Odpowiedz 
Moje pierwsze iwagumi.
27-02-2016, 14:10
Post: #31
RE: Moje pierwsze iwagumi.
(27-02-2016 01:09 )alarmowiec napisał(a):  Manometr można wymienić koszt to ok. 10 zł Smile
Dodatkowe koszta a z kolesiem nw czy się dogadam, zresztą powinien poinformować odrazu o usterce, dobrze że spytałem.

Jeszcze mam pytanie co do zaworu precyzyjnego jest potrzebny? Idzie to bez tego wyregulowac?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2016, 21:03
Post: #32
RE: Moje pierwsze iwagumi.
IMHO jak masz kiepski reduktor (np właśnie spawalniczy) to na pewno musisz mieć zaworek, ale ciekawe co inni powiedzą

Szybko wysłane z telefonu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2016, 21:49
Post: #33
RE: Moje pierwsze iwagumi.
Korzystam z takiego jak z resztą pewnie 80% akwarystów i nie potrzebny żaden licznik bąbelków ani zaworek precyzyjny ale jest warunek trzeba korzystać z atomizera wewnętrznego. To jest taki typowo spawalniczy.
[Obrazek: image_92.jpg]

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2016, 22:00
Post: #34
RE: Moje pierwsze iwagumi.
Co powiecie na coś takiego? Warto? Nie widzę nic inego :/ a kupować osobno butle osobno reduktor i do tego przesyłki to tanio nie wyjdzie :/

http://olx.pl/oferta/zectaw-co2-do-akwar...ed2r7.html

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 09:48
Post: #35
RE: Moje pierwsze iwagumi.
http://olx.pl/oferta/zestaw-co2-akwaryst...b74dd5dab1
Tu masz dwie dychy taniej i z zaworkiem precyzyjnym. Jedynie wężyki bym wymienił, a jeśli bardzo Ci zależy na elektrozaworze, to mogę odsprzedać swój. Nie używam już od pół roku.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 10:11
Post: #36
RE: Moje pierwsze iwagumi.
(28-02-2016 09:48 )Dikej napisał(a):  http://olx.pl/oferta/zestaw-co2-akwaryst...b74dd5dab1
Tu masz dwie dychy taniej i z zaworkiem precyzyjnym. Jedynie wężyki bym wymienił, a jeśli bardzo Ci zależy na elektrozaworze, to mogę odsprzedać swój. Nie używam już od pół roku.
O super dzięki, tam wyżej też jest zaworek precyzyjny, elektrozawor nie jest konieczny podobno nie potrzebny. Jeszcze się dopytam czy butla pełna i wszystko działa.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 11:07
Post: #37
RE: Moje pierwsze iwagumi.
Ten o dwie dychy tańszy jest do bani nadaje się tylko do MigMaga. Do tego pierwszego można dorobić drugi manometr. Najlepsza jest wersja reduktora podana przez Edisona. Zaworka precyzyjnego nie stosuje się tylko w układach z atomizerami wysokociśnieniowymi i taki na początek jest najbezpieczniejszy. Najlepiej kup nowy reduktor , butlę z ważną legalizacją i wysoko ciśnieniowy atomizer. Będzie bezpiecznie i skutecznieSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 11:10
Post: #38
RE: Moje pierwsze iwagumi.
(28-02-2016 11:07 )alarmowiec napisał(a):  Ten o dwie dychy tańszy jest do bani nadaje się tylko do MigMaga. Do tego pierwszego można dorobić drugi manometr. Najlepsza jest wersja reduktora podana przez Edisona. Zaworka precyzyjnego nie stosuje się tylko w układach z atomizerami wysokociśnieniowymi i taki na początek jest najbezpieczniejszy. Najlepiej kup nowy reduktor , butlę z ważną legalizacją i wysoko ciśnieniowy atomizer. Będzie bezpiecznie i skutecznieSmile

Niby tak ale chcąc kupić nowy reduktor plus używana butla to się chyba nie zamkne w 180 jeszcze przesyłka :/ poszukam jeszcze.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 11:14
Post: #39
RE: Moje pierwsze iwagumi.
Z reduktorem i butlą powinieneś się zmieścić no ale atomizer wysokociśnieniowy trochę kosztuje ale to i tak tańsze niż zatup nowej obsady ryb jak wszytko zagazujesz Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 11:17
Post: #40
RE: Moje pierwsze iwagumi.
(28-02-2016 11:14 )alarmowiec napisał(a):  Z reduktorem i butlą powinieneś się zmieścić no ale atomizer wysokociśnieniowy trochę kosztuje ale to i tak tańsze niż zatup nowej obsady ryb jak wszytko zagazujesz Smile

No ale zakładając że będę miał tą za 180zl odkręcam zawór od butli potem od reduktora i na końcu pomału ustawiam zaworek precyzyjny i mam wszystko pod kontrolą, nie rozumiem czm miałbym zagazowac rybki?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 12:30
Post: #41
RE: Moje pierwsze iwagumi.
Bo w układzie niskociśnieniowym gdy kończy się gaz w butli a szczególnie z reduktorem który zaproponował Dikej na bank zagazujesz akwarium Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 13:04
Post: #42
RE: Moje pierwsze iwagumi.
Jestem totalnym laikiem w tych sprawach :/ spróbuje jakoś to ogarnąć

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 18:18
Post: #43
RE: Moje pierwsze iwagumi.
Jak jesteś z Poznania to zapraszamy na środowe spotkanie to wszystko wyjaśnimy. Tak przy okazji dobrze jakbyś uzupełnił swoje dane na forum Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2016, 20:09
Post: #44
RE: Moje pierwsze iwagumi.
Małopolska :/ ( mam nadzieję że miejsce zamieszkania mnie nie wyklucza z forum Tongue)
Dużo się dowiedziałem, wielkie dzięki wszytskimBiggrin

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2016, 23:12
Post: #45
RE: Moje pierwsze iwagumi.
Nie wyklucza a trochę nam pomaga (choćby nie proponowałbym spotkania w środę) więc nie ma co tego ukrywać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [112l] Moje pierwsze akwa. vGRATKAv 2 7,120 12-08-2016 13:44
Ostatni post: Elfir
  Iwagumi 60l Marco1581 81 127,635 17-02-2016 04:07
Ostatni post: Marco1581



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości