Odpowiedz 
hw 302 pomoc w ocenie
03-02-2013, 14:55
Post: #16
RE: hw 302 pomoc w ocenie
Oryginalnie w JBL są 2 rurki deszczowni. A odnośnie HW no ja nie byłem zadowolony dlatego, że przez pierwsze 2 tygodnie chodził rzeczywiście jak pralka (dobrze filtrował i był wydajny) , a po około 2 tygodniach chodził słabiej niż kaskada FZN-2. Po zakupie JBL, wydajność utrzymuje sie na takim samym poziomie do prawie 2 miesięcy.

Testowałem również HW-303B i diagnoza bardzo podobna.
To jak mam być szczery to zamiast HW-302 wolałbym kupic AQUAEL MINIKANI 120 i byłby wydajniejszy a woda bardziej krystaliczna (MINIKANI też testowałem).

No nie wiem każdy ma swoje zdania i opinie... a wybrać musi kolega który kupuje Smile

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 17:30
Post: #17
RE: hw 302 pomoc w ocenie
Jeżeli wydajnośc filtra spada, to znaczy że jego konstrukcja jest prawidłowa, jeśli nie spada w widoczny sposób to znaczy że coś jest nie tak, albo konstrukcja albo wkłady, fizyki nie da się oszukać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 22:13
Post: #18
RE: hw 302 pomoc w ocenie
Jasne Masło zgadzam się z tobą i wszystko rozumiem, ale nie w tak szybkim tempie...

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 22:37
Post: #19
RE: hw 302 pomoc w ocenie
(03-02-2013 22:13 )fredy1 napisał(a):  Jasne Masło zgadzam się z tobą i wszystko rozumiem, ale nie w tak szybkim tempie...

wydajność pompy nie może spaść sama z siebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 23:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2013 23:26 przez fredy1.)
Post: #20
RE: hw 302 pomoc w ocenie
(03-02-2013 22:37 )maslo_82 napisał(a):  
(03-02-2013 22:13 )fredy1 napisał(a):  Jasne Masło zgadzam się z tobą i wszystko rozumiem, ale nie w tak szybkim tempie...

wydajność pompy nie może spaść sama z siebie.

No jasne, że nie, ale próbuję ci wytłumaczyć, że używając w tym samym zbiorniku filtra HW i JBL, to JBL długo dłużej pracuje... jest wydajniejszy i woda filtrowana JBL'em jest bardziej krystaliczna, aniżeli HW. Do tego jakość wykonania jest dużo lepsza, pojemność również oraz na sam koniec
zużycie prądu mniejsze o 7 WAT... Już więcej argumentów przemawiających za JBL chyba nie ma Smile

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2013, 12:52
Post: #21
RE: hw 302 pomoc w ocenie
Moim zdaniem filtr HW-302 to bardzo dobry filtr i z czystym sumieniem mogę go polecić.
Używam osobiście filtra JBL 900 i chińczyka w 300 l akwa równocześnie, nie widzę jakiś dramatycznych spadków wydajności, a nawet powiem więcej u mnie szybciej spada wydajność JBL niż chińczyka.
Jakość wykonania samego filtra b.dobra, trochę gorzej wyglądają węże i rurki ale nie to żeby były bezużyteczne.
Węże dołączone do filtra są dosyć sztywne, a deszczownie i reszta plastikowych rurek tak trochę mało dokładnie/estetycznie wykończona.
Nie zmienia to faktu, że całość działa u mnie od ponad 2 lat.
W przeciwieństwie do JBA nie mam z nim problemów z zawieszaniem i "terkotaniem" wirnika Smile
Filtr jest ciut głośniejszy niż JBL ale nie jest to duża różnica.
Jeżeli masz kasę to kup JBL zawsze to sprawdzona marka, a jeżeli chcesz trochę zaoszczędzić to śmiało kup chińczyka nie będziesz zawiedziony.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2013, 13:18
Post: #22
RE: hw 302 pomoc w ocenie
dzieki pacmann rzeczowa odpowiedz Smile fundusz sie znajdzie na każda opcje tylko zawsze zaoszczedzenie na czyms powoduje możliwosc inwestycji w cos innego prawda. Trzeba przespac sie z tematem Smile dużo fajnych opinii czytałem na jego temat i czesto sie to potwierdza ale jak opinie poda ktos kto w nim siedzi to jest to co sie oczekuje.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości