Odpowiedz 
aranżacja nowego akwarium 112l
16-01-2018, 20:17
Post: #1
aranżacja nowego akwarium 112l
Witam Serdecznie
Kilka dni temu zakupiłem stare akwarium 112l. Stoi zalane od kilku dni,napowietrzane brzeczkiem czy w ten sposób dojrzeje w kilka następnych dni? Chciałbym zaaranżować je zgodnie ze sztuką akwarystyczną.Nie spieszy mi się,wiec wszystko chce zrobić krok po kroku. Pytania: jaki filtr będzie najbardziej odpowiedni dla tej wielkości zbiornika? aby był najlepszy stosunek jakości do ceny. Podłoże to żwir akwarystyczny 2-4 mm. Jakie rośliny będą w nim rosły? jak się domyślam potrzebne będzie nawożenie,jakie bedzie najodpowiedniejsze np dla rośliny Ludwigia mini super red lub Rotala green? Rolleyes
oświetlenie to świetlowki 2x18W.
https://images84.fotosik.pl/965/1f48c1ba0f69fbe1.png
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 12:14
Post: #2
RE: aranżacja nowego akwarium 112l
Jakby to ująć żeby nie zrazić - akwarium nie dojrzeje na samym brzęczku Wink

Filtr - kwestia ile masz funduszy - zewnętrzny za drobniaki to HW - troche drożej to np. JBL.

Żeby cokolwiek lepszego rosło niż nurzańce,anubiasy itp to musiałbyś mieć jeszcze raz takie oświetlenie co masz.

Bakterie jakiekolwiek wlałeś,wsypałeś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 12:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2018 12:23 przez Dikej.)
Post: #3
RE: aranżacja nowego akwarium 112l
Filterek to choćby Aquael turbo 500, na samym napowietrzaniu (które jest zbędne) kiepsko będzie z dojrzewaniem. Jeśli chodzi o rośliny, to z tym światłem powinieneś celować w mało wymagające, takie jak: kryptokoryny, żabienice, nurzańce etc. Ludwigia mini red wymaga sporo światła i żeby była ładnie czerwona to potrzeba sporo CO2 i zdecydowanie mocniejszego oświetlenia.
Zacznij od filtra i roślin. Ryby po miesiącu, raczej nie wcześniej.

A jak masz chociaż godzinkę to wpadnij do malty dzisiaj po 20. Dowiesz się zdecydowanie więcej niż z internetu.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Start nowego baniaka - kilka pytań piasio 16 34,304 08-08-2015 13:18
Ostatni post: joke00
  Coś nowego Mikołaj 7 13,943 07-05-2014 19:55
Ostatni post: Mikołaj



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości