Odpowiedz 
Małże na Sielance
23-07-2012, 21:28
Post: #1
Małże na Sielance
Czy ktoś orientuje się, jakie małże sprzedawane są na Sielance? Od dłuższego czasu szukam info w necie i wychodzi mi szczeżuja wielka. Tylko takie (o ile dobrze googlałem) rosną powyżej 10cm, a tamte miały jakieś 15. Czy ma ktoś doświadczenie w trzymaniu tych zwierzaków?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-07-2012, 23:01
Post: #2
Małże na Sielance
Mam w pracy szczeżuje wielka ma okolo17cm Smile , kumpel ja wylowil ze swojego stawku a teraz mieszka u mnie w makwarium z gupikami i glonojadami. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2012, 09:39
Post: #3
RE: Małże na Sielance
hej,

szczezuje nie nadaja sie do akwarium ze wzgledu na cykl rozrodczy.

Cytat:Mogą być obojnacze lub rozdzielnopłciowe. Zapłodnienie najczęściej zewnętrzne.

Zapłodnione jaja umiejscowione są początkowo na skrzelach. W trakcie rozwoju powstaje jednak dziwny osobnik (larwa), tzw. glochidium, który przez jakiś czas pędzi pasożytniczy tryb życia.

Larwy szczeżuj pasożytują na rybach.

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2012, 16:15
Post: #4
RE: Małże na Sielance
Warto wiedzieć, że Szczeżuja wielka, dorastająca do 20 cm, jest objęta ścisłą ochroną gatunkową. W Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt została zaliczona do kategorii EN - gatunki bardzo wysokiego ryzyka, silnie zagrożone.
Rafał
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2012, 17:34
Post: #5
RE: Małże na Sielance
[quote="arrowb"]hej,
szczezuje nie nadaja sie do akwarium ze wzgledu na cykl rozrodczy.
[quote]
O obojnactwie wspomniano w internecie tylko raz na kilkadziesiąt stron jakie przejrzałem. Raczej poleca się trzymanie 1 sztuki, co ma właśnie zapobiec ewentualnym larwom.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości