Odpowiedz 
Dissolved organic carbon czyli DOC
19-12-2011, 10:55
Post: #1
Dissolved organic carbon czyli DOC
Polecam przeczytanie tego artykułu
Wpływ DOC na rozwój glonów

Bardzo ciekawy temat . Myślę że każdy kto walczy z glonami powinien to poznać a zwłaszcza ci którzy dawkują węgiel do akwarium w postaci organicznej typu Easycarbo czy aldesan .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2011, 18:25
Post: #2
RE: Dissolved organic carbon czyli DOC
Pewne teorie jak np 50% podmiany czy tez czyszczenie filtra co 2 dni nie pozwalają mi traktować tego w 100% poważnie Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2011, 19:33
Post: #3
Odp: Dissolved organic carbon czyli DOC
Ciekawe. Od kiedy podaję easy carbon glony się straciły. Dziwne nie Tongue

Wysłane z mojego Blade za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2011, 14:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2011 19:08 przez pacmann.)
Post: #4
RE: Dissolved organic carbon czyli DOC
Artykuł ciekawy. Tylko że aldehyd glutarowy zawarty w Easycarbo czy aldesanie ma właściwości bakterio i glonobójcze. U mnie krasnorost polany 2% roztworem aldehydu glutarowego zniknął całkowicie po około tygodniu. Nie było to brutalne maczanie tylko podanie strzykawką w miejsce gdzie krasy sobie rósł (pod wodą). Pewnie zawartość DOC w wodzie ma wpływ na rozwój glonów, ale z Easycarbo bym tego nie wiązał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2011, 18:40
Post: #5
RE: Dissolved organic carbon czyli DOC
No to w takim razie polecam dyskusję z której do autora tej teorii trafiłem . Może to trochę spraw wyjaśni Smile zwłaszcza to o czym pisze Stiepo . Też mam swoje zdanie na ten temat ale po przeczytaniu tej dyskusji i moje doświadczenia uważam że coś w tym jest .

Dyskusja na temat DOC
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości