Odpowiedz 
zakwit pierwotniaków
28-03-2016, 23:07
Post: #16
RE: zakwit pierwotniaków
Nikt sie nie denerwuje Wink
Ja myśle że autor postu wielu istonych rzeczy nie pisze i to na bank z powodu braku wiedzy.

Bohen, sorki a nie uwierzę że Twoje krewetki przy zerowych twardościach bez problemu przechodzą wylinkę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2016, 00:48
Post: #17
RE: zakwit pierwotniaków
Mineralizator który nie podnosi kh jest najlepszy dla zbiorników roślinnych, w takim zbiorniku nigdy nie będzie kh-0 nawet 1.' gdy podaje nawozy. Nawet RC świetnie radzi sobie przy kh1. Nie sądze że autor nie posiada wiedzy bo wiem że ją ma tylko nie ma testu np. na nh4 Smile Jeśli to pierwotniak to wina stoi po stronie słabej biologii , przyjdź w środe z wodą to może rozwiązać przyczyne. Kilkuletnia ceramika słabej jakości też może stanowić problem bo jest zupełnie zatkana i nawet płukanie nic nie pomoże ( była o tym mowa na spotkaniu) Wiem że Jbl maja wade ale nie aż tak aby biologia sie nie trzymała.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2016, 12:41
Post: #18
RE: zakwit pierwotniaków
No zgadza się za wiele nie wiem. Do tej pory trzymałem wszystko na kranówce a zmiana wody na RO to dla mnie nowość. Zauważam wiele różnic no i stare utarte wypracowane schematy na wodzie kranowej nie działają lub dają nie co inny efekt. Dlatego kilkukrotnie zadaje to samo pytanie. Filtry jakie mam nie sprawiały mi wcześniej problemów nie było i z niedowierzaniem szukałem może istnieje inna przyczyna. Teraz jak pompują RO a w wodzie znajduje się inny skład chemiczny widać że wychodzi ich niedoskonałość i biologia się burzy. Tak jakby się wahała i takie sytuacje występują na guł jak sypnie mi się więcej jedzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2016, 19:21
Post: #19
RE: zakwit pierwotniaków
Zmień ceramikę (mogę odstąpić Ci troche keramzytu), kup dobre bakterie na start filtrów (prodibio biodigest), zrezygnuj z waty a w jej miejsce daj gąbki, zmień mineralizator lub mieszaj RO z kranówką w proporcjach takich aby uzyskać satysfakcjonujące Cie twardości. Temat się nie powtórzy i będziesz zadowolony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2016, 20:15
Post: #20
RE: zakwit pierwotniaków
harek ja nie pisałem, że mam zerowe kh, ja parametrów nie mierze od latTongue ale zerowe na pewno nie jest. daje mineralizator shrimp mineral oraz hydro mineral, tyle że nie regularnie a jak mi się przypomni w dodatku robię sporadyczne podmianki więc część minerałów zostaje w wodzie. krewecie zawsze przechodziły u mnie wylinki bez problemów, świadczą o tym tysiące krewetek które sprzedałemSmile

ja osobiście zawsze będe odradzał przy roślinniaku mieszanie ro z kranem, u mnie zawsze po takim zabiegu sypało krasnorostami dla tego sobie odpuściłem i zarówno ja roślinki jak i rybki są zadowolone
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2016, 20:48
Post: #21
RE: zakwit pierwotniaków
Ścigol napisał(a):1) Filtr JBL 700e gdzieś zasysa powietrze i natlenia wodę.
Filtry JBL mają to do siebie, że poza tendencją do przeciekania i brania lewej wody mają źle spasowane plastikowe rurki. Są nieprecyzyjnie wytapiane. Po obu stronach rur trafiają się nieoszlifowane "szwy", które powodują, że węże nie przylegają szczelnie do końcówki rury. Tak te gówniane filtry zasysają powietrze. Moja rada: sprawdz plastikowe rurki wlot wylot, ewentualnie wyszlifuj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2016, 21:03
Post: #22
RE: zakwit pierwotniaków
Chyba ta 700 jest taka trefna ,bo ja mam od kilku lat E900 i smiga jak ta lala -raz wymmieniłem wirnik ,bo hałasował konkretnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2016, 21:29
Post: #23
RE: zakwit pierwotniaków
Ciupakus napisał(a):Chyba ta 700 jest taka trefna ,bo ja mam od kilku lat E900 i smiga jak ta lala -raz wymmieniłem wirnik ,bo hałasował konkretnie.
Ja 2 lata temu zalałem sąsiadkę. Nowy "bezuszczelkowy" greenline e901 puścił wodę 3-ma zatrzaskami po 2 tygodniach pracy. Pieprzone nowości typu podkładka pod głowicę bez uszczelek. Reklamacja uznana, zwrot kasy, Eheim jako przeprosiny i dla sąsiadki kasa z OC. Jak najdalej od tego g......a. Nie znasz dnia ani godziny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2016, 21:55
Post: #24
RE: zakwit pierwotniaków
harek napisał(a):Pisałem Ci już powyżej, jedynym powodem jest niedojrzałe akwarium, czyli brak filtracji biologicznej.

Ciekawe stwierdzenie ... zawsze startowałem akwaria na kranówie często bez odgazowania i w żadnym akwarium nie miałem pierwotniaków . zielsko w podłoże i tego samego dnia ryby - filterek nowy prosto z kartona ..
W akwariach hodowlanych nie mam podłoża , leję kranowit odpalam nowe filtry i jazda ..

Chciałbym mieć pierwotniaki ...przydały by się dla wylęgu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2016, 22:08
Post: #25
RE: zakwit pierwotniaków
utopia napisał(a):
harek napisał(a):Pisałem Ci już powyżej, jedynym powodem jest niedojrzałe akwarium, czyli brak filtracji biologicznej.
Ciekawe stwierdzenie ... zawsze startowałem akwaria na kranówie często bez odgazowania i w żadnym akwarium nie miałem pierwotniaków . zielsko w podłoże i tego samego dnia ryby - filterek nowy prosto z kartona ..
W akwariach hodowlanych nie mam podłoża , leję kranowit odpalam nowe filtry i jazda ..
Chciałbym mieć pierwotniaki ...przydały by się dla wylęgu

Przeoczyłeś najważniejszą kwestię... Nie doczytałeś że autor postu ma wysypy pierwotniaków po tym jak przesypie mu się pokarm. Wiadomo co się dzieje jak żarcie gnije a bakterii brak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2016, 08:37
Post: #26
RE: zakwit pierwotniaków
Jeden problem z głowy ,bo mieszkam na parterze Smile

Mój ma uszczelki i juz tyle smiga ,że jak miałby zalać to juz by zalał Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2016, 10:10
Post: #27
RE: zakwit pierwotniaków
No bo tylko z tego wezmą sie zakwity pierwotniakow.
A jeszcze przed wojną mowili zdrowa ryba to głodna ryba. ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2016, 10:15
Post: #28
RE: zakwit pierwotniaków
ten mój JBL To kupiłem go używanego, i 2 lata pracował do pary z jbl 250. Nie było żadnych problemów. Ostatnio zaczęły pojawiać się zakwity krótkie 5 dniowe. Jak bym go otworzył teraz to na flizelinie widzę jak się układa zabrudzenie i jeszcze nigdy nie zaobserwowałem nic dziwnego. Flizelina zabrudza się równomiernie od dołu. Jest jej po bokach więcej i coś by zabrudzenia było wadzić lub drogę jaką sobie woda wyżłobiła. dlatego nie chce mi się wierzyć że to ten filtr. Co więcej jest zawsze drugi jbl 250 a on ma dobrą konstrukcje i nie potrafi przerobić amoniaku po 3 głupikach? Normalnie jakieś archiwum X Smile. No ale testy powinny pokazać prawdę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2016, 12:04
Post: #29
RE: zakwit pierwotniaków
Gupik -nie głupik ani gubik - mniej karm ,rób głodówki raz w tygodniu -masz mało ryb ,a zapewne sypiesz konkretnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2016, 15:42
Post: #30
RE: zakwit pierwotniaków
No właśnie karmie je tak że kuleczki nawet nie spadną na żwirek i patrzę czy ryby wszystko zjedzą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości