Odpowiedz 
Prośba o rady :)
30-12-2015, 12:26
Post: #1
Prośba o rady :)
Witam wszystkich . Prosiłbym o rady.

Akwarium 112L (80x40x35)
Filtr: JBL e900
CO2 z bimbrowni ale może dojdzie butla.
Ośiwtlenie : 3x24 W 2x 6500 Sylviana +1 x Sylviana grolux


podłoże ziemia ogrodowa + pałeczki nawozowe + czarny żwirek 0,1-0,3 mm

Moja prośba żebyście pomogli mi dobrać nawożenie bo widzę że roślinki nie szaleją ze wzrostem.

Zakupiłem sole micro , macro , potas i żelazo.

Prosiłbym o jakieś porady bo nigdy nie nawoziłem a chyba trzeba zacząć.


Jeśli coś jest jeszcze potrzebne to napisze.

".....Hobby to choroba , ale na szczęście nie groźna i dająca satysfakcje tylko tym którzy są tak samo chorzy......"
________________________________________________________________________
112L Świata akwarystycznego
http://wtma.pl/showthread.php?tid=7830&page=2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2015, 12:56
Post: #2
RE: Prośba o rady :)
Nikt Ci nie odpowie na to pytanie, ponieważ nawożenie w każdym zbiorniku to indywidualna sprawa. Trzeba lać i obserwować. W ten sposób dojdziesz do tego z czym przesadziłeś a czego masz za mało.
Jak nie masz o tym pojęcia to lepiej kup nawozy mikro i makro jakies renomwanej firmy a nie eksperymentuj z solami bo skończy się to katastrofą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2015, 13:28
Post: #3
RE: Prośba o rady :)
Okey Smile ale od czego miałbym zacząć ?? itp?? ob dawki musze z biegiem czasu i obserwacji sobie ustalić ale od jakich nawozów zacząć i i jakich dawek?

".....Hobby to choroba , ale na szczęście nie groźna i dająca satysfakcje tylko tym którzy są tak samo chorzy......"
________________________________________________________________________
112L Świata akwarystycznego
http://wtma.pl/showthread.php?tid=7830&page=2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2015, 14:06
Post: #4
RE: Prośba o rady :)
Na opakowaniu masz napisane jak dawkowac, zacznij od 1/4 dawki i... mam nadzieje ze rozpuściłeś to w wodzie RO a nie w kranówce? Chyba że kupiłeś już rozpuszczone sole.
Potas to składnik makro a żelazo to składnik mikro wiec nie wiem po co to kupiłeś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-12-2015, 16:56
Post: #5
RE: Prośba o rady :)
Potas można podawać jako pojedynczy pierwiastek, a nawet jest to zalecane na stracie.
Żelazo to tylko jeden z mikroelementów, jeśli zostało zakupione jako sól, na pewno nie będzie zawierać wielu potrzebnych pierwiastków.
Tak jak napisał @harek, zacznij w zależności od obsadzenia zbiornika, od 1/4 lub 1/2 zalecanej dawki.
Nie wlewaj nawozów raz na tydzień, a podziel je na dawki dzienne, łatwiej wtedy zapanować nad zbiornikiem. Obserwuj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości