Odpowiedz 
Akwarystyka Morska nie musi być droga
18-02-2013, 00:51
Post: #1
Akwarystyka Morska nie musi być droga
W 2011 roku podczas prelekcji na targach Zoo-Botanica we Wrocławiu z taką tezą wystąpił kolega Zbyszek Olszowy.
Wysłuchałem wtedy go na żywo. Błąkając się dzisiaj po internecie trafiłem na relacje filmową z tego spotkania .
Mimo że nie do końca podzielam taki entuzjazm co do rozwiązań które promuje to jednak dla osób zainteresowanych akwarium morskim niskobudżetowym polecam
Prelekcja Zoo-Botanica 2011
Z początkiem tego wieku w gronie akwarystów morskich zrzeszonych w Internetowym Związku Akwarystów (IZA) toczyła się właśnie taka dyskusja. Zbyszek należał wtedy do grona tych dyskutantów. Jej wynikiem była między innymi koncepcja akwarium z panelem filtracyjnym która spotkała się wtedy z bardzo dużą krytyką ( jak nie kłótnią ).
Jak widać po latach firma Aquael w swoim ReefMaxie zastosowała to rozwiązanie czy z powodzeniem zdania są podzielone niewątpliwie jednak jest to koncepcja nie dużego taniego akwarium morskiego .
Ma w swojej ofercie takie rozwiązanie również firma AquaMedic.
Zbyszek w swoich poglądach był bardziej radykalny. Moim zdaniem na takie rozwiązania może sobie pozwolić już trochę doświadczony akwarysta ale wybór pozostawiam ewentualnym śmiałkom Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 19:25
Post: #2
RE: Akwarystyka Morska nie musi być droga
Ciekawa propozycja....może tak moje 112 zamienić na nano rafe Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2013, 11:12
Post: #3
RE: Akwarystyka Morska nie musi być droga
Zaczynam z nanoreef jedna 40L druga 60L
40L smiga bez problemu filtr FZN 1200 odpieniacz z strzykawek tylko raz w tygodniu podmieniam wode
Natomiast 60L ładuje tylko kase
W AquaMedic sprzedali mi odpieniacz bardzo cichy , wydajny Turboflotor Blue 1000 po włączeniu usiadłem i zaczołem ryczeć . Woda tylko się cała zabąbliła . G...o było widać tylko bąbelki. Akwaria morskie są tanie jak nie idziesz do fachowców .
Jak kupiłem juz tak wydajny odpieniacz to teraz myśle nad powiększeniem baniaka do 150L , tylko nie wiem jak sie zabrać do zrobienia sump-a ( skleić samemu )
Jak bym mógł z kimś porozmawiać na ten temat było by fajnie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 11:54
Post: #4
RE: Akwarystyka Morska nie musi być droga
Ja bym sam skleił zwłaszcza że to zbiornik techniczny i docelowo jest schowany Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2013, 10:20
Post: #5
RE: Akwarystyka Morska nie musi być droga
Filtracja oparta na panelu zdaje rewelacyjnie rade . Skoro Kolega moderator posiada sprzet co blokuje przed startem czyżby wiedza czysto teoretyczna nie wystarczała ???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2013, 00:14
Post: #6
RE: Akwarystyka Morska nie musi być droga
guardbody napisał(a):....Skoro Kolega moderator posiada sprzęt co blokuje przed startem czyżby wiedza czysto teoretyczna nie wystarczała ???
Nie rozumiem z czym mam startować ? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2013, 11:51
Post: #7
RE: Akwarystyka Morska nie musi być droga
Czy myślicie że start akwarium morskiego o pojemności 100l i z sumpem 25l ma jakiś sens? Co właściwie mógł bym trzymać w takim akwarium? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2013, 12:00
Post: #8
RE: Akwarystyka Morska nie musi być droga
Jeśli to dział akwarystyki morskiej to raczej nie rozmawiamy o ptaszkach Wink Jasne że 100l baniaczek ma sens
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2013, 16:16
Post: #9
RE: Akwarystyka Morska nie musi być droga
Jeszcze sporo czasu na pewno minie na przemyśleniu tego ale nie ukrywam rozważam taką opcję Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2013, 19:48
Post: #10
RE: Akwarystyka Morska nie musi być droga
zachęcam do lektury. trudno obecnie zadać pytanie, na które na tym forum nie padła odpowiedź...
http://nano-reef.pl/forum/56-dla-nowicjuszy/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Akwarystyka Bałtycka globoos 0 5,259 23-12-2012 20:38
Ostatni post: globoos



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości