Odpowiedz 
[025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
01-02-2012, 19:19
Post: #31
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Najwidoczniej Kasia się mężczyzny wstydzi skoro go ukrywa.... hm... Ivan? Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2012, 19:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 19:26 przez egzepoznan.)
Post: #32
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Biter , Ty mi tu Ivana w to nie mieszaj heheh dawno mnie tutaj nie bylo ale widze , ze wszyscy maja braki Tongue alarm nie trafiles Tongue

Pozdrawiam forumowiczow Smile ( brak polskich znakow )

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2012, 19:35
Post: #33
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Wystarczy mała prowokacja i od razu wiemy wszystko co chcemy Wink
pozdro i odwiedzaj nas częściej Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2012, 20:22
Post: #34
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
No i się ujawnił Smile ale uczennica przerosła mistrza i dlatego nie mogłem skojarzyć Smile . Czemu na spotkania nie chcesz przybyć Smile .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2012, 20:36
Post: #35
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
he he Tongue no i się ujawnił mój Wojtas Tongue muszą minąć lata żybym miała takie doświadczenie i taką wiedzę jak mój mistrzunio hi hi Tongue
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2012, 20:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2012 21:01 przez egzepoznan.)
Post: #36
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Alarm no niestety tymczasowo brak czasu ( ale mysle , ze wszystko wroci do normy ) jak widzisz kobieta sie pojawila a co do uczennicy to sa to Jej poczatki - napatrzyla sie w mojego Low-techa i ktoregos dnia stwierdzila ze chce miec akwarium , wiec jak na razie aranzacja jest moim wykonaniem przy pomocy Kasi ktora uczac sie przy tym mi asystowala , wszystkich wskazowek sluchala , wolalem zeby zaczela od malego baniaczka , zeby mi sie czasami za szybko sie nie zrazila otaczam troskliwa opieka ten baniak , szybko sie uczy wiec mysle ze bedzie jak najbardziej si Biggrin

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2012, 21:09
Post: #37
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
ciekawie się zapowiada.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 17:48
Post: #38
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Wyniki moich testów wody Tongue
27 stycznia gdy zbiornik został zalany kranówką dwa dni wcześniej zrobiłam testy mojej wody:

PH - 8-8,5
KH - 18
GH - 12
NO2 - 0,4-0,5
NO3 - 5
PO4 - 0 - 0,25

2 lutego robiłam pierwszą podmiankę wody około 50%, również zrobiłam testy:

PH - 7,5
KH - 20
GH - 12
NO2 - 0,4-0,5
NO3 - 5
PO4 - --

Podmianki wody robię raz w tygodniu. Glony rzecz jasna się pojawiły najwięcej na Ludwigia Repens. Od prawie tygodnia dodaje codziennie 1 ml CO2 w płynie (Carbo).
Dzisiaj wrzuciłam do akwarium 10 szyszek olchy. "Herbatka" Smile z szyszek została wlana do akwarium Tongue
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 18:47
Post: #39
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
a te ph to takie na początku wysokie a później tak szybko spadło ?
czyżby testy paskowe? bo szyszki coś tam pomogą ale nie tak przy tej twardości
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 18:54
Post: #40
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Niektórzy pracują nie zawsze przy komputerze i nie moga od razu odpisać Smile. Głupi ten twój komentarz i chyba słabo łapiesz sygnały bo Kasia juz w pierwszym poście wszystko wyjaśniła .
A tak wracając popełniamy ciągle ten sam błąd . Twardość węglanowa Kh zawiera się w twardzości ogólnej Gh czyli twardość ogólna to jest węglanowa i coś jeszcze . Jeżeli obie twardości mierzymy w tych samych jednostkach to nie może byc tak że Kh jest większe niż Gh .
Albo to bład w nazewnictwie aibo (i to mi najbardziej pasuje patrząc na wielkości ) dokonałaś pomiaru Kh po popmiarze Gh i nie dokładnie wypłukałaś Fiolki Smile . A glony to na starcie normalka jak się nie ma CO2 z butli Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 18:56
Post: #41
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
(06-02-2012 18:22 )maslo_82 napisał(a):  Zobacz Kasiu, jak tylko wyszło że jesteś zajęta, a Twój facet wyraźnie zaznaczył swój teren, skończyła się pomoc Smile

Prędzej czy później i tak by to wyszło na jaw Smile
Ale nie da się ukryć,że faktycznie troszkę mniej opini i porad się pojawiło po ujawnieniu mojego mistrzunia hi hi Tongue Szkoda,ale niestety nie mam na to żadnego wpływu Smile a tym którzy nadal są ze mną z góry ślicznie dziękuję Tongue


Testy mam kropelkowe
I robiłam je w takiej kolejności jak napisałam w poście,a fiolki za każdym razem starałam się bardzo dokładnie wypłukać Tongue
W najbliższy czwartek będę robiła kolejne testy i zobaczymy co wyjdzie.
Sama jestem ciekawa...
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 19:30
Post: #42
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
No CO2 z butli na dzień dobry to błogosławieństwoSmile Heh, mnie pomogło w walce z glonami EasyCarbo w 4-ktotnej dawce, nie zauważyłem skutków ubocznych jeśli chodzi o ryby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 19:52
Post: #43
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
No i się zgadza drugi pomiar Kh był robiony po pomiarze Gh za pierwszym razem . Zawsze kiedy wynik jest jakiś inny lub budzi watpliwości ( a w tym przypadku na pewno ) pomiar nalezy powtórzyć . To naczelna zasada której wszędzie należy sie trzymać ( nie dotyczy wybuchu jądrowego czy otwarcia kopuły reaktora atomowego ) Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2012, 14:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 09:16 przez DUANDR.)
Post: #44
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Od wczoraj daję nie 1 ml Co2 tylko 4 ml.
Miałam zrobić podmiankę wody jutro,ale zrobiłam ją dzisiaj bo już lekko zagloniony był ten mój podwodny świat Smile
Zrobiłam rzecz jasna testy i wszystko jest ok oprócz KH Sad rośnie mi KH dzisiaj pokazało 24 Sad co może być moi drodzy przyczyną?
ja stawiam albo na żwirek albo na ziemie do kaktusów która znajduję się w małym kawałku rajstopy na dnie zbiornika
Chciałabym już wpuścić otoski,a nie mogę buuuuu Sad
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2012, 18:35
Post: #45
RE: [025 L] Mój pierwszy kawałek podwodnego świata :)
Tak , żwirek bazaltowy podnosi pH , a co za tym idzie KH .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mój kawałek wody - 160L fredy1 16 24,219 05-03-2014 21:49
Ostatni post: fredy1
  [250l] Moja wizja świata Esox 16 31,139 25-04-2011 17:32
Ostatni post: Esox



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości