Odpowiedz 
Endlery, bojownik, otoski
01-09-2016, 17:04
Post: #1
Endlery, bojownik, otoski
Oddam 6 szt samców żyworódki enlera, oraz białego bojownika bezbronnego. Do tego rogatek + 7 otosków. Albo wymiana za krewetki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-09-2016, 18:40
Post: #2
RE: Endlery, bojownik, otoski
Wziął bym prost i endlery
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 06:30
Post: #3
Endlery, bojownik, otoski
Jestes pewien ze bojownik to imbellis?


Pozdrawiam Bartosz

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 08:18
Post: #4
RE: Endlery, bojownik, otoski
Maximus pw, dogadamy. Arrow, tak to ten, tylko biały i czerwone płetwy. Są różne odmiany kolorystyczne.

Doszło mi jeszcze wiaderko nurzańca, jakby ktoś chciał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 13:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2016 13:49 przez arrowb.)
Post: #5
Endlery, bojownik, otoski
Imbelisow? Chyba masz poprostu plakaty, krotkopletwe?


Gdzie można odebrać?


Zdjęcie w googlu pierwsze to splenden, plakaty tak wyglądają [Obrazek: e6f1c5233589b44379a9e8b51b10768b.jpg]


Pozdrawiam Bartosz

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 18:29
Post: #6
RE: Endlery, bojownik, otoski
Wziąłbym otoski -ta wymiana na jakieś konkretne krewety?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2016, 10:51
Post: #7
RE: Endlery, bojownik, otoski
Nie rób mi wody z mózgu Arrow Smile Kupiłem w ichtio jako Imbelis, więc może ich pytać co sprzedają, czyżby się mylili? Ten bojownik zachowuje się inaczej niż splendens, które miałem, tzn jest bardzo aktywny, woli zakamarki i ciemniejsze miejsca, gdzie bardzo sprawnie buszuje i próbuje polować na krewetki.

Ciupakus, wymiana za red cherry.
Odebrać można w rokietnicy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2016, 13:32
Post: #8
Endlery, bojownik, otoski
Imbelisow nie ma odmian barwnych


Pozdrawiam Bartosz

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2016, 11:59
Post: #9
RE: Endlery, bojownik, otoski
A to oszukańcze Ichtio oszukało Biggrin To są po prostu krótkopłetwe, ale żeby nikt się nie zdziwił, że temu bojownikowi nie urosły długie płetwy, to napisałyśmy, że to bezbronne za książką "Ryby akwariowe" Stanislav Frank. Mimo, że to nieprawidłowa nazwa, łatwiej nam wyjaśnić. Dlatego właśnie nie znoszę nazw polskich. Wydaje mi się, że eee... większość... osób kupujących u nas rybki nie ma pojęcia o tym, że są bojowniki krótkopłetwe i długopłetwe. A przez inną nazwę po prostu je łatwiej odróżnić. Tak jak pytanie, czy cudaczek to Beaufortia kweichowensis czy Beaufortia leveretti. Albo, że peckoltia to mały glonojad Biggrin Czasami w tłoku zagubi się prawdziwy akwarysta jak Banano89 i zostanie potraktowany bojownikiem bezbronnym Biggrin nawiązując do tego co napisał Banano89, to są u nas opisane jako Betta splendens Bojownik bezbronny (ze względu na podobieństwo w wyglądzie - zobacz na paragonie, jeżeli jeszcze go masz). Zachowuje się inaczej, bo ma krótsze płetwy i po prostu łatwiej mu pływać. Jak faktycznie chciałeś betta imbelis, a nie po prostu bojownika z krótkimi płetwami, to przynoś rybkę. Jak świat światem, jeszcze się tak nie zdarzyło, żeby ktoś się nie mógł z nami dogadać Biggrin

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2016, 15:36
Post: #10
RE: Endlery, bojownik, otoski
Biggrin Złodzieje, oddawać mi moje piniondze! Smile Absolutnie nie mam Wam nic za złe, nikt nie jest wszechwiedzący i pewnie zamieszania by nie było, gdyby nie spostrzegawczość Arrowa. I chwała mu za to, warto zwracać na takie rzeczy uwagę, człowiek się uczy. Co do posta, bojowniczątko i otosy mają już dalszy dom, zostało mi kilka endlerów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2016, 08:05
Post: #11
Endlery, bojownik, otoski
Kinga dlatego nie wymyśla sie nazw, Polska nazwa B. Imbellis to bojownik bezbronny. Każdy standard splendensa ma swoją nazwę, zwyczajowo o krotkopletwych mówi sie Plakat PK i w zależności od płetwy dodaje dodatkowe określenia. A czemu pomysł, ze krotkopletwe sa bezbronne? To właśnie sa dopiero fajterzy Wink po plakaty chętnie do Was wpadnę Wink a po imbellisy to zaraz bede Smile tego gatunku z compleksu splendens jeszcze nie miałem.


Pozdrawiam Bartosz

Pozdrawiam Bartosz
YT: exoticHobby
FB: exoticHobby
@arrowsworld

Akwarystyka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości