Odpowiedz 
Malawi czy Tanganika 112l
08-01-2013, 22:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2013 22:24 przez lukashiu.)
Post: #1
Malawi czy Tanganika 112l
Właśnie nabyłem używany baniak 112l, z racji tego, że poprzedni właściciel miał Afrykański biotop odziedziczyłem po nim trochę sprzętu (skałki, piasek itd.). Sam chciałbym spróbować swoich sił z ty tematem. Nie zdecydowałem jeszcze czy to będzie Malawi czy Tanganika więc mam do was kilka pytań.

1. Czy filtr który już mam unimax 150 jest wystarczający (wiem tanganika wymaga dobrej filtracji).
2. Czy dla tego typu biotopów są jakieś szczególne wskazania jeśli chodzi o wkłady do filtra.
3. Dla którego typu jest lepsza poznańska kranówka (nie kupiłem jeszcze testów)
4. W którym Poznańskim sklepie mam największą szansę dostać coś z fauny afrykańskiej lub czy są w Poznaniu są jacyś hodowcy u których mógłbym pytać o jakieś julidochromis lub pyszczaki saulosi.
5. Poprzedni właściciel miał baniak zalany jeszcze 10 dni temu odziedziczyłem po nim piasek i wkład do filtra mogę ich użyć przy starcie swojego?
6.Baniak ma fabrycznie montowane listwy na krawędziach dna, bezpieczne jest takie rozwiązanie czy lepiej postawić go na "piance" bez tego.
Z góry dziękuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2013, 00:50
Post: #2
RE: Malawi czy Tanganika 112l
Jeśłi nie masz doświadczenia bezpieczniej jest zacząć od Malawi.
1, Może być
2, Dobrze mieć dwa filtry jeden biologiczny drugi mechaniczny
3, Woda kranowa pasuje do Malawi .
4. Zoogrande choc pewnie są jeszcze inne
5. Filtr lekko przepłukać piasek zależy jaki to jest
6. Pianka jest sprawdzona i lepsza
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2013, 23:27
Post: #3
RE: Malawi czy Tanganika 112l
Przy Tanganice będziesz miał mniejszy wybór ryb niż przy Malawi w tym litrażu.
1. Jeden filtr może być mało dla podanych biotopów , najlepiej kubeł jako biolog oraz drugi kubeł lub wewnętrzny jako mechanik
2. Jako wkłady minimum jeden koszyk wypełniony grysem koralowym do utrzymania odpowiedniego PH. (Ja w Tanganice 840 mam 2 kubły 2000l/h z czego 6/8 koszyków zasypane grysem.)
3. Malawi i Tanganika na poznańskiej kranówce pociągna ale obowiązkowo powinno się stosować jako wypełnienie filtrów biologicznych grys koralowy lub jako podłoże piasek koralowy.
4.Zoogrande/alledrogo/malawi.pl
5. Filtr moim zdaniem lepiej wymyć i użyć wkładów w/w. , piasek lepiej dobrze wypłukac nie wiadomo co miał poprzednik Smile
6.Pianka lub cienki styropian.
Pozdrawiam
Smoko

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 16:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2013 16:28 przez lukashiu.)
Post: #4
RE: Malawi czy Tanganika 112l
Akwarium stoi zalane, na styropianie pod i w. Używałem przy ustawianiu poziomicy w telefonie trochę mnie oszukała mam różnice 3 mm na 80 cm robić coś z tym? Wkłady do filtra porządnie przepłukałem (w tym grys koralowy) czy teoretycznie wkłady używane nie powinny skrócić czasu dojrzewania wody. Widziałem baniak poprzednika i wszystko było ok. Jeszcze się nie zdecydowałem co będzie ale aranż dla obu zrobiłbym taki sam. Korzystał ktoś z usług tego sklepu
http://www.tropheussklep.republika.pl/index.html


W tej chwili tak to wygląda
[Obrazek: dsc0508ji.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 17:25
Post: #5
RE: Malawi czy Tanganika 112l
wypoziomuj chociażby dla samej estetyki Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 17:39
Post: #6
RE: Malawi czy Tanganika 112l
Robione na szybko po zalaniu telefonem, następne będą lepsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tanganika w 126 l? bartek123 1 6,248 24-06-2017 08:24
Ostatni post: siema278



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości