Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
CO2 - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Nawożenie (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Wątek: CO2 (/showthread.php?tid=344)

Strony: 1 2


CO2 - guli1112 - 29-12-2010 15:07

WITAM. CZY KONIECZNY JEST MONTAZ ZESTAWU CO2 BY MIEC PIEKNE ROSLINY W AKWARIUM?


- Codranger - 29-12-2010 15:19

Po pierwsze witaj na forum.
Po drugie czy mógłbyś nie pisać dużymi literami?
Co do CO2 to do pięknych roślin jest potrzebne, ale podawanie CO2 musi iść w parze z dobrym światłem i nawożeniem -a nie powiedziałeś nic o warunkach w twoim akwarium ;]


- Biter - 29-12-2010 16:56

Pisanie wielkimi literami nie sprawi że głośniej cie usłyszą to raczej tylko niechęć budzi Wink
Co2 nie jest konieczne ale bardzo pomocne w wielu przypadkach, wszystko zależy od warunków ogólnych i obsady zwierzęco roślinnej


- dolichopterus - 29-12-2010 20:01

Ja też bym chciał dorzucić swoje pytanie,a mianowicie załóżmy że zacząłem stosować CO2 i mam dobre światło ok 1 w na litr wody.Rośliny mi się ładnie rozrosły i po pewnym czasie przestane podawać CO2 czy rośliny zaczną obumierać.Czy podawanie CO2 jest dożywotnie Tongue :/


- pacmann - 31-12-2010 00:17

guli1112 napisał(a):... MONTAZ ZESTAWU CO2 BY MIEC PIEKNE ROSLINY ...

Moim zdaniem tak i wcale nie musi to iść w parze z jakimiś super oświetleniem.
Oczywiście najlepiej jak masz: super oświetlenie do tego właściwe nawożenie i CO2.
Ale nawet przy słabszym oświetleniu CO2 bardzo pomoże rośliną - nie będziesz co prawda miał wyników z roślinami światłolubnymi siłą rzeczy ale te trochę mniej wymagające na pewno z podawanym CO2 będą lepiej rosły i ładniej wyglądały.

dolichopterus napisał(a):Ja też bym chciał dorzucić swoje pytanie ...Czy podawanie CO2 jest dożywotnie
Tak się zastanawiam czy ty czasami żarty sobie robisz z kolegów Smile ??
Odpowiadając na twoje pytanie: nie wyobrażam sobie zbiornika z oświetleniem 1W/l bez CO2 i odpowiedniego nawożenia.


- alarmowiec - 31-12-2010 03:00

pacmann napisał(a):Odpowiadając na twoje pytanie: nie wyobrażam sobie zbiornika z oświetleniem 1W/l bez CO2 i odpowiedniego nawożenia.

Chacha Smile nie wyobrażasz sobie a jednak widziałeś . Tak się składa (i tu przyznam się jeszcze w tym starym roku ) że z braku czasu i lenistwa!!! ) nie napełniłem butli a CO2 a w płynie tez mi się nie chce lać więc mam dwa zbiorniki ponad 1W/litr od 2 miesięcy bez CO2 i jak widziałeś sobie radzą . Ja widzę że są braki ale ogólnie zbiornik wygląda dobrze . Tylko mnie nie naśladujcie Smile


- Codranger - 31-12-2010 13:22

Nie jesteś sam ;p Ja dopiero jutro zamontuje CO2 a od dłuższego czasu nie podaje nawet EC ;]


- Jordan68 - 31-12-2010 14:56

Skąd to znam? Biggrin EC jakoś mi się skończyło a CO2 nie mam. I glon mi zaczyna nawet znikać! Ale zredukowałem godziny świecenia Smile


- Codranger - 31-12-2010 15:17

A ja ciągle 14 godzin 1W/l ;]


- pacmann - 31-12-2010 15:39

Jak tam sobie chcecie, ale ja uważam, że oświetlanie 1w/l bez CO2 w akwa roślinnym to umiarkowany sens ma, no może w przypadku mchów to działa - tu nie wiem nie mam dużego doświadczenia z mchami.

Wydaje mi się, że lepsze z dwojga złego jest połączenie:
- słabsze światło + CO2
niż
- mocne światło bez CO2


- Codranger - 31-12-2010 15:41

Z roślinami też da się choć bywa trudno ;]


- Jordan68 - 31-12-2010 15:44

No ja partiami szedłem, bo nie miałem kasy na światło i CO2, teraz się uzbiera trochę grosze to pójdzie na CO2. Ja świeciłem 13h przy 1W teraz jest 9h Biggrin


- alarmowiec - 01-01-2011 14:39

Napisałem że to możliwe tylko w zbiorniku już ustabilizowanym. Nie jest to recepta na zawsze . Oczywiście że powinno być ja Pacman pisze . Chciałem tylko zwrócić uwagę że przy dojrzałym zbiorniku mogą zdarzyć się braki i jakoś sobie radzi Smile


- Lermi - 01-01-2011 15:02

Dokładnie tak. Np daj dobre, dojrzałe podłoże, a ze spokojem pociągnie bez nawożenia. Jednak można sobie zrobić z tego małą "bombę biologiczną" i nagle - dosłownie z dnia na dzień - padnie wszystko.


- Biter - 01-01-2011 20:08

Lermi napisał(a):Dokładnie tak. Np daj dobre, dojrzałe podłoże, a ze spokojem pociągnie bez nawożenia. Jednak można sobie zrobić z tego małą "bombę biologiczną" i nagle - dosłownie z dnia na dzień - padnie wszystko.

Jak możesz to rozwiń temat tej "bomby", to sie niejednej osobie przyda Smile