Odpowiedz 
akwarium 675 l robione
07-02-2013, 01:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2013 17:18 przez wpawlicki. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
akwarium 675 l robione
Witam,
Połowicy zachciało się mebli do salonu. pragnąc nie przepuścić nadarzającej się okazji ustaliłem ze stolarzem, że da się tam zabudować 600-800 l.

W związku z tym, że chciałbym wyjść w rozmowie z zona od twardych argumentów musze posprawdzać wszystkie sprawy kosztowe i eksploatacyjne tej inwestycji do zatwierdzenia przez "SZEFOWA" szukam wiec informacji na temat szklarz, który się poświęci; jego wynagrodzenie, proponowane wyposażenie, substraty, światło itd... szukam Waszych doświadczeń -nie miałem nigdy takiego baniaka wiec pomoc niezbędna.
Opcje zastosowania :
1 Bałtyk na wysokości Ławicy słupskiej.
2 Bałtyk zachodni ,
3 zwykły roślinniak.


Krotko mówiąc jest wizja i trzeba pomocy by stała się realna a jeszcze lepiej jak będzie wykonana.


Wszystkich doświadczonych proszę o info i uwagi w sprawie odpalania większych baniaczków i problemów z nimi
pozdrawiam, Wojtek.

przepraszam za literowki i brak formatowania - klikam z telefonu.
Taki tekst nie załatwia sprawy. Błędy, literówki, brak spacji, itp. strasznie kłują po oczach. Idziesz na łatwiznę.
Poprawiłem wszystko co się dało, ale wolałbym tego więcej nie robić.

Podrawiam,
Wojtek
220L, 4x39W T5, CO2,
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2013, 10:33
Post: #2
RE: akwarium 675 l robione
Trzeba się było wczoraj odezwać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2013, 16:10
Post: #3
RE: akwarium 675 l robione
hej, moze byc swietny projekt z baltykiem.

Musisz sie w zasadzie zdecydowac czy roslinne czy baltyk, ze wzglegu glownie na filtracje. Przy nie roslinnym mozna wrzucic sumpa. Przy roslinnym lepiej kilka kubelkow (mniejsze straty co2).

Koszt podloza i utrzymania roslinnego napewno bedzie wiekszy.

Przy biotpie baltyku konieczno moze okazac sie zakupienie chlodziarki - to nie may wydatek, musialbys sprawdzic jakiej mocy utrzyma Ci 18-20 st. C w baniaku.

Oswietlenie ja bym poszedl w ledy, Alarm Ci pomoze. Koszt wiekszy na poczatku niz swietlowek, ale pozniej juz kosztu utrzymania beda mniejsze.

Niestety sam nigdy nie mialem, tak duzego zbiornika.

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2013, 23:39
Post: #4
RE: akwarium 675 l robione
(07-02-2013 16:10 )arrowb napisał(a):  Oswietlenie ja bym poszedl w ledy,

Aloo
Bałtyk i ledy ?Wow po co ?
G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2013, 23:51
Post: #5
RE: akwarium 675 l robione
Grzegorzu, zeby na pradzie zaoszczedzic Smile

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2013, 17:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2013 17:35 przez wpawlicki.)
Post: #6
RE: akwarium 675 l robione
Fajnie, że temat się odkopał.

Chwilowo jest odłożony, niemniej stale mnie kusi Bałtyk i to głównie z bezkręgowcami.
Jakby budżet się pojawił to z pewnością będę budował taki zbiornik. Chłodzenie chciałbym skopiować od kolegi, który ma akseloty, a chłodzenie skonstruował w oparciu o mini zamrażarkę. Światło będzie chyba dosyć istotne, jeżeli woda będzie eutroficzna, i będzie miała produkować algi dla omułków i pąkli to światła będzie potrzeba sporo.

wpawlicki napisał(a):przepraszam za literowki i brak formatowania - klikam z telefonu.
Taki tekst nie załatwia sprawy. Błędy, literówki, brak spacji, itp. strasznie kłują po oczach. Idziesz na łatwiznę.
Poprawiłem wszystko co się dało, ale wolałbym tego więcej nie robić.
Kiepska sprawa, jak klikam z telefonu to zazwyczaj podczas jazdy, a kiedy prowadzę to ciężko mi się skupić na detalach. Specjalnie dla Ciebie przyłożę się nieco, albo będę starał się poprawić wpisy po powrocie do domu. Smile

Podrawiam,
Wojtek
220L, 4x39W T5, CO2,
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości