Odpowiedz 
Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
24-10-2011, 00:33
Post: #16
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
ja myślę, że nie ma co narzekać - i pomyślęc - co w przyszłości można zrobić lepiej Wink
szacun dla ekipy, która była zaangażowana, bo bez nich niewiele by było i kiepściuchno by to wyglądało Smile
pozdrowił Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 03:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2011 09:46 przez alarmowiec.)
Post: #17
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
No i Targi AquaZoo 2011 zakończone
Dziękuję wszystkim i tym biorącym udział w organizacji imprezy jak i tym którzy nie mogli z różnych przyczyn nam pomóc ale trzymali kciuki i wykazali zainteresowanie .
Jestem uczestnikiem wielu imprez w kraju i nie oceniałbym tak źle poznańskiej akwarystyki .
Poziom wystawionych zbiorników był bardzo dobry i na prawdę nie mamy się czego wstydzić .
Ilość zbiorników nie była wcale mała . To dopiero nasza druga wystawa i niewątpliwie znacznie lepsza od pierwszej . Byliśmy najliczniej reprezentowani na targach .
A czemu niektórzy oceniają ją tak nisko .
Myślę że głównie z powodu braku innych stowarzyszeń jak i producentów .
Przyczyn jest wiele raz że jest to juz ostania impreza w tym roku i niektóre firmy sobie odpuściły i do tego 4ta impreza w ciągu ostatnich 2ch miesięcy dwa że nadal nie ma równego traktowania wszystkich stowarzyszeń co było główną przyczyną ich braku w Poznaniu .
Co jeśli chodzi o nas . Mówimy że wypadło kiepsko ale dużo gorzej byśmy wypadli gdyby stały tam jeszcze dwa albo trzy stoły z pustymi zbiornikami bo nie miałby ich kto urządzić . I to nie jest tak że nie ma kto i czego pokazać . Myślę że główny powód to obawa czy dam radę i brak wiary w siebie . Nasza koleżanka Asia pełna obaw szukała pomocy wśród kolegów ale jak w końcu została sama na placu boju zrobiła bardzo piękny zbiornik . Myślę że jest wśród nas wiele takich talentów a naszym głównym celem było pokazanie że można .
Niewątpliwie miło byłoby zobaczyć zbiorniki z rybami z Afryki a mamy przecież specjalistów .
Myślę że pokazaliśmy że nie taki diabeł straszny i na najbliższej Gardenii ( nie wiem czy nie czasem pierwszej imprezie w przyszłym roku ) wystąpimy w dużo liczniejszym składzie .
Jeszcze raz dziękuję i idę spać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 08:29
Post: #18
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Byłem, widziałem co nie co.
Nie było tak źle choć szału też nie zobaczyłem. Jedna rzecz z mojego punktu widzenia którą można by zmienić to wysokość stołów na których są akwaria. Powiedzmy sobie szczerze że bardzo dużo było tam najmłodszych akwarystów (w tym moja dwójka) a wysokość umieszczonych akwariów skutecznie uniemożliwiała im obserwację. Zwróciłem uwagę na taki fakt, że tam gdzie były niżej ustawione akwaria było więcej ludzi przeważnie z dziećmi. Poza tym z mojego punktu widzenia wystawione aranżacje przez WTMA bardzo się wyróżniały wśród pozostałych. Mam swojego faworyta wśród pokazanych zbiorników wystawionych przez WTMA ale to już zostawię dla siebie Smile
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 09:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2011 09:44 przez alarmowiec.)
Post: #19
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Stoły dostaliśmy od targów i miały regulowaną wysokość . Daliśmy na maxa bo z punktu widzenia dorosłych było to optymalne. Teraz kojarzę że faktycznie były wyżej niż typowe szafki gdzie na akwarium patrzy się z pozycji siedzącej . Temat do rozważenia na następną imprezę . Dzięki Smile

A tak przy okazji . Na targach rozeszło się ok. tysiąca ulotek . 400 już w połowie pierwszego dnia i musiałem dodrukowywać .
W końcu przywiozłem drukarkę i mieliśmy na miejscu stały dodruk dlatego nawet nie mogę określić dokładnej liczby . Mam nadzieję że nie wszystkie trafią do kosza Smile .

Koledzy na stoisku udzielali bardzo profesjonalnie porad . Główne tematy to :
- dlaczego mam glony i jak sobie z tym poradzić
- dlaczego ta lub ta roślina u pana w akwarium jest taka ładna a u mnie nie rośnie
Wiem że na te pytania nie ma złotej odpowiedzi ale może któryś z naszych kolegów by coś na ten temat napisał i umieścilibyśmy to w dziale "Na dobry początek" .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 09:48
Post: #20
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
generalnie z tymi pytaniami na temat roślin, to co akwarysta to inny sposób, i gdyby pisać taki przepis na sukces, to wiele osób stwierdzi, że gdzieś tam komuś rosło bez CO2, że gdzieś tam komuś rosło przy "o świeczkach", myślę ze taki temat budzi dużo kontrowersji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 10:41
Post: #21
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
ja myślę, że w dziale Zakładamy pierwsze akwarium jest wystarczająco wiele informacji - reszt to już wyłącznie cierpliwość i próby i błędy - akwa to w końcu jakiś tam wycinek przyrody i trzeba się go nauczyć Smile
a jak kto ma pytania to myślę, że się kilka osób chętnych znajdzie do podpowiedzi Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 13:08
Post: #22
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Wielki szacunek i podziękowania dla koleżanek i kolegów za ogrom wykonanej pracy i ilość poświęconego czasu.
Asi należą się szczególne słowa uznania bo przygotowany przez nią zbiornik był bardzo ładny i z daleka przykuwał oko.
Bardzo podobał mi się również zbiornik Pana ze Słonia( Rozbory klinowe + mech).
Powiedzmy sobie szczerze, cześć przygotowana prze WTMA oraz sklepy Słoń i Lupus ratowały wystawę przed totalną klęską.


kilka fotek - niestety zrobionych telefonem więc z góry przepraszam za jakość:

[Obrazek: 2011-10-23%25252012.05.10.jpg]

[Obrazek: 2011-10-23%25252012.13.06.jpg]

[Obrazek: 2011-10-23%25252012.12.38.jpg]

[Obrazek: 2011-10-23%25252012.12.48.jpg]

[Obrazek: 2011-10-23%25252012.12.55.jpg]

[Obrazek: 2011-10-23%25252012.14.00.jpg]

[Obrazek: 2011-10-23%25252012.14.09.jpg]

[Obrazek: 2011-10-23%25252012.14.51.jpg]

[Obrazek: 2011-10-23%25252012.15.15.jpg]

[Obrazek: 2011-10-23%25252012.16.45.jpg]

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 14:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2012 17:16 przez rafal.)
Post: #23
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Robiłam akwarium z gupikami.

Dziękuje bardzo za słowa uznania, no ale myślę że w większości siłę przyciągania miały gupiki.
Z uwag to mnie brakowało skorupiaków, mam nadzieje ze w przyszłym roku się poprawimy. Jak na tak marne zaopatrzenie czyli brak firm które miały nam dostarczyć akwaria to i tak wyszło znakomicie. Tu ogromne podziękowania dla alarmowca ze załatwił akwaria, rośliny i zwierzęta, bo bez tego byłoby krucho.
Kolejne ogromne podziękowania dla Stiepa, on jako jedyny nie prezentujący akwarium, przyszedł pracować we wszystkie dni.
A z pomysłów na kolejne wystawy tak jak sugerował Sławek dobrze by było zorganizować zbiorniki które będziemy mieli na własność, Sławek również zadeklarował pomoc w ich zorganizowaniu i powiedział również gdzie można by je przechowywać.


No niestety na te 400 forumowiczów aktywnych jest znacznie mniej, jeszcze mniej chodzi na spotkania, a chętnych do pomocy w targach to już zupełnie mała grupka jest, no a jeśli jest szansa na żeby dostać akwaria to uważam że warto skorzystać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 19:45
Post: #24
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Bardzo ładne zbiorniki, duży plus Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 20:30
Post: #25
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Czy ktoś robił może foty czymś lepszym niż aparat w telefonie?

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 20:45
Post: #26
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
co chwila ktoś zbiorniki pstrykał Tongue ale czy kto od nas?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 21:14
Post: #27
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Jacek robił.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 21:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2011 21:20 przez Asia.)
Post: #28
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Faktycznie informacje o targach powinny się wcześniej pojawić, niestety w tym wypadku wina leży głównie po stronie organizatorki która bardzo skąpiła nam informacji i dopiero w środę przed targami dokonane zostały konkretne ustalenia wcześniej nasza wiedza ograniczała się w zasadzie do daty imprezy. Jest to też nauczka na kolejny rok aby z odpowiednim wyprzedzeniem dokonać ustaleń.

Co do fotek to ja robiłam, ale nie wiem jeszcze czy coś z tego wyszło, no i Jacek robił zdjęcia i kręcił film.
No ale te zdjęcia z telefonu wyszły naprawdę dobrze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 21:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2011 21:37 przez maslo_82.)
Post: #29
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
a ja uważam że planować specjalnie nie ma sensu, Wiesiu miał rację że z planowania zazwyczaj nic nie wychodzi. Planować to sobie można, jak się coś samemu robi, a nie jak trzeba polegać na iluś osobach, z których tak na prawdę każda, nie wie czy będzie miała czas, a co najważniejsze chęci do wolontariatu. Myślę ze to co zrobiliśmy wyglądało bardzo dobrze. Uważam że to jak dzięki nam wyglądała ta impreza, a jak by wyglądała bez nas, jest świetnym pretekstem do poważnej rozmowy z dyrektorem imprezy, na temat jej przyszłości.
Jak dobrze pamiętam to Galaxy SII
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2011, 21:51
Post: #30
RE: Targi AquaZOO 22-23 pażdziernika
Tak, telefon Samsung galaxy SII

Masło co do planowanie to myślę, że Mystikowi chodziło raczej o co innego.
Gdyby informacja na forum była wcześniej to może udało by się kilku osobą inaczej zaplanować ten weekend i pomóc Smile, a nie, że wszystko miało być zaplanowane dokładnie dużo wcześniej.
Ja wiem jedno przy następnej imprezie zrobię wszystko żeby pomóc a może nawet coś wystawić.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Up Salon Zoologiczny AQUA&ZOO 22-23 października 2016r alarmowiec 121 203,776 26-10-2016 23:11
Ostatni post: maciejk1976
  Targi AQUA&ZOO 25-26 października 2014 Asia 197 335,157 30-10-2014 11:11
Ostatni post: edison



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości