Odpowiedz 
CO2
29-12-2010, 15:07
Post: #1
CO2
WITAM. CZY KONIECZNY JEST MONTAZ ZESTAWU CO2 BY MIEC PIEKNE ROSLINY W AKWARIUM?
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2010, 15:19
Post: #2
 
Po pierwsze witaj na forum.
Po drugie czy mógłbyś nie pisać dużymi literami?
Co do CO2 to do pięknych roślin jest potrzebne, ale podawanie CO2 musi iść w parze z dobrym światłem i nawożeniem -a nie powiedziałeś nic o warunkach w twoim akwarium ;]

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2010, 16:56
Post: #3
 
Pisanie wielkimi literami nie sprawi że głośniej cie usłyszą to raczej tylko niechęć budzi Wink
Co2 nie jest konieczne ale bardzo pomocne w wielu przypadkach, wszystko zależy od warunków ogólnych i obsady zwierzęco roślinnej
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2010, 20:01
Post: #4
 
Ja też bym chciał dorzucić swoje pytanie,a mianowicie załóżmy że zacząłem stosować CO2 i mam dobre światło ok 1 w na litr wody.Rośliny mi się ładnie rozrosły i po pewnym czasie przestane podawać CO2 czy rośliny zaczną obumierać.Czy podawanie CO2 jest dożywotnie Tongue :/

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 00:17
Post: #5
 
guli1112 napisał(a):... MONTAZ ZESTAWU CO2 BY MIEC PIEKNE ROSLINY ...

Moim zdaniem tak i wcale nie musi to iść w parze z jakimiś super oświetleniem.
Oczywiście najlepiej jak masz: super oświetlenie do tego właściwe nawożenie i CO2.
Ale nawet przy słabszym oświetleniu CO2 bardzo pomoże rośliną - nie będziesz co prawda miał wyników z roślinami światłolubnymi siłą rzeczy ale te trochę mniej wymagające na pewno z podawanym CO2 będą lepiej rosły i ładniej wyglądały.

dolichopterus napisał(a):Ja też bym chciał dorzucić swoje pytanie ...Czy podawanie CO2 jest dożywotnie
Tak się zastanawiam czy ty czasami żarty sobie robisz z kolegów Smile ??
Odpowiadając na twoje pytanie: nie wyobrażam sobie zbiornika z oświetleniem 1W/l bez CO2 i odpowiedniego nawożenia.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 03:00
Post: #6
 
pacmann napisał(a):Odpowiadając na twoje pytanie: nie wyobrażam sobie zbiornika z oświetleniem 1W/l bez CO2 i odpowiedniego nawożenia.

Chacha Smile nie wyobrażasz sobie a jednak widziałeś . Tak się składa (i tu przyznam się jeszcze w tym starym roku ) że z braku czasu i lenistwa!!! ) nie napełniłem butli a CO2 a w płynie tez mi się nie chce lać więc mam dwa zbiorniki ponad 1W/litr od 2 miesięcy bez CO2 i jak widziałeś sobie radzą . Ja widzę że są braki ale ogólnie zbiornik wygląda dobrze . Tylko mnie nie naśladujcie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 13:22
Post: #7
 
Nie jesteś sam ;p Ja dopiero jutro zamontuje CO2 a od dłuższego czasu nie podaje nawet EC ;]

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 14:56
Post: #8
 
Skąd to znam? Biggrin EC jakoś mi się skończyło a CO2 nie mam. I glon mi zaczyna nawet znikać! Ale zredukowałem godziny świecenia Smile

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 15:17
Post: #9
 
A ja ciągle 14 godzin 1W/l ;]

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 15:39
Post: #10
 
Jak tam sobie chcecie, ale ja uważam, że oświetlanie 1w/l bez CO2 w akwa roślinnym to umiarkowany sens ma, no może w przypadku mchów to działa - tu nie wiem nie mam dużego doświadczenia z mchami.

Wydaje mi się, że lepsze z dwojga złego jest połączenie:
- słabsze światło + CO2
niż
- mocne światło bez CO2

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 15:41
Post: #11
 
Z roślinami też da się choć bywa trudno ;]

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2010, 15:44
Post: #12
 
No ja partiami szedłem, bo nie miałem kasy na światło i CO2, teraz się uzbiera trochę grosze to pójdzie na CO2. Ja świeciłem 13h przy 1W teraz jest 9h Biggrin

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2011, 14:39
Post: #13
 
Napisałem że to możliwe tylko w zbiorniku już ustabilizowanym. Nie jest to recepta na zawsze . Oczywiście że powinno być ja Pacman pisze . Chciałem tylko zwrócić uwagę że przy dojrzałym zbiorniku mogą zdarzyć się braki i jakoś sobie radzi Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2011, 15:02
Post: #14
 
Dokładnie tak. Np daj dobre, dojrzałe podłoże, a ze spokojem pociągnie bez nawożenia. Jednak można sobie zrobić z tego małą "bombę biologiczną" i nagle - dosłownie z dnia na dzień - padnie wszystko.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2011, 20:08
Post: #15
 
Lermi napisał(a):Dokładnie tak. Np daj dobre, dojrzałe podłoże, a ze spokojem pociągnie bez nawożenia. Jednak można sobie zrobić z tego małą "bombę biologiczną" i nagle - dosłownie z dnia na dzień - padnie wszystko.

Jak możesz to rozwiń temat tej "bomby", to sie niejednej osobie przyda Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości