Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Przywitaj się - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Forum ogólne (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Przywitaj się (/showthread.php?tid=98)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Przywitaj się - DUANDR - 07-04-2012 18:16

(07-04-2012 17:23 )ssebastiann napisał(a):  Może latem wpadne na wasze osławione spotkanie środowe

Witamy i zapraszamy.Yes


RE: Przywitaj się - zefirsan - 22-04-2012 22:44

Witam
Tomek 36 latek na karku. Obecnie na swoim małym M na przyjaźni.W sumie w akwarystyce miałem przerwę jakieś hmm 20 lat a z 4 miesiące temu udało mi się przemycić małe akwarium "dla dzieci" Zbiorniczek dostałem w sumie na Gumtree kilka rybek i krewetek.. Ostatnio okazało się podczas większego sprzątania,że krewetki się mocno rozpanoszyły Smile Znajomy załatwił mi za nie nowe zdaje się 112 l ale na razie będzie dość puste ...Wolę by żonka nie miała argumentu,że wydaję za wiele na akwarium zanim się nie przekonaSmile Puki co pozbyłem się gupików i zostały tylko 3 kiryski ,neonki 6 szt chyba, 2 glonojady i 5 ciut większych od neonków rybek pływających stadnie ale za nic nie pamiętam nazwySmile Z roślin też 2 gatunki .. jakaś trawka i podobna o szerszych gładkich liściach więc nic czym można się pochwalić:)Puki co przeraża mnie technika jaka wdarła się w akwarystykę i wieki upłyną zanim będę na czasieTongue Odwiedzając sklepiki widziałem też , że wiele niegdyś lubianych ras rybek teraz jest dostępnych tylko na zamówienie a w ich miejsce pojawiły się nowe...Pewnie wiele czasu mi zajmie doprowadzenie akwarium do stanu jakiegokolwiek zadowolenia..Mimo sporej zaległości "dawnymi sposobami" udało się wyhodować tyle roślinek i krewetek by po kilku miesiącach stare akwarium które sam dostałem na start przekazać darmo dalej z roślinkami i rybkami na gumtree wiec zawsze to jakaś satysfakcjaSmile Na Krewetkach totalnie się nie znam ale najwyraźniej pomimo braku mojej wiedzy polubiły mnie z wzajemnością tak,że kiedyś pewnie chciał bym pomyśleć o kilku bardziej wymagających akwariach z krewciami jak już żonka straci kontrolęDevilred Dziś chcąc zarazić starszą córę bakcylem robiliśmy pierwsza ozdobę z kokosa na szybko i przyznam że może rośnie przyszły akwarystaSmile Tym czasem czeka mnie mozolna przyjemna praca nad zbiorniczkiem, nawet tła puki co nie ma..Tongue Osprzęt bardzo słabiutki więc trzeba będzie nadrabiać zaradnością i dobrymi chęciami no chyba ,że w totka wygram ale to dość trudne bo nie gramSmile Mam nadzieje , że za jakiś czas będzie można czymkolwiek się pochwalić. Puki co powolutku czytam watki na forum i czuję się jak w szkole:)Pozdrawiam wszystkich Smile


RE: Przywitaj się - czarex - 22-04-2012 23:15

powitać na forum Smile masz rację - zacznij od tła - gładkie czarne polecamy Smile)
no i życzymy powodzenia oczekując na fotaki z rozwoju zbiorniczka!


RE: Przywitaj się - maslo_82 - 22-04-2012 23:43

Myślę że podstawa to pojawienie się na spotkaniach, tam od razu otrzymasz minimum wiedzy potrzebne we współczesnej akwarystyce.


RE: Przywitaj się - zefirsan - 23-04-2012 20:22

(22-04-2012 23:43 )maslo_82 napisał(a):  Myślę że podstawa to pojawienie się na spotkaniach, tam od razu otrzymasz minimum wiedzy potrzebne we współczesnej akwarystyce.
Na pewno za jakiś czas zacznę się pojawiać w środy i jakieś foto umieszczę Smile
Tym czasem wymieniłem kolejne krewetki na kilka neonków i 3 krewetki White Pearl przybędą do małego zbiorniczka stojącego kolo 112l ciekaw jestem jak z nimi będzie i czy również uda mi się je rozmnożyćSmile


RE: Przywitaj się - dunek87 - 11-05-2012 11:41

Też witam wszystkich!

Od kilku tygodni planuję założyć akwarium (ostatnie miałem jak byłem dzieciakiem Biggrin). Stolik pod akwarium już zamówiony, akwarium 72l również. Chciałbym na początek założyć akwarium w stylu LOW-TECH. Oczywiście dużo czytałem na ten temat, ale i tak będę wdzięczny za pomoc/uwagi/wskazówki - ale to już w innym temacie Smile
Jak tylko czas będzie mi pozwalał - będę pojawiał się na Waszych środowych spotkaniach Wink

Jeszcze raz wszystkich witam, i pozdrawiam Smile


RE: Przywitaj się - DUANDR - 11-05-2012 12:04

Witamy serdecznie.


RE: Przywitaj się - Damian908 - 23-05-2012 09:37

Witam. Mam na imię Damian. Na forum zalogowałem się wczoraj i na razie jestem Hodowcą tylko kanarków kształtnych ( Glosterów ) ,lecz po wizycie u pewnego Hodowcy spodobało mi się jego akwarium. Teraz planuję założyć sobie takie akwarium lecz nie wiem ani jakie rybki ani jakie rośliny ani jakie akwarium zakupić Sad Hodowca ten niestety za wiele chyba też się nie zna na rybach. Niestety w temacie ryb jestem '' zielony ''. Czy mógł bym liczyć na czyjąś pomoc ? Aby ktoś napisał do mnie na gg : 7658823 i wytłumaczył co i jak zakupić w miarę tanio? Na forum mogę sobie czytać ale to później w celu powiększania wiedzy ,a na chwilę obecną chciał bym szybko i sprawnie założyć sobie akwarium Smile Pozdrawiam wszystkich fanów rybek i czekam na odpowiedź


RE: Przywitaj się - Asia - 23-05-2012 10:05

Damian witamy na forum. Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie gdy w pierwszej kolejności zapoznasz się z działem dla początkujących. Masz tam jasno napisane jak założyć akwarium, a jeżeli po przeczytaniu tamtych informacji nadal będziesz miał pytania to załóż wątek i pytaj. Wiedza która tam zostanie przekazana zapewne przyda się w przyszłości innym początkującym akwarystom, a nie przepadnie w archiwum gg dwóch osób.


RE: Przywitaj się - egonix - 23-05-2012 10:14

Witam. Od ponad miesiąca przyglądam się forum WTMA i cieszy mnie coraz większe zainteresowanie. Stwierdziłem, że najwyższy czas się ujawnić, żeby już nie być biernym anonimem. A więc do rzeczy.
Mam na imię Łukasz mam 31 lat. Akwarystyką z większym lub mniejszym powodzeniem zajmuję się już ponad 20 lat z małą przerwą podczas studiów. Obecnie mieszkam w okolicach Wilczaka. Kilkoro użytkowników forum miało okazję mnie już poznać podczas wymiany lub kupna roślin z mojego buszu. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem pojawienia się na środowych spotkaniach, niestety brak czasu mocno mnie ogranicza. Obecnie przeżywam fascynację mniej dostępnymi odmianami skalarów. W moim zbiorniku pływają manacapuru red shoulder i rio momon red spot. Może kiedyś będą pływały prawdziwe altumy, kto wie... W każdym razie pomarzyć zawsze można.
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję do szybkiego zobaczenia na środowych spotkaniach.


RE: Przywitaj się - Łukasz - 08-06-2012 12:30

Witam serdecznie,
mam na imię Łukasz i mam 26lat. mieszkam pół na pół na grunwaldzie i na świerczewie. troszkę kombinuję z maleńkim akwarium (25L) i trafiłem tu za namową maslo_82. udało mi się nawet ostatnio na chwilkę zawitać na spotkaniu na którym w parę minut uzyskałem na prawdę dużo cennych choć dla Was pewnie trywialnych informacji za co bardzo dziękuję. postaram się nie zamęczyć Was pytaniami!
Pozdrawiam wszystkich!


RE: Przywitaj się - maslo_82 - 08-06-2012 12:45

Witamy Smile


RE: Przywitaj się - adrian126 - 08-06-2012 13:54

Witamy nowego forumowicza")


RE: Przywitaj się - yatatakeru - 22-06-2012 19:11

Witam wszystkich zapalencowSmile
obecnie mieszkam w gnieznie choc pochodze z lubuskiego
akwarystyka oraz terrarystyka interesuje sie od dluzszego czasu, jednak z pwoodu zawirowan mieszkalnych musialem zaprzestac zabawySmile
ale od roku znowu reaktywacjaWink jednak tym razem w strone "kostek" i krewetek
pozdrawiam wszystkich


RE: Przywitaj się - pacmann - 22-06-2012 19:25

Witaj Smile