Odpowiedz 
Oświetlenie akwarium diodami Cree
10-07-2013, 16:27
Post: #31
RE: Oświetlenie akwarium diodami Cree
Swoje zdjęcia zrobiłem niestety mydelniczką a nie normalnym aparatem więc kolory są przekłamane.
Rotala tak naprawdę wygląda na zielono-rdzawą. Nie tak jak w mocno doświetlonych zbiornikach roślinnych ale różnica koloru względem sąsiednich roślin zielonych jest spora. Poza kiepskim zdjęciem jeszcze korzenie pistii rozmyły różnicę.
Generalnie kolory z punktu widzenia obserwatora określiłbym jako naturalne więc jeśli ktoś chciałby je zmienić to musi dołożyć czerwień lub niebieski w zależności od oczekiwań.
Na pewno też jeśli chcemy wycisnąć więcej z ubarwienia ryb to modyfikacje są konieczne. Sam myślę nad dodaniem paska niebieskiego (?)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 18:03
Post: #32
RE: Oświetlenie akwarium diodami Cree
Ale czy ja dobrze widzę że za tym akwarium jest okno?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 20:54
Post: #33
RE: Oświetlenie akwarium diodami Cree
Dobrze widzisz Biggrin
W sumie byłem ciekaw kiedy ktoś na to zwróci uwagę.
Od strony okna akwarium jest na całej powierzchni osłonięte karimatą z folią alu.
Rolety na oknach jeśli wyjeżdżam są zawsze spuszczone a jeśli jestem to od południa są spuszczone. Okno jest idealnie na zachód.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 21:41
Post: #34
RE: Oświetlenie akwarium diodami Cree
Ale jest światło dzienne dlatego rośliny tak rosną, ja miałem 10 l akwarium i praktycznie w kącie pokoju gdzie ciemnica a rośliny kierowały się w kierunku światła.Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 22:01
Post: #35
RE: Oświetlenie akwarium diodami Cree
Tak nie za bardzo. W każdym bądź razie porównując do poprzedniej lokalizacji akwa w pokoju (~3m od okna) jaśniej nie jest a pokój do specjalnie jasnych nie należy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 08:20
Post: #36
RE: Oświetlenie akwarium diodami Cree
no wyglada pewnie fioletowo Smile ale jakby na 4m bialego zimnego dorzucic 2m czerwonego i 1m niebieskiego to kolor powinien byc juz calkiem spoko.
charakterystyki napewno nie sa takie same ale braki w niebieskim i czerwonym sa u wszystkich - poza tymi specjalnymi do roslinek.
no nic plan do przetestowania jest .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oświetlenie akwarium w pokrywie 45 cm (45L) aamis 3 9,388 09-09-2010 15:44
Ostatni post: Codranger



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości