Odpowiedz 
Mój osobisty kojący nerwy telewizor
29-11-2011, 00:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2011 00:07 przez marry696.)
Post: #1
Mój osobisty kojący nerwy telewizor
[Obrazek: akwakakadu.jpg]
[Obrazek: akwabest.jpg]
[Obrazek: akwa3j.jpg]


martwię się ze samica Kakadu nie pozwala samcowi się dać. Bardzo chce je rozmnożyć.
Kosiarki nie dają rady jeśli chodzi o glony nitkowate bo mam ich za mało, a są stadne(mam tylko2).Cóż zabrakło kasy na więcej. Będę mieć w styczniu kaske to kupie tez mikro i makro jakieś(chyba ze nie powinnam skoro mam glony?-nie wiem). Myślę o zmianie żwirku na czarny.

112l
flora:
Sagittaria subulata; ; hygrophila polysperma; hygrophila difformis; limnofilia sessiflora ; vallisneria; Microsorium pteropus 'Windelov'; anubias niski;
fauna:
Kakadu-harem;Neon Inessa;Kosiarki;Zbrojnik niebieski;Gupiki;Molinezje Black i żaglopłetwe ; danio lamparcie-koralowe;ślimaki Antome Helena;bojownik
Oświetlenie- 2x Aquarelle(18 i 24W)
2x dzienne(1x osram 865 24W, 1x no name 18W)
Nawożenie-jak mi się przypomni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2011, 02:47
Post: #2
RE: Mój osobisty kojący nerwy telewizor
Ładny start Smile
Moje uwagi co do obsady:
Kosiarki to rybki bardzo przyjemne w zachowaniu, tylko pamiętaj że są to szybko rosnące duże zwierzaki które lubią popływać i po roku będzie im zdecydowanie za ciasno (sam niedawno oddałem moje śledzie z tego powodu). Mam wrażenie że neonków jest tu zaledwie kilka sztuk, a to ryba ławicowa - powinno być ich przynajmniej 15-20. Gupiki & Molinezje w szybkim czasie zrobią ci tu zupę rybną, ale możliwe że Kakadu utrzyma populacje na właściwym poziomie Wink
Nawożeniem póki co się nie przyjmuj nadmiernie, czasami lepiej dać zbiornikowi trochę spokoju niż przedobrzyć, na to przyjdzie jeszcze czas Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2011, 02:58
Post: #3
RE: Mój osobisty kojący nerwy telewizor
dziękuję za opinięSmile właśnie szybko przejrzałam wasze baniaki..i mi wstyd. Macie tak piękne rośliny. Myślę, że za wolno mi rośnie Hygrophila difformis-i jest taka troszkę żółtawa-czegoś ma chyba brak. Podłoże to zwykły żwir kwarcowy plus kilka kuleczek filtusa. Teraz czytam,że macie ziemię wysypaną.Coś muszę zrobić tym podłożem. Co do gupików-były małe-Kakadu zjadły w jeden dzień. W miedzy czasie zdechła samica gupika,wiec przyrost nie grozi. Molinezje mam tylko 4malutkie miesięczne.Neonków jest 8.Jak zrobi się więcej roślin to dokupię, by nie wyglądało na przerybione-niech mają kryjówki. Oświetlenie mam mega,więc powinno wszystko śmigać,a ja chcę mieć naturalny busz.

112l
flora:
Sagittaria subulata; ; hygrophila polysperma; hygrophila difformis; limnofilia sessiflora ; vallisneria; Microsorium pteropus 'Windelov'; anubias niski;
fauna:
Kakadu-harem;Neon Inessa;Kosiarki;Zbrojnik niebieski;Gupiki;Molinezje Black i żaglopłetwe ; danio lamparcie-koralowe;ślimaki Antome Helena;bojownik
Oświetlenie- 2x Aquarelle(18 i 24W)
2x dzienne(1x osram 865 24W, 1x no name 18W)
Nawożenie-jak mi się przypomni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2011, 10:28
Post: #4
Re: Mój osobisty kojący nerwy telewizor
Jak masz mocne oświetlenie - powyżej 0.5W/l to czeka cię podawanie co2 i jakiegoś nawozu, inaczej z glonów nie wyjdziesz. Przećwiczyłem u siebie. Teraz mam ładnie rosnące rośliny i mało glonów, tyle żeby otoski miały co jeść. No i podłoże, pomyśl nad tym jak będziesz planować restart.

Sent from my Blade using Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2011, 10:41
Post: #5
RE: Mój osobisty kojący nerwy telewizor
bez co2 - ciężko będzie, bo zapodałaś okrutne oświetlenie Smile 84W/112l Smile nieźle Wink
Aldesanu lej więcej - 2-3ml/dziennie! i obserwuj
jak roślinki zaczną rosnąć -zwiększ dawkowanie!
no i o jakimś makro nawozie trzeba pomyśleć!

ogólnie start nienajgorszy, choć ja bym ten klamot z prawej strony na drugi korzeń wymienił Smile
pozdrówki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2011, 23:18
Post: #6
RE: Mój osobisty kojący nerwy telewizor
na podstawie obserwacji mogę powiedzieć tylko tyle, że przy oświetleniu 0,5 w/l i podawaniu co2 rośliny rosną jak dzikie, zwłaszcza żabienice, Hyrgophila difformis, rotala oraz Heteranthera zosterifolia przy nich zaobserwowałam najszybszy przyrost, a posadzone zostały 10 dni temu, zbiornik 60 cm wysokości i powoli czeka mnie przycinka...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2011, 11:15
Post: #7
RE: Mój osobisty kojący nerwy telewizor
Hm ten kamień z prawej strony faktycznie nie gra natomiast kolor roślinek wskazuje na duży problem . Nawet na zwykłej kranówie powinno być lepiej . Bez nawożenia się nie obejdzie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 01:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2011 01:56 przez marry696.)
Post: #8
RE: Mój osobisty kojący nerwy telewizor
mała aktualizacja
[Obrazek: akwanowecagot.jpg]

[Obrazek: akwanowepgot.jpg]

112l
flora:
Sagittaria subulata; ; hygrophila polysperma; hygrophila difformis; limnofilia sessiflora ; vallisneria; Microsorium pteropus 'Windelov'; anubias niski;
fauna:
Kakadu-harem;Neon Inessa;Kosiarki;Zbrojnik niebieski;Gupiki;Molinezje Black i żaglopłetwe ; danio lamparcie-koralowe;ślimaki Antome Helena;bojownik
Oświetlenie- 2x Aquarelle(18 i 24W)
2x dzienne(1x osram 865 24W, 1x no name 18W)
Nawożenie-jak mi się przypomni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 02:01
Post: #9
RE: Mój osobisty kojący nerwy telewizor
No zaczyna nabierać to jakiś kształtów . Jak dam radę to jutro pogadamy co można dalej z tym zbiorniczkiem zrobić
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stary nowy telewizor 72l kuntakinte 24 35,976 20-02-2015 21:22
Ostatni post: kuntakinte



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości