Odpowiedz 
aktywne podłoże a glony
31-01-2013, 20:03
Post: #1
aktywne podłoże a glony
Niby aktywne podłoża mają tą zaletę, że pomagają roślinom w rośnięciu, przeczyszczają wodę i coś tam jeszcze ale z kolei przeczytałam wypowiedź jednego akwarysty, który pisał, że przez to, że aktywna ziemia jest nasycona mikro i makro elementami powoduje to ogromny, niekontrolowany wysyp glonów Blink jak to rzeczywiście u was wygląda? bo już nie wiem czy warto kupować czy lepiej unikać.
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 23:15
Post: #2
RE: aktywne podłoże a glony
Dopóki nie ruszasz podłoża to jest ok, ale jak zaczniesz w nim grzebać to jest ryzyko pojawienia się zielonej wody. Obserwujemy to w naszych zbiornikach, w sytuacji kiedy roślina rozrosła się i przykładowo przy wyciąganiu wyrywam sąsiednią, robiąc zadymę w podłoży to z automatu za kilka dni pojawia mi się zielona woda w zbiorniku.

Pozdrawiamy
Aniwit
http://www.aniwit.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 23:37
Post: #3
RE: aktywne podłoże a glony
Taka sytuacja pewnie się pojawia przy każdym typu podłożu od wyrywania roślin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 00:30
Post: #4
RE: aktywne podłoże a glony
A no u mnie to wygląda tak:





Oczywiście wcześniej przez zbiornik przeszedł każdy syf jaki tylko mógł przejść, ale ja nie obwiniam podłoża za to, a swoje braki w doświadczeniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 02:44
Post: #5
RE: aktywne podłoże a glony
Jak to w życiu zawsze jest coś za coś. Zaletą podłoży aktywnych jest dość powtarzalny sposób startu zbiornika. Stosując się do zasad jakie dane podłoże narzuca z dużym prawdopodobieństwem uzyskamy oczekiwany efekt czyli zbiornik w doskonałej kondycji . Żeby jednak to osiągnąć trzeba spełnić wszystkie warunki takiego startu .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 13:11
Post: #6
RE: aktywne podłoże a glony
czyli co? wystarczy, że będzie odpowiednio duża ilość roślin w baniaku i glony nie wyskoczą?
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 13:51
Post: #7
RE: aktywne podłoże a glony
duzo roslin do tego na poczatku duze i czeste podmiany
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 14:46
Post: #8
RE: aktywne podłoże a glony
ok, dzięki już rozumiem.
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości