Odpowiedz 
przyjmę roślinki
05-10-2016, 23:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2016 00:31 przez Jorund. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
przyjmę roślinki
Witam!
Właśnie założyłem córce akwarium w którym będzie pływał jej bojownik ze słoika i jeśli ma ktoś nadmiar jakichś roślinek to chętnie je przyjmę, jak widać na tą chwilę jest pustawo a roślinki w sklepach dość drogie :/
[Obrazek: 201609062_arxeera.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-10-2016, 19:25
Post: #2
RE: przyjmę roślinki
Tylko nie kupuj do tego gruzowiska kirysków - czemu ludzie zamiast kupić piasek do piaskownic kupują takie gruzy?

Roślin u mnie brakuje Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2016, 00:06
Post: #3
RE: przyjmę roślinki
Piasek jak sama nazwa wskazuje nadaje się do piaskownicy a nie do akwarium. Do akwarium nadają się tylko żwirki mogą być drobne ale przesiane. A to z tego akwarium to na budowę albo jako dekoracja może na sławne rondo w centrum miasta. Niestety są sklepy co takie coś oferują do akwarium. Jeszcze jest pora żeby wymienić to podłoża na jakiś drobny żwirek a na tak małe akwarium to koszt niewielki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-10-2016, 00:19
Post: #4
RE: przyjmę roślinki
Niestety tylko taki był w sklepie a dla bojownika to chyba nie jest aż tak istotne jaki ma żwir?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2016, 14:56
Post: #5
RE: przyjmę roślinki
alarmowiec masz info chyba z epoki kamienia łupanego.

Piasek tylko i wyłącznie dla wszelkich ryb dennych, pielęgniczek.

Żwirki nie nadają się -nie wspominając o zbieraniu się syfu między nimi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2016, 15:50
Post: #6
RE: przyjmę roślinki
A Ty co masz innego jak nie żwirek ? Myśle że od 0,8mm to już żwirek.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2016, 22:14
Post: #7
RE: przyjmę roślinki
edison napisał(a):A Ty co masz innego jak nie żwirek ? Myśle że od 0,8mm to już żwirek.
No to się mylisz. Piasek ma ziarna 0.05mm< d <2mm. Żwir zaczyna się dopiero od ziaren powyżej 2mm Wink

Pozdrawiam
Wojtas
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2016, 22:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2016 22:21 przez edison.)
Post: #8
RE: przyjmę roślinki
Jakby patrzeć na nazewnictwo,normy budowlane to i owszem. Tak czy inaczej żwir o frakcji 2-3mm nie więcej to jest dobra granulacja dla roślin.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2016, 01:09
Post: #9
RE: przyjmę roślinki
Jorund napisał(a):Niestety tylko taki był w sklepie a dla bojownika to chyba nie jest aż tak istotne jaki ma żwir?

Istotne dla utrzymania roślin. W takich kamlotach to raczej słabo będzie z ich utrzymaniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2016, 11:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2016 11:46 przez alarmowiec.)
Post: #10
RE: przyjmę roślinki
Ciupakus napisał(a):alarmowiec masz info chyba z epoki kamienia łupanego.

Piasek tylko i wyłącznie dla wszelkich ryb dennych, pielęgniczek.

Żwirki nie nadają się -nie wspominając o zbieraniu się syfu między nimi.

Epoki to mi się wcale nie pomyliły a to raczej ty masz braki Smile
Piasek ma ziarna poniżej 0,1 mm i wtedy się zbryla. Tworzy nieprzepuszczalną skorupę. Pod nią tworzą się strefy beztlenowe a rośliny gniją. No fakt wtedy cały syf zostaje na wierzchu. W normalnych zbiornikach jak ma prawidłowe dno to to co się do niego dostaje zostaje spożyte przez rośliny.

A co do obecnej epoki to teraz dostępne są żwirki (fakt że nie budowlane a akwarystyczne) o granulacji 0,4-0,8 mm i doskonale do pielęgniczek się nadają. Dostępny jest również żwirek 0,1-0,3 mm ale ten się już zbryla niestety.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2016, 23:50
Post: #11
RE: przyjmę roślinki
Ok, czyli co w takim żwirze który mam nie będą rosły rośliny? Rozumiem piasek i zbyt małą granulację, strefy beztlenowe itp. Ale w takim jak mój co się będzie działo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2016, 11:17
Post: #12
przyjmę roślinki
Kurczę przez takie dywagacje powstaje zament. Piasek to piasek, żwir to żwir. Jak mam cos o granulacji 0,5-2mm to dla mnie piasek ;p Po Waszej dyskusji to ja juz nie wiem co mam w akwariach ;p

To co masz teraz w akwarium to nadaje sie pod asfal nie do akwarium. Bazalt wpływa na parametry wody.

W każdym zoologicznym znajdziesz piasek lub żwirek, wymień, będzie lepiej dla roślin i ryb Smile


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2016, 11:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2016 11:24 przez alarmowiec.)
Post: #13
RE: przyjmę roślinki
Ma ostre krawędzie wiec będzie szkodził rybą żerującym po dnie . Dla bojownika to bez różnicy. Mam wątpliwości jedynie czy na pewno jest dla wody obojętny. A poza za tym wygląda okropnie i psuje wygląd zbiornika a poprawa to małe pieniądze Smile

Zbyt gruby żwir też źle wpływa na ukorzenianie się roślin a ten taki jest Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2016, 12:41
Post: #14
RE: przyjmę roślinki
Bazalt podnosi twardość wody. Gh przed podmianą czasem dochodziło do 30.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości