Odpowiedz 
Pałeczki nawozowe
09-10-2017, 15:24
Post: #1
Pałeczki nawozowe
Czy stosował ktoś pałeczki nawozowe do podłoża? A jesli tak to jakie najlepsze?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2017, 12:12
Post: #2
RE: Pałeczki nawozowe
od niedawna stosuje z zadowoleniem pałeczki nawozowe do roślin zielonych biopon
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2017, 01:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2017 01:07 przez arta14.)
Post: #3
RE: Pałeczki nawozowe
Właśnie oglądałem filmik z kolesiem co je stosował i nie wiedziałem czy jest to bezpieczne. .. bo to są pałeczki do roślin doniczkowych... Może poczekam trochę i się później do ciebie odezwę, czy jest wszystko ok Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2017, 05:56
Post: #4
RE: Pałeczki nawozowe
Stosuj śmiało. Stosuję pałeczki BIOPON do roślin zielonych od blisko 3 lat - na podłożu torf+pałeczki przysypane piaskiem, spokojnie utrzymuję różna żabienice i kilka gatunków łodygowców też mi się przewinęło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2017, 09:03
Post: #5
RE: Pałeczki nawozowe
Ja mam żwirek kwarcowy 2-3mm i nie wiem czy mi się przez to nie dostanie do wody
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2017, 10:11
Post: #6
RE: Pałeczki nawozowe
A dlaczego chcesz je stosować czy ci teraz rośliny źle rosną. Może przyczyna tego jest inna a może chcesz jakąś konkretną roślinę wzmocnić. Nie ma takiej reguły że nie szkodzą. Dodanie niepotrzebnie (tzn. że nie będą spożytkowane) będzie szkodzić bo da pożywkę np. glonom. Dawanie czegoś na zasadzie bo inni tak robią nie jest dobrą drogą Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2017, 10:40
Post: #7
RE: Pałeczki nawozowe
Jak na razie mam rośliny, które nie wymagają sadzenia w podłożu, a chciałem jakieś zasadzić, a chyba w samym kwarcu nie przeżyją. Nie chcę na siłę wsadzać dlatego się pytam. Jeśli nie będzie takiej możliwości to zostanę przy tym co mam.Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-10-2017, 05:38
Post: #8
RE: Pałeczki nawozowe
Tanie pałeczki mają w składzie srodki zabezpieczajace przed pleśnią. Tak robi pewien producent B z naszego pieknego miasta . Zastanowił bym sie czy warto to dodawać do wody. Warto tez zbadać poziom miedzi w pałeczkach zanim bedzie za pozno
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości