Odpowiedz 
Fotografowanie akwarium
30-11-2012, 00:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2012 00:56 przez alarmowiec. Powód: Nowe informacje)
Post: #16
RE: Fotografowanie akwarium
W środę na spotkaniu piętro niżej kupiłem SONY HX200 . Nie jest to lustrzanka i pewnie mnie tu specjaliści wyśmieją ale ten model ma bardzo dobre makro i jasny obiektyw . Jak na moje antytalenty fotograficzne zrobiłem parę zdjęć akwa 25 litrów oświetlonego 6W lampą LED więc światła na prawdę mało i mimo że widać ziarno to i tak są to moje najlepsze zdjęcia Smile

[Obrazek: DSC00028.JPG]

[Obrazek: DSC00031.JPG]]

[Obrazek: DSC00034.JPG]

[Obrazek: DSC00048.JPG]

[Obrazek: DSC00055.JPG]

[Obrazek: DSC00046.JPG]

[Obrazek: DSC00059.JPG]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2012, 08:37
Post: #17
RE: Fotografowanie akwarium
Jak uda mi się zrobić takie zdjęcia to będę w pełni zadowolony Smile Jeżeli w weekend będę w Poznaniu postaram się powalczyć nieco z aparatem i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Podrawiam,
Wojtek
220L, 4x39W T5, CO2,
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2012, 08:43
Post: #18
RE: Fotografowanie akwarium
ja dziekuje za porady w tym watku co wybrac ze sprzetu! wybralem i zakupilem CANONA EOS 400D z kitowym obiektywem, do tego dokupie jakos na czasie dodatkowy obiektyw (wpierw troche oslepne czytajac o obiektywach w sieci) i mysle ze bedzie ok
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2012, 09:48
Post: #19
RE: Fotografowanie akwarium
Alarm, ja myślę że jak przestaniesz się bawić automatem, a ogarniesz tryb manualny, to zdjęcia wyjdą znacznie lepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2012, 11:01
Post: #20
RE: Fotografowanie akwarium
....
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2012, 12:59
Post: #21
RE: Fotografowanie akwarium
maslo_82 napisał(a):Alarm, ja myślę że jak przestaniesz się bawić automatem, a ogarniesz tryb manualny, to zdjęcia wyjdą znacznie lepiej.

No to po paru przestawieniach

[Obrazek: DSC00132.JPG]

[Obrazek: DSC00137.JPG]

[Obrazek: DSC00123.JPG]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2012, 13:07
Post: #22
RE: Fotografowanie akwarium
no i po tych przestawieniach wydaje mi się że jest lepiej Smile kurcze piękne są te krewety Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2012, 15:26
Post: #23
RE: Fotografowanie akwarium
Zmiejsz czas naświetlania jeszcze wtedy te wąski krewetek będą mniej rozmazane. Ponadto proponuje filtry różnego rodzaju począwszy od makro (różne wielkości drioptri) oraz polaryzacyjny przy którym nie będziesz musiał się przejmować odbiciami w szybie oraz odbiciami w wodzie. Usuniesz nim w zależności od ustawienia refleksy i różne odbite światła w wodzie.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2012, 18:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2012 18:55 przez Magicc.)
Post: #24
RE: Fotografowanie akwarium
Śliczne zdjęcia i śliczne krewetki Smile I piękny ten meszek na kamieniach - co to? Gałęzatka?

240l, 54l, 30l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 01:38
Post: #25
RE: Fotografowanie akwarium
(30-11-2012 18:55 )Magicc napisał(a):  Śliczne zdjęcia i śliczne krewetki Smile I piękny ten meszek na kamieniach - co to? Gałęzatka?

Meszek sam porósł więc nie wiem . Przepis jest taki : Włożyć kamień do akwa o niezbyt silnym oświetleniu i poczekać prawie rok Smile To miało być akwarium bez roślin ze względu na wymagania tych krewetek Smile

Kolego Jar...? jak pisałem akwarium oświetla lampa LED 6W a te krewetki są bardzo ruchliwe więc niestety nie dało się w tych warunkach już bardziej skrócić czasu przy ISO 100 a taki był cel eksperymentu . Co do filtrów polaryzacyjnych to jeśli się da to pomyślę . Makro jest w tym aparacie uważam rewelacyjne . Obiektyw był przy samej szybie a i krewetka z drugiej strony także . To naprawdę małe krewetki i dopiero dzięki zdjęciom mogę je zobaczyć tak dokładnie. Aparat to nie jest lustrzanka i nie ma wymiennych obiektywów więc nie wiem czy pierścienie makro tu w ogóle da się założyć ale na moje potrzeby wydaje mi się że to co jest wystarcza .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 10:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2012 10:26 przez globoos. Powód: Nowe informacje)
Post: #26
RE: Fotografowanie akwarium
alarm, jeśli masz gwint na odbiektywie a pewni jest choćby po to aby dokręcić filtry to możesz zamontować w to miejsce soczewki makro, ja osobiście jestem zadowolony z nakładki raynox http://bedraggledmind.blogspot.com/2009/...cr250.html

Co do zdjęć , to wydaje mi się ze na pierwszych zdjęciach krewetek są one bardziej naturalnego koloru... kardynały nie są czerwone Smile

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 14:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2012 14:43 przez jar300.)
Post: #27
RE: Fotografowanie akwarium
A ma ten aparat funkcje zapisu w formacie raw? (arw czasem się nazywa). Dzięki zapisu w formacie raw jesteś w stanie wyciągnąc idealną jakość na bardzoe wielkich iso. Dzięki podniesieniu iso możesz zejść z czasem do minimum. Polecam aparaty z opcją zapisu w raw.

Sklep zoologiczno-akwarystyczny AQUAZOO
www.aquazoo24.pl

Moje akwaria: 220l malawi z pyszczakami yellow
30l kostka aquael bojowniki + neonki
20l kostka aquael krewetkarium red cherry
10l kostka aquael krewetkarium
10l kostka aquael danio lamparcie zielone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 15:44
Post: #28
RE: Fotografowanie akwarium
Kardynały są czerwone a tak dokładnie ich kolor bywa różny . Na którymś forum specjalistycznym przeczytałem że to inna odmiana co jest bzdurą . Zależy to chyba od ich samopoczucia . Jak jest im źle to robią się nawet niebieskie . Na tych zdjęciach może troszkę wypadają jaśniejsze ale na pewno nie były bordowe jak tych dwóch strażników na skale Smile . Zresztą widać że te obok były ciemniejsze .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 20:20
Post: #29
RE: Fotografowanie akwarium
Wam się chyba w 4 literach poprzewracało, przecież te zdjęcia są robione automatem, a nie lustrzanką i tak je należy oceniać - w kategorii tych aparatów, zaraz ktoś wyleci z poradą zakupu aparatu Leica APO TELYT-R, że wtedy to już naprawdę może niezłe zdjęcie będzie. Przestańcie marudzić, fotki są pierwszoligowe z doskonałą kolorystyką i kontrastem. Sony się postarało.

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 22:20
Post: #30
RE: Fotografowanie akwarium
Też mam sony i jakoś daję rade , ostatnio poszerzyłem zestaw o obiektyw DT35mm F1.8 i jeszcze tylko pierścienie/soczewki makro i myślę że tez będzie już można poszaleć, mimo że już jest ogień.

200L.............Loading
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fotografowanie akwarium egzepoznan 20 41,375 03-12-2010 16:57
Ostatni post: Codranger



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości