Odpowiedz 
[025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
08-02-2012, 20:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2012 20:42 przez alarmowiec.)
Post: #46
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Jak juz to bazalt podnosi Kh a co za tym idzie podnosi się Ph (choć też pierwsze słyszę ) . Ale myslę że sprawa jest trochę inna ponieważ mamy taki przypadek jak z wymieniaczem jonowym że wapń i magnez zastępowany jest sodem i on zupełnie zniekształca wyniki pomiaru powodując bardzo wysoki wynik Kh przy niskim Gh . Ale niech się Stiepo wypowie . Na spotkaniu poruszę z nim ten temat Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 22:09
Post: #47
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Wpuściłam dzisiaj 4 ślimaki helenki no nie powiem mają ucztę nieziemską Tongue
No i prawdopodobnie będzię zmiana filtra na kaskadowy Smile
Alarmowiec czy Stiepo wypowiedział się na temat mojego podwyższonnego KH?Byłabym wdzięczna za odpowiedź
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 22:43
Post: #48
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
nie było ani jednego ani drugiego Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 23:02
Post: #49
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Nie dobrze chłopacy Tongue
Oj kochani opuściliście się coś z komentarzami w moim poście Tongue
Nie ładnie Tongue
No i za mną kolejna wymiana wody w moim podwodnym świecie Smile no i małe zmiany Smile
Został dodany kokos Smile dwie roślinki: moczarka argentyńska i nurzaniec.
Został zmieniony filtr na kaskadowy.
Oczywiście zrobiłam testy wszystko jest bez zmian poza rzecz jasna KH Sad 11 lutego KH wynosiło 20, 13 lutego 22 a dzisiaj 20
W związku z tym dodałam woreczek do usuwania twardości węglanowej z wody (Aquafix). Na bieżąco będę robić pomiary KH.
Wyjełam z dna akwarium woreczek z ziemią.
Zostało dołożone oświetelnie Aquael 9 W co łącznie daje 20 W światła.
Nadal codziennie dodaje CO2 w płynie i nie da się ukryć,że zauważyłam,że mech na korzeniu bardzo ładnie zaczął rosnąć.
Prawdopodobnie w najbliższą sobotę zawitają kolejni mieszkańcy Smile
Dwie świeżuteńkie fotki dodaję poniżej Tongue



JUŻ DZISIAJ ZAGOŚCILI NOWI MIESZKAŃCY W MOIM PODWODNYM ŚWIECIE Tongue MIELI ZAGOŚCIĆ JUTRO,A TU NIESPODZIANKA WIADOMO DZIĘKI KOMU I MAM RYBKI DZISIAJ JUPIIIIIIII Tongue
W TEJ CHWILI M MOIM SKROMNIUTKIM AKWARIUM SĄ:

- 4 ŚLIMAKI HELENKI (W TYM JEDEN TO JUNIOR Tongue)
- 10 RAZBOR BORNEAŃSKICH (SĄ PIĘKNE!!!! Smile )
- 3 OTOSKI

JUTRO ZAGOSZCZĄ OSTATNI MIESZKAŃCY M.IN BADZIEWIAKI Smile JESZCZE NIE WIEM ILE PONIEWAŻ NIE WIEM ILE DOSTANE OD RAFAŁA Smile

OH... AH... CÓD MIÓD MALINKAAAAAAAAAAAAAAAA Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2012, 19:14
Post: #50
Smile RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Prezentuję moje piękności Tongue


Załączone pliki Miniatury
                       
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2012, 20:40
Post: #51
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Razborki pewnie od Robercika ze Skalara . Zdjęcia kiepskie ale wyglądaja na prawdziwe Brigittki Smile Też je mam piekne rybcie . Z tym Kh moze sie Stiepo wreszcie ruszy . Nie sprawdzałaś innym testem ? . Wygląda na to że cos ci puszcza do wody sporo wapnia . No ale czekamy na Stiepa Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2012, 21:14
Post: #52
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
A tu Cie kochany zaskoczę nie ze Skalara Tongue na tą chwilę w Skalarze nie ma ani razborek borneańskich ani otosków Tongue
No nie wiem czy foty są kiepskie starałam się Tongue
Mieszkam w domu jednorodzinnym co wiąże się z tym,że niestety nie posiadam wody z wodociągów Sad moja woda jest oczyszczana przez filtr i zmiękczana przez sól tabletkową więc na tą chwilę myślę,że tu tkwi problem Sad zdobyłam dzisiaj 5 l wody wodociągowej i jutro podmienie zobaczymy co będzie się działo. zrobiłam wszystkie testy tej wody dzisiaj oprócz KH i GH i porównując z testami mojej wody kranowej to różnica jest już w PH. Moja ma 8,5 a wodociągowa 7.
Podwyższone KH nie daje rosnąć moczarce i nurzańcowi Sad a są to roslinki mało wymagające. W miarę moich mozliwości i pomocy Wojtka staram się jak mogę, aby w moim zbiorniku panowały jak najlepsze warunki i dla ryb i dla roślin.
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2012, 22:25
Post: #53
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
(19-02-2012 21:14 )kasia874 napisał(a):  Mieszkam w domu jednorodzinnym co wiąże się z tym,że niestety nie posiadam wody z wodociągów Sad moja woda jest oczyszczana przez filtr i zmiękczana przez sól tabletkową więc na tą chwilę myślę,że tu tkwi problem
Ach te kobiety przez dwa tygodnie co najmniej kombinujemy czemu masz taki problem angażujemy specjalistę a na końcu okazuje się , że zapomniałaś nam powiedzieć że twoja woda wodociągowa nie jest wodociągowa . Jeśłi tak to sprawa jasna zresztą już na tym forum omawiana przez kolejną kobietę koleżankę Kalinę która miała ten sam problem . Odsyłam zatem do tego wątku http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/sho...p?tid=1644 oraz http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/sho...794&page=2 .
Po lekturze zapraszam ponownie Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2012, 23:24
Post: #54
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Ajajajajajajajaj moja wina Sad jestem zła sama na siebie Sad Tak myślałam,że zmiękczacz jest problemem. Od Stiepa też dostałam literaturę więc wszystko poczytam. Doskonale wiedziałam,że mamy takie urządzenie w domu a jak doszło do badania wody i zalewania zbiornika na myśl mi nie przyszło,że to będzie problemem a Wojtasowi dopiero parę dni temu powiedziałam,że mam takie urządzenie.No już trudno się mówi. Wszyscy mieszkańcy póki co czują się dobrze w akwarium i systematycznie będę zdobywac kranówkę i ją podmieniać (jutro podmieniam 4,5 l)
Dzięki wielkie za pomoc
Od Rafała dostałam jakiś czas temu krewetki i po paru dniach zauważyłam,że mam w zbiorniku dwie ciężarne mamuśki Tongue będą małe dzidzie Tongue w sobotę wrzuciłam dla krewetek mały kawałek banana Smile na początku troszkę się nim zainteresowały a dzisiaj otosek go smakuje Smile
Walczę nadal z KH powolutku udaje mi się je zbijać,ale niestety w zeszłym tygodniu doliczyłam się 7 razborek borneańskich a miałam 10 Sad


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2012, 22:54
Post: #55
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Całkiem wporzo, wywaliłbym tylko grzałkę, bo temperatura pokojowa w zupełności wystarczy Thumbup

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2012, 12:45
Post: #56
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Grzałka na tą chwilę pozostaje... Banana na następny dzień wyjęłam z akwarium... Na tą chwilę mam już 4 ciężarne krewety Tongue
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2012, 22:27
Post: #57
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Przy redkach grzałka? hm... być może masz poniżej 18 st, ja mam 22 stopnie i jakoś na brak krewetek nie narzekam Smile, no tak, ale nie wiele ich pozostaje po uczcie gupoli.. Wink

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2012, 22:53
Post: #58
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
W zbiorniku mam 24 stopnie...
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2012, 23:04
Post: #59
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Lepiej ogrzewać akwarium niż całe mieszkanie .Widać, że poznanianka Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2012, 08:34
Post: #60
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Alarm akurat Kasia w pokoju ma bardzo zimno około 18 stopni w zimie ( najzimniejszy pokój w domu ) baniaczek stoi blisko okna Biggrin

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mój kawałek wody - 160L fredy1 16 24,219 05-03-2014 21:49
Ostatni post: fredy1
  [250l] Moja wizja świata Esox 16 31,139 25-04-2011 17:32
Ostatni post: Esox



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości