Odpowiedz 
Tanganika w 126 l?
16-06-2017, 21:16
Post: #1
Tanganika w 126 l?
Witam. Czy macie jakieś propozycje co można zTanganiki hodować w 126l, poza muszlowcami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-06-2017, 08:24
Post: #2
RE: Tanganika w 126 l?
No za dużo się nie da w 126. Ale można pokombinować. Pokombinować to znaczy, że nie ma pewności co z tego wyjdzie.

Widziałem w akwariach około 150 litrów muszlowce z Cyprichromis leptosoma. Co prawda dla Cyprichromis zaleca się akwaria od 100 cm długości, ale z młodymi może się udać, wybarwiają się już od około 5 cm, ale w takim akwarium raczej dorosłe osobniki będzie trzeba usuwać, sprzedawać i zostawiać młode.

Być może nada się Julidochromis transcriptus albo Neolamprologus leleupi, ale to raczej bez muszlowców. Albo księżniczki z Burundi.

Takie akwarium nada się do użycia do rozmnażania wielu gatunków. I potem odchowania młodych do pewnej wielkości. Nie nada się jednak do hodowania większości dorosłych sztuk ryb. Ja np Haplochromisy burtoni rozmnażam w 100 litrach, a raczej przenosze inkubujące samice. Potem odchowuje w takim młode, często mogą być długo, aż do wybarwienia się samców czy nawet pierwszego tarła. Potem trzeba je przenieść do większego akwarium, albo powtórzyć rozmnażanie, dorosłe sprzedać i znowu odchowywac kolejne młode. Z Cyprichromisami pewnie można zrobić to samo. Jak księżniczki, lelupi lub naskalniki to kolonia szybko się rozrośnie, wtedy usuwamy młode, albo dorosłe, redukujemy część obsady.

Podsumowując, takie akwarium może się nadać do tymczasowego trzymania młodych ryb, albo dla pary naskalników, lelupi lub księżniczek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości