nalot pomimo tego że wylot filtra robi fale która ni w ząb już kilka dni nie może rozbić. Zbiornik na ponad tydzień. Obsadzone były mchy które co normalnie odpadają tam gdzie nie zostały dobrze przywiązane , wtedy siwieją a pod mini zieleni się świeży. Myślałem że to może ten pył z mchu ale odpadu jest coraz mniej a biały pył zasłania tafle i zewnątrz wodę . Od zawsze używam takiego sposobu na fale i nigdy nie było problemu. Dacie jakąś radę ?

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2013, 20:47
Post: #2
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
Ja mam to samo, dobre zastosowanie miałby pewnie skimer, ale do mojego akwa nie mogę zastosować, bo to tylko 63l. Kaskada odpada.
Jakie masz akwa, bo widziałem taki jeden skimer jbl, wydaje mi się fajny, ale musi być do tego filtr zewnętrzny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2013, 21:08
Post: #3
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
To jest 72 l krewetkarium. Tak już kombinuje z wylotem że głową boli. I bez efektu. Docelowo chciałem założyć do tego minikani 80 bo krewecie nie lubią pralki a przy tym luble filtracją byłaby fajna. Kaskade bym założył ale na boku nie pozwala belka a na tyle wzmocnienie. I kicha

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2013, 21:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2013 21:18 przez Tomayo.)
Post: #4
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
To ja mam podobnie.
Jest jeszcze opcja z odwróconym filtrem wewnętrznym - wyposażonym w dość gęsty materiał (wata filtracyjna). Mocujesz tak, aby woda była wciągana z powierzchni. Będę też tak próbował u siebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2013, 21:17
Post: #5
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
Mam deszczownid do aquaela spróbuje założyć na całej długośćj akwa i wylot skierować do góry . Wtedy pralka nie powinna się robić a może kożuch rozbije. W 20 kostce wodę miałem kryształ podłoże to samo a tu woda metna i kożuch.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 12:58
Post: #6
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
Jeżeli lubisz majsterkować to polecam rozwiązanie : http://www.akwaswiat.net/skimmer-diy-do-...16641.html
Tutaj na przykładzie kaskady, ale przy filtrze zewnętrznym sprawdza się tak samo. Minus taki, że biały wali po oczach i trzeba to jakoś zamaskować ale oczyszcza powierzchnię idealnie
Sam próbowałem z deszczownią, rożne ustawienia, rozwiercanie otworów i jakoś nie udało mi się ogarnąć tematu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 13:45
Post: #7
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
pomysł ciekawy... mówię o linku. Ja zrobiłem podobnie z elementów jakie miałem i też działa, tak czy inaczej kożucha nie maSmile

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 14:42
Post: #8
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
W kaskadach które kupiłem na targi taki skimer jest w zestawie. Taka uwaga skimer powinien pływać po powierzchni a rurka powinna luźno się przesuwać.
Deszczownia nigdy nie robi pralki jeśli odpowiednio powiększy się otwory wylotowe 4-6 mm.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 17:53
Post: #9
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
Zaproponowałem skimmer, bo powoli wciąga kożuch a deszczownia go rozbija i pływa on potem po akwa albo osadza się na roślinach, dekoracjach, przynajmniej w moim przypadku.

Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 21:49
Post: #10
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
Zgadza się deszczownia go rozbije i syfi całe akwa. Poszedłem najniższą linia oporu i kupiłem tania kaskade hbl 301 . Tylko taka mieści się przy belce. I muszę powiedzieć że skimer który ma w godzinę zwalczyl nalot ( szok ) . Jest minus dość głośno chodzi i przy pełnym przepływie woda wysoko podchodzi w pojemniku i boję się że będzie żylatywać. Spróbuje ściągnąć do rana a potem wyłączyć bo naprawdę terkocze. Zobaczę czy wtedy przy deszczowni będzie wracał.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 00:51
Post: #11
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
Trzeba by przepływ w skimmerze zmniejszyć, może wsadzić kawałek gąbki albo waty bez upychania, bo się filtr zapowietrza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 09:47
Post: #12
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
dociąłem kawałek gąbki o małych porach bo ta którą dokładaja to jest tragedia. T faktycznie może powodować że woda podnosi sie za wysoko boo gąbka zatrzymuje za mocno. Ale co do terkotania to nie wiem czy coś da sie zrobić bo komor agdzie jest wirnik jest całkowicie wolna i raczej zapowietrzac sie nie powinien ( tak mi sie wydaje bynajmniej ).

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 18:46
Post: #13
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
Zasysana woda idzie bezpośrednio na wirnik przez rurę, więc będzie się zapowietrzać jak skimmer będzie źle ustawiony(za wysoko).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 19:13
Post: #14
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
Skimer sam się ustawia ale był ok. Opanowane ! Skimer z hbl 301 został przerobiony i zamatowany do aqua szut 550 i teraz mam filtr wewnętrzny z skimmerem ! :-) coś czego nie ma na rynku :-) śmiga aż miło i jest mega bezszelestny ;-)

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2013, 19:36
Post: #15
RE: biały pył na powierzchni i wewnątrz
Jak możesz to zrób zdjęcia, jak Ci to wyszło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  tłustawy nalot na powierzchni wody BAchus85 8 15,521 18-02-2013 22:56
Ostatni post: jar300



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości