Odpowiedz 
problem z anubiasem
01-02-2016, 19:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2016 19:29 przez mikael1987.)
Post: #1
problem z anubiasem
witam mam problem z anubiasem otuz od pewnego czasu zaczely mu brazowiec i takjaby wupadaja dziury i zostaje jakby sitko pomocy czy moze to oznaczac niedobur potasu dodam iz male listki rosna i poten dopiero brazowieja
[Obrazek: ibf4wm.jpg]
[Obrazek: whckra.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 20:36
Post: #2
RE: problem z anubiasem
Jak pozakopywałeś anubiasy w podłożu to sie nie dziw że padły.Wow
Czytałeś coś o tych roślinach wcześniej?Sad

Mój kanał na Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 22:03
Post: #3
RE: problem z anubiasem
tylko korzenie sa zakopane klacza sa na wierzchu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 22:06
Post: #4
RE: problem z anubiasem
Obsada,litraż ,filtracja,światło,nawozy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 22:09
Post: #5
RE: problem z anubiasem
Chociaż liście są rozpuszczone -lałeś carbo?

Mój kanał na Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 23:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2016 23:09 przez mikael1987.)
Post: #6
RE: problem z anubiasem
akwa 200 l filtracja aktualnie aquael fan3 i jakis chinol o przeplywie 1200lhz z wkladem Eheim Substrat
swiatlo 4x18 i 2x13 ale swiecone tylko 2x18 i 1x13 nawozy z lini planta gainer carbo micro macro ferol a od dzis jeszcze potas

tak liscie sa rozwinieta tylko ze robia sie brazow i tak jakby sie wykruszaly ale z klaczy puszcza nowe listki i z nimi jest ok
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 23:20
Post: #7
RE: problem z anubiasem
Światełko niedopasowane do zbiornika i przede wszystkim w tym wypadku nawozy nie będą konsumowane przez rośliny. Dla mnie to co jest w kranie plus to co narobią rośliny w zupełności wystarczy w tym akwarium. Anubiasy lepiej wyjąć z podłoża na korzeń lub kamień, zobacz czy kłącza nie są przegnite, powinny być ładnie zielone.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 23:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2016 23:29 przez mikael1987.)
Post: #8
RE: problem z anubiasem
1czyli tak zaprzestac nawozic tak
2 klacza zdrowe zielone puszczaja nowe listki tylko liscie te wieksze brazowieja
3 to jakie oswietlenie mam mozliwosc roznej konfiguracji tego oswietlenia od max 98w do 13w wiec

a co z carbo w plynie tez zaprzestac???

obsada 14xbrzanka +5xguramin marmurkowy 1+4
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 00:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2016 00:45 przez melag. Powód: Nowe informacje)
Post: #9
RE: problem z anubiasem
Zrobił bym tak:
- odstaw carbo, podawaj CO2 z butli, ewentualnie dwie bimbrownie.
- jeśli podasz CO2, nie przestawaj nawozić, zmniejsz dawki do 1/3 zalecanej przez producenta, obserwuj.
- świeć 98W jakieś 8-9h dziennie
- do żwiru, pod korzenie, wsadziłbym coś w rodzaju Planta Caps
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 13:30
Post: #10
RE: problem z anubiasem
wlasnie o to chodzi ze nie chce sie bawic w zadna butle ani bimbrownie
mialem nadzieje ze same nawozy wystarcza dla anubiasa a swiatlo nie za mozne dla niego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 15:02
Post: #11
RE: problem z anubiasem
Anubias też potrzebuje dwutlenku nawozów i światła. Zobacz ja mam tylko anubiasy, bucki ,microzoria, bolbitis podaje nawozy co2 i świece całkiem sporo w tedy rośliny rosną jak należy.
http://galeria.cantonensis.pl/albums/use...0_3469.JPG
http://galeria.cantonensis.pl/albums/use...0_3473.JPG
Chłopaki ci dobrze radzą. Biggrin

Mój kanał na Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 15:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2016 15:11 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #12
RE: problem z anubiasem
Anubiasy nie potrzebują CO2 ,skąd pomysł ,że jest niezbędny?! Zrób to co proponuje @edison
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 15:20
Post: #13
RE: problem z anubiasem
Jakie rośliny nie potrzebują dwutlenku węgla? Tylko plastikowe. Inaczej wegetują i zdychają porośnięte glonami. Wink

Mój kanał na Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 17:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2016 21:44 przez edison.)
Post: #14
RE: problem z anubiasem
Tomasz zgadzam się z Tobą dla większości roślin wystarczy tyle ile jest w powietrzu, w wyniku nocnego oddawania co2 lub innych naturalnych działań przebiegających w zbiorniku i niepotrzeba stucznego gazowania. Bardziej wymagające już potrzebują wyższych stężeń i dlatego musimy podawać najlepiej z butli, akwarium Mikael tego nie wymaga, ba ma nawet nieprzystosowane oświetlenie.
Nawożenie też tutaj nie pomoże a nawet może zaszkodzić.

Oczywiście jeżeli chcemy aby nasze rośliny te małowymagające co niepotrzebują co2 szybciej rosły możemy podawać co2 dla wszystkich rodzaju roślin ale potrzebne też jest dobre światło i nawożenie, wszystko to razem musi współgrać.

Pierwszym limiterem wzrostu jest światło, póżniej co2 a nawozy regulują to wszystko. Nazywam to tzw. trójkątem gdzie te 3 składnie muszą ze sobą współpracować w odpowiednich parametrach inaczej jest żle.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 18:20
Post: #15
RE: problem z anubiasem
to co mam wkoncu zrobic bo kazdy mowi co innego
edison jakie swiatlo mam zapodac zeby anubiasy ruszyly dodam ze nurzaniec i ludwiga i limnofila rosna znakomicie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości