Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Poznański sklep Słoń na góreckiej - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Sklepy zoologiczne (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Opinie o wielkopolskich sklepach akwarystycznych (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Wątek: Poznański sklep Słoń na góreckiej (/showthread.php?tid=1053)

Strony: 1 2


Poznański sklep Słoń na góreckiej - Piotras200 - 04-04-2011 18:43

Witam
mam pytanie do forumowiczów z poznania kupiłem w sobote parke pielęgniczek apistogramma panduro dośc sporo te rybki kosztowały dzisiaj sie okazało że te dwie rybki to samiec panduro a drugi to albo samica albo samiec pielęgniczki agasiza sprzedawca mnie wyrolował a ja mam teraz kłopot
a moje pytanie brzmi czy komuś sie już takie coś przytrafiło w tym sklepie i czy jest tam szansa na wymiane ???


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - alarmowiec - 04-04-2011 18:47

Myślę że cię nie wyrolował tylko się pomylił . Musisz się udać do sklepu i rozmawiać .


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - Piotras200 - 04-04-2011 18:49

najgorsze jest to że ja do poznania mam 50 km


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - alarmowiec - 05-04-2011 13:28

jak z Gniezna lub okolic to możesz reklamowac w Gnieźnie bo tam też właściciel Słonia ma sklep


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - waldas35 - 06-04-2011 01:23

u słonia się nie kupuje ma drogie ryby a personel który tam obsługuje jest z bezrobocia tylko właściciel ma wiedzę ale on rzadko tam bywa pozd


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - alarmowiec - 06-04-2011 01:47

Panie kolego jeśli wyrażasz już jakieś opinie to dobrze by było jakbyś choć trochę poznał tą załogę bo tym postem bardzo ich obrażasz i uważam że niesłusznie .


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - SzymonPieta97 - 08-04-2011 18:15

Nigdy w słoniu mi się nic takiego nie przytrafiło zawsze to co kupiłem było w 100% zdrowe , a personel bardzo miły i posiadający nie dużą ale wystarczającą wiedzę co się rzadko zdarza w sklepach w centrach handlowych Thumbsup.


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - waldas35 - 10-04-2011 03:01

pewnie teraz się zmieniło i jest lepiej ja pewnie trafiłem na sprzedawce który się dopiero uczył,a co do sklepu to jest ok tylko jak dla mnie trochę drogo jeśli kogoś obraziłem przepraszam


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - maslo_82 - 20-06-2011 02:36

lubię tam kupować, najbardziej umiarkowane ceny ze wszystkich galeriowych sklepów, rosliny co tydzień świeże w bardzo dobrej kondycji. Zbiorniki bardzo czyste, ale wypadało by, żeby personel znał podstawowe gatunki roślin.


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - Cysterna - 14-09-2011 03:12

Mi bardzo ten slep odpowiada, a po zmianie właścieciela i nazwy na LUPUS na szczęście obsługa się nie zmieniła co mnie cieszy bo jest lepiej poinformowana niż większość sprzedawców w sklepach zoologicznych.. Generalnie w swojej ofercie sklep posiada nawozy, których próżno szukać w innych sklepach, chodzi mi szczególnie o gamę produktów holenderskiej firmy EASYLIFE. Całkiem sterylnie prezentują się również zbiorniki z rybami, w których można znaleść ciekawsze okazy, nigdy po zakupieniu ryb w tym sklepie nie miałem z nimi problemu. Dodatkowo cieszy mnie możliwość zakupu wody RO, w przypadku baniaka 112 L koszt tej wody jest niski, przynajmniej dla mnie. Troszeczke pogorszyły się za to akwaria z roślinami, mimo, że rośliny nadal prezentują się przyzwoicie po kilku lub wiecej dniach spędzonych w tychże akwariach, to jednak nie jest to to co było jeszcze z pare miesięcy temu, kiedy akwaria miały normalne podłoże i były nawożone CO2 z butli.


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - maslo_82 - 14-09-2011 09:25

akwaria dalej są nawożone CO2, co do podłoża to jestem tego samego zdania, ale koledzy ze sklepu wydają się mieć własne zdanie na ten temat.


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - maslo_82 - 14-09-2011 09:56

hmmm bez CO2 i nawożenia NPK to wszyscy już widzą jak wygladają rośliny w każdym innym sklepie, dramat i rozpacz.


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - maslo_82 - 14-09-2011 10:02

Niestety faktem jest że w poznaniu, rośliny w dobrej kondycji, można kupić tylko w dwóch miejscach, w panoramie albo na os. Przyjaźni w obu sklepach podawane jest CO2, choć nie determinuje to dobrej kondycji roslin, ale jest to znak, że własciciele wiedzą mniej więcej o co chodzi.


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - alarmowiec - 14-09-2011 10:12

To rozwiązanie z koszyczkami bez podłoża jest stosowane powszechnie w sklepach za nasza zachodnia granicą i nie jest żadnym odkryciem . Usunął podłoże już poprzedni właściciel ponieważ w dnie robił się straszny fuzel i kiedy trzeba było roślinę wykopać do sprzedaży to unosił się w zbiorniku syf i woda robiła się do ........
W takim zbiorniku łatwiej utrzymać czystość .
A co do CO2 to uważam że nie ma w tym nic złego a raczej pozytywnie bo te rośliny w tych zbiornikach rosną i odrosty są całkiem ładne a nawet ładniejsze bo submersyjne i widać jaka ta roślina będzie . A winnych sklepach ( nie wszystkich ) kupujesz wygłodzoną rachityczną łodygę która dopiero w domu ma nabrać kształtu .

Dziwne że jeśli ktoś sprzedaje rośliny w jakości i na poziomie dorównującym naszym zachodnim sąsiadom spotyka się z krytyką że mógłby to robić gorzej bo byłoby tak lepiej .

Co do wyboru ryb to muszę przyznać że nie jest źle ale mogłoby być lepiej przy takich możliwościach . Przykładem jest sklep "Skalar" który przy swojej skromnej wystawie ma sporo ciekawych i rzadko dostępnych rybek


RE: Poznański sklep Słoń na góreckiej - maslo_82 - 14-09-2011 10:48

zjeżdża bo nie nawozi. To tak jak by kogoś zamknąć w hermetycznej komorze bez dopływu powietrza z zewnątrz i myśleć że ten ktoś przeżyje. Ja mogę we wszystkich zbiornikach zamknąć gaz i tak długo jak będę lał nawozy i świecił światło, tak długo nic roślinom nie będzie.