Odpowiedz 
Jaki kubełek do 43l i wymiary butli z reduktorem
26-10-2016, 12:23
Post: #1
Jaki kubełek do 43l i wymiary butli z reduktorem
Cześć, mam do was pytanie odnośnie wyboru kubełka do kostki 43l Zastanawiam się nad hydorem prime 10 albo eheimem 2211 ewentualnie 2213
Za hydorem przemawia cena, ale z opinni wynika że jest dość głośny
Za eheimem wiadomo jakość, tylko martwi mnie podnoszenie słupa wody 120cm model 2211 (szafka 100h + 35h akwarium) a przy modelu 2213 może być pralka
Chyba że macie jakieś inne propozycję

No i kolejne pytanie jaką macie wysokość butli 1,5-2 kg wraz z reduktorem - zegarami, bo nie wiem na jakiej wysokości zamówić półķę w szafce Smile

Będę wdzięczny za odpowiedz
Pozdrawiam

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-10-2016, 12:40
Post: #2
RE: Jaki kubełek do 43l i wymiary butli z reduktorem
Ja mam w takiej kostce ikole 150. Bardzo fajny cichy filtr. Tylko nie wiem jak z podnoszeniem wody bo ja mam jakies 80cm i jest ok

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-10-2016, 12:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2016 12:50 przez edison.)
Post: #3
RE: Jaki kubełek do 43l i wymiary butli z reduktorem
Brałbym Hydor pro 150 lub Eheim 2215 , jak sobie odpowiednio ustawisz wylot to nie będzie problemu, a jak dasz szklane rurki to też lekko stłumi wylot. Nadfiltracji nigdy nie za wiele a zbiornik będzie stabilniejszy, zauważ też gdy napakujesz media przepływ zmniejszy się.

Butla 1,5kg w najwyższym punkcie na zaworze ma 41cm, w zależności od użytego reduktora, taki najprostszy dwuzegarowy wtedy 43cm.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-10-2016, 13:24
Post: #4
RE: Jaki kubełek do 43l i wymiary butli z reduktorem
Stoczyłem kilka miesięcy temu na forum roslinyakwariowe.pl batalię wyprowadzenia z błędnego rozumowania pracy filtra kubełkowego zresztą na tym forum też chyba o tym pisałem.
Podany parametr wysokości słupa wody nie jest precyzyjnie sformułowany bo powinniśmy to nazywać wysokością podnoszenia słupa wody. Jest to maksymalna wysokość na którą pompa podnosi wodę w pionowym wężu a więc wysokość przy której woda przestaje lecieć.

Na czym polega tu błąd a na tym że pracujący filtr kubełkowy pracuje w układzie naczynia połączonego tzn. że słup wody wylotowej jest kompensowany słupem wody pobieranej z akwarium. Praca pompy sprowadza się jedynie do pokonania różnicy wysokości wody w akwarium i rurki wylotowej (jeżeli taka jest ) i oporów mediów i rur.

Niemal identyczny temat pojawił się na roślinach Zobacz Tutaj . Jest tam dyskusja na zastosowanie filtra do podobnego akwa. Od 44 postu masz dość dobrze opisaną zasadę pracy filtra kubełkowego Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-10-2016, 20:44
Post: #5
RE: Jaki kubełek do 43l i wymiary butli z reduktorem
ladynaf napisał(a):Ja mam w takiej kostce ikole 150. Bardzo fajny cichy filtr.
wygląda trochę jak chinol ale cena dobra, tylko byłby problem z miejscem 19 cm szerokości filtra + butla ok 11 cm i mogło by się wszystko w szafce dotykać
edison napisał(a):Brałbym Hydor pro 150 lub Eheim 2215 , jak sobie odpowiednio ustawisz wylot to nie będzie problemu, a jak dasz szklane rurki to też lekko stłumi wylot. Nadfiltracji nigdy nie za wiele a zbiornik będzie stabilniejszy, zauważ też gdy napakujesz media przepływ zmniejszy się.
to też fakt, no to pozostaje do wyboru albo hydor profesional 150 albo eheim 2213 bo 2215 to już dla mnie przesada Tongue no i ponad 400zł za filtr do kostki Wink
Tak dla porównania hydor 250 i eheim 2213 są praktycznie w tej samej cenie, kupując hydora 150 zostaje ok 50 zł w kieszeni
alarmowiec napisał(a):Stoczyłem kilka miesięcy temu na forum roslinyakwariowe.pl batalię wyprowadzenia z błędnego rozumowania pracy filtra kubełkowego zresztą na tym forum też chyba o tym pisałem.
Podany parametr wysokości słupa wody nie jest precyzyjnie sformułowany bo powinniśmy to nazywać wysokością podnoszenia słupa wody. Jest to maksymalna wysokość na którą pompa podnosi wodę w pionowym wężu a więc wysokość przy której woda przestaje lecieć.
Na czym polega tu błąd a na tym że pracujący filtr kubełkowy pracuje w układzie naczynia połączonego tzn. że słup wody wylotowej jest kompensowany słupem wody pobieranej z akwarium. Praca pompy sprowadza się jedynie do pokonania różnicy wysokości wody w akwarium i rurki wylotowej (jeżeli taka jest ) i oporów mediów i rur.
Niemal identyczny temat pojawił się na roślinach Zobacz Tutaj . Jest tam dyskusja na zastosowanie filtra do podobnego akwa. Od 44 postu masz dość dobrze opisaną zasadę pracy filtra kubełkowego Smile
dzięki Smile faktycznie temat u nas też był kiedyś poruszany

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pytanie o kubełek, jaki wybrać? harek 21 38,192 01-04-2014 21:49
Ostatni post: Barbosa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości