Odpowiedz 
Padające red sakura
20-10-2012, 15:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2012 15:01 przez Gerardos.)
Post: #1
Padające red sakura
Koledzy mam taki problem
przez pół roku wszystko w akwarium z krewetkami było ok
niedawno zauważyłem takie małe białe pływające centki , po spędzeniu czasu w necie doszedłem że są to niegroźne małżoraczki i ok
ale teraz byłem na tygodniowej delegacji i zresztą jadę znów a tu po powrocie zauważyłem , że leżą martwe krewetki i od wczoraj wyciągam truposze a przy każdym takim zdechłym stworzonku roi się od takich glizdek mających od 1 - 2 cm , czy to możliwe że to one zabijają krewetki ?
a może ktoś wie jak wybić te glizdy Rip2
parametrów wody oczywiście nie znam Blush

Cool pozdrawiam Gerard
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 16:17
Post: #2
RE: Padające red sakura
Parametry pewnie trochę by pomogły w diagnozie. Nie muszą być idealne, ważne żeby były stabilne. Nawozisz czymś?

Małżoraczki faktycznie są nieszkodliwe i świadczą o dojrzałości zbiornika.
Te glizdki to mogą być wypławki. Najlepszy sposób na nie to nie przekarmianie obsady, a z chemii No-planaria.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 16:36
Post: #3
RE: Padające red sakura
Stiep nawozów nigdy nie stosowałem a ostatnio podałem trochę potasu by mchy ruszyć i w tym samym czasie dołożyłem trochę sadzonek parvulii i jest podawane co2 24h .

Cool pozdrawiam Gerard
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 16:41
Post: #4
RE: Padające red sakura
CO2 masz od dawna czy podłączyłeś dopiero teraz? Butla czy bimbrownia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 16:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2012 16:49 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #5
RE: Padające red sakura
co2 jest z butli , a podawałem od samego początku, tyle że podawane było gdy się światło świeciło czyli około 12 godzin ,a od pewnego czasu po rozmowie z pewna osobą Biggrin na malcie podawanie co2 zostało przełączone na tryb całodobowy ( ponieważ mam ogólne i krewetki na jednym elektrozaworze a miało to pomóc zieleninie w ogólnym Wow )

Cool pozdrawiam Gerard
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 16:49
Post: #6
RE: Padające red sakura
Sprawdź poziom gazu w butli. Jak się kończy to często reduktor podaje więcej gazu i efekty mogą być takie jak piszesz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 17:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2012 17:04 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #7
RE: Padające red sakura
Sprawdzę ,lecz jest to butla Smile 30 kg i ona powinna starczyć jeszcze na jakieś +/- 4 lata
(idę do piwnicy sprawdzić ) Butla jest niestety pełna , i zaraz zamawiam tę no-planarie

Cool pozdrawiam Gerard
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 21:00
Post: #8
RE: Padające red sakura
Co2 dobrze jest dawać cała dobę, ale za tym idzie spadek ph, a tego nie znoszą te krewetki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 21:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2012 21:33 przez Gerardos.)
Post: #9
RE: Padające red sakura
(20-10-2012 21:00 )maslo_82 napisał(a):  Co2 dobrze jest dawać cała dobę, ale za tym idzie spadek ph, a tego nie znoszą te krewetki.

Jak widać , człowiek uczy się całe życie . Powrócę do podawania gazu krewetką na czas świecenia lampy , a instalację co2 przerobię by na ogólne szła 24 .

Cool pozdrawiam Gerard
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 22:25
Post: #10
RE: Padające red sakura
Te chmary glizdek koło nieboszczyków to jak dla mnie mogą być wypławki. Możesz spróbować zrobić zdjęcia, można by spróbować stwierdzić czy to one. Jeżeli tak to bezwzględnie trzeba je zwalczyć.

Masło z tym podawaniem CO2 to słyszałam od was że wyłączanie na noc powoduje skoki PH. Czyli w praktyce przy 24h podawaniu spadek będzie miał miejsce w nocy, a przy podawaniu tylko w czasie świecenia, będzie miał miejsce w dzień.

Ja bym sugerowała kupić test PH i zobaczyć jakie są wahania w ciągu doby. Ja przynajmniej tak zrobiłam żeby odpowiednio dostosować dawkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 22:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2012 22:40 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #11
RE: Padające red sakura
Asia na jutro postaram się zrobić jakieś zdjęcie , wydaje mnie się po tym jak buszowałem po necie że właśnie są to wypławki , już zamówiłem to co zasugerował stiep no-planaria.
Nie rozumiem tylko dlaczego jak się czyta o tych wypławkach to jedni piszą że to niegroźne a jedni ,żeby to zwalczać, Ty jeszcze napisałaś bezwzględnie Huh ( ja i tak na to patrzeć nie mogę więc będę z tym walczył Hammer )

Cool pozdrawiam Gerard
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 22:48
Post: #12
RE: Padające red sakura
U mnie same zniknęły, prawdopodobnie zostały zjedzone przez obsadę zbiornika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 22:59
Post: #13
RE: Padające red sakura
Masło a co byś zaproponował do krewetkarium za obsadę by te glizdy stały się posiłkiem ?

Cool pozdrawiam Gerard
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 23:20
Post: #14
RE: Padające red sakura
(20-10-2012 22:59 )Gerardos napisał(a):  Masło a co byś zaproponował do krewetkarium za obsadę by te glizdy stały się posiłkiem ?

W moim jak miałem wypławki molinezje wyczyściły.
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2012, 01:05
Post: #15
RE: Padające red sakura
U mnie endlery zalatwily sprawę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Padające krewetki Marcin91 46 81,418 22-03-2013 13:07
Ostatni post: sajmon12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości