Odpowiedz 
Jak wyhodowac glony
30-09-2017, 14:56
Post: #1
Jak wyhodowac glony
Witam, jestem tu nowa choc niektórzy pewnie mnie kojarzą ze spotkania.
Chce zalozyc akwarium na wzor potoku/strumienia czyli zero roslin jedynie mchy i no wlasnie glony. Nie mialam dotad problemu z glonami w moich akwariach. Co prawda nie uzywam nawozow ani co2 no ale mimo to costam by moglo wyrosnac. A tu nic. Biedne otoski karmie ogorkiem. Jak nie ma ogorka to siedza na piasku i czekaja bo juz wiedza ze nie warto sie za bardzo ruszac. Zaczelam podejrzewac ze glony w mojej wodzie nie rosna. Nie ma w niej zarodnikow czy nie wiem czego.
Postawilam nawet sloik na parapecie z kamieniem w srodku. Nalalam nawozu do kwiatow a poniewaz mial malo zelaza starym sposobem ojca wrzucilam zelazny gwóźdź. I czekam juz 5 dni na cokolwiek. Pierwotniaki sa jak najbardziej ale glonu zero.
Co jest nie tak z moja woda? Czy mozna glony zaszczepic podobnie jak mchy? Zedrzec z jakiegos kamlota z rzeki wetrzec w moj kamlot? Ktokolwiek trafil gdzies na opis hodowli glonow? Ja poza sposobem ze sloikiem opisanym wyżej znajduje tylko sposoby walki z glonami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2017, 15:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2017 15:14 przez Dikej.)
Post: #2
RE: Jak wyhodowac glony
Azotu dolej, zielono się zrobi aż miło. Jeśli znasz sposoby walki z glonami, to je poprostu zastosuj odwrotnie.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2017, 18:44
Post: #3
RE: Jak wyhodowac glony
Wlasnie w tym problem ze nie miala problemu z glonami. Teorie znam. Nawozic za duzo, swiecic najlepiej cala dobe, parapet, azotu bylo sporo w nawozie do kwiatkow. Sprobuje jeszcze uzyc innej wody moze z fontanny albo prosto z rzeki hm? Mam w glowie obrazek z roznego rodzaju glonami plaskimi i wlochatymi i nitkowatymi a w sloiku jak bylo bialo tak jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-09-2017, 23:24
Post: #4
RE: Jak wyhodowac glony
Mam dojrzewający zbiornik w sklepie nitek aż miło. Zapraszam zanim zrobię z nimi porządek. Może być nawet jutro (niedziela) o w poniedziałek może być już po temacie . Ichtio Łozowa 90. Info na pw to się dogadamy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2017, 14:24
Post: #5
RE: Jak wyhodowac glony
Masz już te glony ? Jeżeli nie to mogę spróbować pomóc Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2017, 23:35
Post: #6
RE: Jak wyhodowac glony
Glony zabrała ale czy je dalej hoduje to nie wiem ja już nie mam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2017, 11:45
Post: #7
RE: Jak wyhodowac glony
ja swego czasu stawiałem na parapecie 20 litrów szkło i wrzucałem narybek gupika tak z 40-50szt 1-1,5cm rybek i po 5 dniu było tak zielono, że szok. Woda z kranu bez zaszczepiania czymkolwiek więc zbiornik nie zdażył nawet cyklu przejść a zzieleniał na maxa
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości