Odpowiedz 
Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
24-10-2011, 21:55
Post: #31
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Jeżeli ktoś nie ma ochoty na wolontariat to się nie zgłosi, no a Ci co będą chcieli wziąć udział, to miesiąc wcześniej powinni już umieć stwierdzić czy będą mieli wolne. Wolałabym żeby informacje o imprezie pojawiły się na forum po pierwszej wizycie pani organizator na środowym spotkaniu, myślę że byłby wtedy większy odzew.

To co przedstawiliśmy było dobre ale nie oszukujmy się 6 baniaków to bardzo skromnie, tym bardziej że po wiosennych targach były bardzo ambitne plany co do jesiennej imprezy, a tam wystawiliśmy dwa duże i chyba 3 małe zbiorniki. Zresztą z tego co kojarzę to wiosną w sprzątaniu uczestniczyło więcej osób niż obecnie i możliwe że wiele osób które poprzednio pomagały teraz nie dowiedziały się o imprezie lub dowiedziały się za późno.

W przyszłym roku będzie lepiej bo wtedy przypadną Polskie Mistrzostwa Żaglowców i więcej firm weźmie udział w imprezie, wiec trochę wątpię w efekty rozmów z organizatorami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 22:01
Post: #32
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
(24-10-2011 21:51 )maciej napisał(a):  Ja wiem jedno przy następnej imprezie zrobię wszystko żeby pomóc a może nawet coś wystawić.

Dokładnie tak, ja myślę że w przyszłym toku warto też pomyślec o jakimś konkursie aranżacyjnym albo krewetkowym pod patronem aquaela czy inszej firmy u nas działającej, nic tak nie pobudza do działania jak zdrowa rywalizacja. Możliwe że to tez jest jakiś sposób na większa ilość zbiorników od ludzi z zewnątrz.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 22:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2011 22:25 przez maslo_82.)
Post: #33
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
(24-10-2011 21:55 )Asia napisał(a):  W przyszłym roku będzie lepiej bo wtedy przypadną Polskie Mistrzostwa Żaglowców i więcej firm weźmie udział w imprezie, wiec trochę wątpię w efekty rozmów z organizatorami.

Czyli kolejna impreza dla dziadków w koszulach w kratę, przyjedzie masa skalarów, jeden czy dwóch wystawi Manacapuru i zamiecie całą resztę. Myślę ze trzeba osobom władnym, uświadomić, że palety, skalary to już trochę odgrzewany kotlet, oczywiście z całym szacunkiem dla tych pieknych ryb i ich świetnych hodowców. Trzeba uświadomić, ze można zorganizować inne ciekawe konkursy, które przyciągną znacznie większą publiczność, może nie od razu, ale na kolejne imprezy na pewno. Co do kolejnego Aquazoo to nie sądzę aby mistrzostwa żaglowców, jakoś diametralnie zmienily ilośc wystawców, teraz już wiadomo że w Poznaniu jest delikatnie mówiąc najskromniejsza impreza w kraju jeśli chodzi o liczbę wystawców, i mistrzostwa żaglowców niewiele zmienią. Tak mnie się wydaje, trzeba pójśc w coś czego żadne inne targi nie mają.


(24-10-2011 22:01 )Biter napisał(a):  
(24-10-2011 21:51 )maciej napisał(a):  Ja wiem jedno przy następnej imprezie zrobię wszystko żeby pomóc a może nawet coś wystawić.

Dokładnie tak, ja myślę że w przyszłym toku warto też pomyślec o jakimś konkursie aranżacyjnym albo krewetkowym pod patronem aquaela czy inszej firmy u nas działającej, nic tak nie pobudza do działania jak zdrowa rywalizacja. Możliwe że to tez jest jakiś sposób na większa ilość zbiorników od ludzi z zewnątrz.

Biter właśnie o tym myślałem, ale raczej z daleka od aquaela, bo konkurs nano już jest w Warszawie, myślałem raczej nad konkursem zbiorników 60cm i uważam że jesteśmy w stanie znaleźć firmę która w tym pomoże. Myślałem nad dwoma wariantami, albo przyjeżdżają gotowe zbiorniki, albo robi się je na miejscu ze wspólnej puli kamieni, korzeni i roślin. Pierwsza opcja jest o tyle dobra, że zbiorniki dojrzałe i zarośnięte wyglądają zdecydowanie lepiej, no i wyłaniają prawdziwego fachowca który potrafi utrzymać przez jakiś czas, zbiornik w dobrej kondycji, a nie tylko to przejścia jury, układając każdą szczepkę niczym nie przymocowanej mini pelii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 22:28
Post: #34
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
No ale przy tej okazji to przynajmniej Aquael czy Diversa się pojawią, a pewnie jakieś firmy od rybkowego żarełka i aquamedic też.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2011, 02:13
Post: #35
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Właśnie dzisiaj rozmawiałem z panem Urbanowiczem właścicielem Aquanurtu i wg jego wiedzy nastąpi podział imprez w Poznaniu na targi typowo handlowe Gardenia na wiosnę i targi hobbystyczne w październiku . To tłumaczy dlaczego na tą imprezę nie przybyło tego typu firmy. Zatem na Gardenii będziemy mogli wziąć udział jedynie w urządzeniu zbiornika dla jakiejś firmy handlowej a jako Towarzystwo wystąpić na targach hobbystycznych . Jeśli targi nie zmienią polityki to i w przyszłym roku nie uda nam się ściągnąć żadnego ze stowarzyszeń . Pozostaniemy znowu sami z PKMD .

Co do informacji to fakt że była dość późno ale została podana natychmiast jak tylko dostałem oficjalne pisemne potwierdzenie naszego udziału i warunków na jakich weźniemy w nich udział .
Termin imprezy był ogólnie znany wystarczyło wejśc na stronę Kocana czy MTP
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2011, 09:13
Post: #36
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Może to źle niektórzy odbiorą ale w zeszłym roku sprawdzałem ile takie wystawienie kosztuje na MTP-i skromnie doliczyłem się 15000zł za te 2 dni a tam jeszcze dochodziły inne opłaty jak np. śmieci itd. więc to jest główna przyczyna dlaczego firmy rezygnują i mogę się założyć, że i za rok nic się nie zmieni i nie pisze to ze złośliwością, bo i mnie zależy na rozwoju akwarystyki tylko gdzie te polskie firmy skoro Azjaci większość już wykończyli(a znam dobrze sytuacje z giełd)nie wspominając o hodowlach ryb(ja szukam mieczyków do hodowli-i znalazłem.................w Słupsku i trochę w Gorzowie Wlkp. a szukałem niemal wszędzie)-no usłyszałem opinie taką : po co to rozmnażać jak można taniej sprowadzić z Malezji i na tym zarobić więc dlatego nie sądzę żeby impreza się rozwijała w prawidłowym kierunku. Wcześniej bawiłem się w hodowle kilku ras królików(rasy mięsne)-i sytuacja wygląda podobnie(i też jest wystawa na MTP) choć tu Azjaci nie wykańczają a polski rynek, który trudno nazwać chłonnym skoro ludzie nie mają za co kupić albo chcą kupić za cenę kurczaka.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2011, 10:25
Post: #37
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Alarm, to o czym mówisz to nie Gardenia, Animal Market, któy jest razem z Gardenią, Pani Basia mówiła ze tam ekspozycji zrobić nie bezie można, bo to typowe targi B2B.

Adam, wykupienie stoiska kosztowało 1500zł a nie 15000zł, więc znośnie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2011, 13:10
Post: #38
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
każdy kto chciał mógł wystawić zbiornik, a o tym że były targi i jaki jest nasz udział w nich każdy wiedział, mam na myśli osoby chodzące na spotkania. Jakoś tak trudno mi wyobrazić sobie, że ktoś kto nie chodzi od czasu do czasu na spotkania, będzie chciał wystawić zbiornik na targach. Kto miał choć minimalny zapał do tego zeby postawić zbiornik, lub pomóc innej osobie, ten postawił, lub pomógł. Gdyby była informacja oficjalna wcześniej (dla tych co nie chodzą na spotkania), było by masa deklaracji, a jak przyszło by do realizacji to pewnie było by bardzo różnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2011, 15:58
Post: #39
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Witam, odnośnie samych targów, ich organizacji, no cóż porażka na całej lini... Nie licząc między innymi WTMA oraz na przykład Słonia, na których akwaria bardzo miło się patrzyło i dla nich wielkie GRATULACJE, osobiscie widzialem jak ktos z WTMA tłumaczył babce w srednim wieku na czym polega porzadna opieka nad akwarium, troche smiac mi sie zachcialo jak kobieta robiła coraz wieksze oczy, pojmujac powoli,że akwarystyka wymaga dużo wkładu własnegoBiggrin Odnośnie samych targów, no cóż, porażka MTP, kolejna z resztą, już od dłuższego czasu nie zasługują na miano najlepszej organizacji targowej w Polsce, wiem co mówię, pracowałem kiedyś w firmie mającej pomieszczenia na terenie targów i widziałem jak z roku poszczególne wystawy targowe podupadają. Ludzie z MTP zapominają, że to targi są właśnie dla wystawców a nie odwrotnie. Nie pamietam na jakiej imprezie akwarystycznej w tym roku, relacjonowanej przez Pana Andrzeja Kociołkowskiego zabrakło przedstawicielstwa np. Aquaela, o czymś to swiadczy. Myślałem,że wiecej czasu poświęce na AquaZoo z większym naciskiem na AQUA oczywiście niż na HOBBY, ale stało się inaczejSmileSmile Jeszcze raz wielkie graty dla WTMA, zbiorniki bardzo ładne, widać profesjonalne podejście do tematuSmile Na pewno zwiedzających, których na całe szczęście było sporo czekała fachowa porada przy stoisku WTMA. Dobrze, że z dawnych czasów została mi wejściówka targowa, nie musialem wydawac pieniedzy na bilet, nie wiem jaki był jego koszt, ale jeśli więcej niż 20zł to uważam to za lekkie przegięcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2011, 16:59
Post: #40
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Bilety były za 12 zł, ale jeśli ktoś nastawił się na AquaZoo a nie na Hobby to na pewno bardzo żałował wydanych pieniędzy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2011, 17:13
Post: #41
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Witam. Jestem nowy na tym forum więc się przywitam Smile W akwarystyce z przerwami już od kilku lat.
Trzeba przyznać ,że na targach bardzo się zawiodłem -lepszym określeniem byłaby "wystawka" Wink

Moja dziewczyna określiła po paru krokach -to już wszystko? Blush

L-206 ,Stiphodon atropurpureus
,Aphyosemion australe, Aphyosemion bitaeniatum , Corydoras panda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2011, 17:20
Post: #42
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
A ja tak sobie czytam i mi się takie polskie myślenie na oczy rzuca...
co by było gdyby...
ja na spotkania chodzę rzaaaaadko - o targach wiedziałem - pojechałem w sobote z żona - pozwiedzaliśmy (choć średnio było coWink ) i tyle!
zobaczyłem akwaria WTMA, posłuchałem ilu ludzi przychodzi, pyta, itp.
i co? pojechałem w niedzielę na 4h, żeby podzielić się swoją radością z innymi, pogadać o rybkach, akwarium i o przysłowiowej tylnej części ciała Maryni też, bo nie samymi rybkami człowiek żyje!
i wydaje mi się, że przede wszystkim o to chodzi
codo towarzystwa wzajemnej adoracji... hmm Biggrin
jakoś się nigdy przez nikogo odtrącony nie poczułem... a może byłem?
jeśli mnie odtrącaliście, a ja nie umiałem tego zrozumieć, to trzeba solidniej Biggrin
głowy do góry, bo hobby ma radość dawać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2011, 18:36
Post: #43
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Panowie, jeżeli mogę prosić o nie roztrząsanie już tematu ludzi przychodzących i nie przychodzących na spotkania oraz tego czy jest to wyznacznik i czego.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2011, 21:05
Post: #44
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
[Obrazek: 0.jpg]


Fotorelacja z Poznania:
http://www.akwa-mania.mud.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2011, 21:33
Post: #45
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Dzięki za kolejną świetną relację.
Szkoda że nie było więcej do fotografowania.
PS. A gdzie zapis części nieoficjalnej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Up Salon Zoologiczny AQUA&ZOO 22-23 października 2016r alarmowiec 121 203,768 26-10-2016 23:11
Ostatni post: maciejk1976
  Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014 Asia 197 335,147 30-10-2014 11:11
Ostatni post: edison



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości