Odpowiedz 
[025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
31-01-2012, 00:02
Post: #1
[025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Witam wszystkich forumowiczów , jestem nowa na tym forum , zainspirowana galerią akwariów roślinnych oglądanych na tym forum oraz u mojego mężczyzny - przez którego zostałam zarażona akwarystyką postanowiłam zaprezentować swój zbiornik w sobotę (27.01.2012) uruchomiony i zalany .

Szkło : 40 x 25 x 25 - 25 l proste
Filtracja : Aquael Fan mikro plus
Oświetlenie : Aquael DecoLight 11 W
Grzałka : 50 W z termostatem
Podłoże : czarny bazalt 2-4 mm

Roślinność : Spiky Moss , Phoenix Moss , Willow Moss , Christmas Moss , Gałęzatka ,
Subwassertang Lomariopsis Lineata , Rotala Indica ,
Ludwigia Repens , Pistia Stratos , Anubias Nana , Salvinia ,
Lilaeopsis Brasiliensis

Liście migdałecznika , korzeń japoński w późniejszym czasie szyszki olchy. Reszta wody została dolana następnego dnia.

Planowana obsada :
5 Neonków Innesa
10 Krewetek
1 zbrojnik weloniasty mały

Z góry dziękuję za opinie i porady Pozdrawiam Kasia Smile


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 00:12
Post: #2
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
a tak można zaplanować zamiast zbrojnika otoski Smile
jak na 1 baniaczek to fajny
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 00:30
Post: #3
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Też tak właśnie myślałam,aby zamiast zbrojnika dać 1 lub max 2 otoski. Zobaczymy.
Chciałam jeszcze włożyć pół kokosa,ale niestety za mały mam zbiornik Tongue
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 00:35
Post: #4
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Bardzo ładne pierwsze kroki, jak mech sie rozrośnie to będzie bardzo elegancko wyglądać

Co do obsady to raczej bym ją wymienił jeśli nie chcesz męczyć zwierzaków (a zakładam że jest to dla Ciebie ważne). Zbrojnik teraz może i jest mały ale bardzo szybko urośnie, a neonki to ryby ławicowe (powinno być ich minimum 10-15 sztuk z przestrzenią do pływania bo tu będą tylko wegetować). Pomyśl raczej o jakiś malutkich rybkach typu boras brigittae albo celestichthys margaritatus (potocznie galaxy).

p.s. uważaj aby przypadkiem tej listwy z tyłu nie zalać bo będzie zło, lepiej takie rzeczy zabezpieczać przez znaczne odsunięcie Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 00:39
Post: #5
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
teoretycznie według Wikipedii na neonki,zbrojnika,Otoski też za mały ale jakiś kompromis musisz sobie dobrać

i otoski lubią swoje towarzystwo czyli stadne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 00:51
Post: #6
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
No nie przesedzajcie jeszcze nie dawno takich rozmiarów to był mój największy zbiornik . Przy regularnych podmianach dziesięć neonków ( radziłbym raczej Simulans) dałoby radę spokojnie . Ale jeśłi chcesz mieć krewetki to z rybami bym się zastanowił . Ja mam w takim zbiorniku 20 "prawdziwich" Brigitek kupionych w Skalarze i dają radę . Swoją drogą to nie zamieniłbym ich na neony .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 01:17
Post: #7
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
(31-01-2012 00:51 )alarmowiec napisał(a):  No nie przesedzajcie jeszcze nie dawno takich rozmiarów to był mój największy zbiornik . Przy regularnych podmianach dziesięć neonków ( radziłbym raczej Simulans) dałoby radę spokojnie . Ale jeśłi chcesz mieć krewetki to z rybami bym się zastanowił . Ja mam w takim zbiorniku 20 "prawdziwich" Brigitek kupionych w Skalarze i dają radę . Swoją drogą to nie zamieniłbym ich na neony .

A tu się przyczepie bo teraz każdy początkujący kto tu wejdzie i powyższe przeczyta pomyśli "o to super to ja tez będę trzymać stado neonów w 25l", a przykład zawsze idzie z góry. Móc pewnie że można, Apteronotus albifrons też się zmieści na upartego (o ile nie będzie zbyt często sie obracać bo wtedy woda sie wyleje). Swoja drogą Ty zdaje sie miałeś tam jakąś znaczną nad-filtracje o czym nie napisałeś, a to też nie bez znaczenia.
Idąc dalej to że Ty tak trzymałeś to mimo wszystko (z całym należytym szacunkiem) nie znaczy że jest to dobre, wskazane i fajne dla ryby ławicowej - która nie ma gdzie tu stworzyć tej ławicy. Jesteśmy akwarystami i jako tacy powinniśmy mimo wszytko liczyć się na pierwszym miejscu z dobrem ryb które zamierzamy hodować - a dopiero na drugim miejscu z naszym "ale ja chce" Wink

Brigitki inna sprawa, jak najbardziej też tu polecam zwłaszcza że ładniejsze i ciekawsze.
Takie jest moje zdanie Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 01:38
Post: #8
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Nie prezentowałaś przypadkiem tego baniaczka na http://www.roslinyakwariowe.pl wcześniej?Smile Ładnie, pogratulować udanego pierwszego razu w zakładaniu akwarium. Jakaś trwaka z przodu by się przydała możeSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 02:09
Post: #9
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Biorąc nawet stary i mysle że dobry przelicznik 1litr na rybę to sie nadal mieści i nie ma zadnej przesady zwłaszcza że to ryba mała i lawicowa . Uważam że dużo wiekszym przestępstwem jest trzymanie 3-5 sztuk tej ryby bo wtedy dopiero mamy wygłupione sieroty w zbiorniku i tyle .
Ten zbiornik (mam powody sądzić ) będzie całkiem ładnie zarośnięty a w takich zbiornikach przy bardzo silnym zużyciu związków przemiany raczej w moczu pływać nie będą a myślę że głównie o to chodzi żeby ryba pływała w czytej wodzie ( pozbawionej związków trujących ) i żeby dobrze się czuła .

A wracając do koleżanki jeśli masz zamiar trzymać krewetki w tym zbiorniku to z ryb raczej radziłbym zrezygnować a jeśłi juz koniecznie chcesz mieć jedno i drugie to proponpowałbym bardziej "krewetkowe" gatunki ryb np. taka jak wyżej pisałem lub inne . Była juz na tym forum na ten temat dyskusja Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 02:15
Post: #10
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Może gupiki endlera? Wydają mi się odpowiednie do baniaka z krewetkami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 08:28
Post: #11
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Jeśli chodzi o trzymanie ryb z krewetkami to ja polecam szczupieńczyka karłowatego - mała i bardzo spokojna rybka a zarazem przepięknie ubarwiona i o ciekawych zachowaniach , jako jedyna (przy codziennym karmieniu ) nie interesowała się krewetkami , nawet tymi najmniejszymi .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 11:05
Post: #12
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
(31-01-2012 02:09 )alarmowiec napisał(a):  Biorąc nawet stary i mysle że dobry przelicznik 1litr na rybę

1litr na rybę czy 1litr na 1 cm ryby !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 12:13
Post: #13
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Baniaczek bardzo fajny i pewnie się jeszcze fajniej rozrośnie.Ale nie był bym sobą gdybym się nie przyczepił do filtracji.Moim zdaniem 25l zbiornik jest za mały żeby wkładać do niego filtr wewnętrzny.osobiście filtrowałem 18l Unimaxem 150 Cool .Ale to było już zboczenie,fajnym rozwiązaniem jest Aqua Silent Szuta.Można go dwojako zastosować i cena nie jest wygórowana.A wiadomo że im lepsza filtracja tym lepszy komfort ryb i nasz.Przepraszam że to powiem ale tym co masz nie filtrował bym szklanki wodyBlush.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 13:21
Post: #14
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
(31-01-2012 11:05 )edison napisał(a):  1litr na rybę czy 1litr na 1 cm ryby !

No fakt ostatnio preferuje ryby rozmiarowo bliskie 1cm wiec trochę się rozpędziłem z uproszczeniem . Przy takim założeniu ( a o takich rybach tu mówimy ) oba przeliczniki są słuszne Smile
Ale oczywiście masz rację Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2012, 13:40
Post: #15
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Tak CYSTERNA na tym forum co podałeś również jestem Tongue
BITER bardzo dziękuję za podsunięcie mi pomysłu z tymi rybkami => razbora galaxy i borneańska
Filtr na razie zostanie taki jaki jest
Tak czytając Wasze posty to właśnie zastanawiam się nad moją obsadą :/
Chcę dla rybek jak najlepiej, chcę aby dobrze się czuły w moim zbiorniku to jest dla mnie najwazniejsze
Jedni mówią,że można mieszać w takim zbiorniku ryby z krewetkami,a tu kolega mi piszę,że jednak tego nie poleca
Dla osoby początkującej nie ukrywam jest to trudne do ogarnięcia
Zawszę mi się podobały zbrojniki i neonki,ale jeżeli będą się męczyły w moim zbiorniku to z nich oczywiście zrezygnuję
Z góry dziękuję za cenne dla mnie rady
Pozdrawiam
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mój kawałek wody - 160L fredy1 16 24,219 05-03-2014 21:49
Ostatni post: fredy1
  [250l] Moja wizja świata Esox 16 31,139 25-04-2011 17:32
Ostatni post: Esox



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości