Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Biotopy rafy koralowej, Morze Czerwone - filmy! :) - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Zloty, Imprezy, Fotorelacje (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Wątek: Biotopy rafy koralowej, Morze Czerwone - filmy! :) (/showthread.php?tid=3204)



Biotopy rafy koralowej, Morze Czerwone - filmy! :) - Piotr K. - 07-09-2012 21:44

Hej Smile

No i wreszcie doszedł do skutku mój wyjazd do Egiptu - z kamerą, obudową podwodną, a nawet oświetleniem, które koniec końców okazało się niepotrzebne Smile Zapraszam na serię filmów pokazujących piękno rafy koralowej, oraz - nieco szczegółowiej - kilka wybranych, fajnych stanowisk na rafie Smile


Wstęp - omówienie sprzętu do filmowania:






Pierwsze sfilmowane stanowisko rafowe:






Miłego oglądania, następne filmy w drodze! Smile


RE: Biotopy rafy koralowej, Morze Czerwone - filmy! :) - tom - 07-09-2012 23:11

gratuluję wyjazdu i zabawek.

coś dziwnego dzieje się z balansem bieli do 3-24 min, dominanta zółta, powyżej do przyjęcia z dominantą, która ma prawo się wydarzyć, ale widać w tym pewną przypadkowość.

ustawiasz bw na białą, szarą kartę pod wodą?

pozdr.


RE: Biotopy rafy koralowej, Morze Czerwone - filmy! :) - Piotr K. - 21-11-2012 12:23

"Well spotted", jak to mówią Angole Wink Innymi słowy, gratuluję spostrzegawczości Smile Kolory faktycznie są inne, z tego prostego powodu, że część filmu nagrywałem przy świetle zastanym, a część przy włączonej lampie. To była faza eksperymentów z balansem bieli. Oczywiście, że ustawiam balans pod wodą na płytkę referencyjną, ale z tym też trochę było zabawy, zanim rozpracowałem najlepszą metodę Smile