Odpowiedz 
Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
13-12-2015, 12:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2015 12:58 przez Layla36. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Witam Was,

Jestem amotorką, tydzien temu uruchomilismy w sobote zbiorniczek 25 L dla corki.
Aquael, swiatlo led ( dziala 12 -14 H na dobe ) . Podłoze Aqua II + Substrate, grzalka Eheim. Filtr wchodzacy w sklad zestawu Aquael.
Temp wody waha sie od 25 -28 stopni.
FIltr na poczatku przez 4 dni 24 h dzialal, od 3 dni po ok 12 h .
Roslinki nie wiem jak sie nazywaja.

Wszystko bylo ok az do dzisiaj, poniwaz na scianie awarium pojawila sie biala pajeczynaSad nie wiem co to jest i jak sie tego pozbyc

Poradzcie prosze co mam zrobic?

Tak to wyglada:

http://imageshack.com/a/img908/5716/W4cHor.jpg
http://imageshack.com/a/img907/5589/NLlLEN.jpg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2015, 13:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2015 13:00 przez edison.)
Post: #2
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Zbieraj tą pajęczynowe ręcznie lub patyczkiem a filtr musi pracować przez 24h zawsze i bezwzględnie inaczej będą ciągłe problemy z glonami i z wodą. Z pierwszymi mieszkańcami poczekaj 3 tygodnie inaczej znowu będą problemy. Światełko za długo palisz na początku, ustaw na 6-7 godzin i co tydzień zwiększaj o godzine do 10-11 godzin

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2015, 13:15
Post: #3
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Dziekuje Edison!! Mam upuscic troche wody czy tak po prosu wlozyc reke i usunac?
co jaki czas powinnam czyscic filtr ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2015, 14:26
Post: #4
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Możesz też wężykiem próbować odessać , poprostu jak Ci wygodnie, podmiany 4 litry co tydzień ale dopiero jak akwarium dojrzeje czyli za 3 tygodnie. Filtr czyści się jak najrzadziej jak się mocno zabrudzi czyli jak spadnie przepływ wody o ponad połowe niż jak był czysty, trzeba obserwować.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2015, 16:35
Post: #5
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Dziękuję, postąpiłam wg zalecen
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2015, 18:48
Post: #6
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Warto dodać że nie płuczemy gąbki z filtra pod wodą bieżącą z kanu .
Spuszczamy wodę z akwarium i w tej wodzie należy wypłukać i wygnieść gąbkę .

Początkujący zawsze starają się "wyprać " gąbkę w wodzie z kranu i doprowadzić ją do stanu laboratoryjnej czystości a w tym czasie chlor z wody skutecznie zabija wszelkie bakterie na gąbce.
I problemy zaczynają się na nowo a już szło w dobrym kierunku ..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2015, 21:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2015 21:26 przez Elfir.)
Post: #7
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Pod żadnym pozorem nie należy wyłączać filtra!
Bakterie żyjące w filtrze (rozkładają one szkodliwe związki) muszą być stale omywane przez płynącą wodę.
25 l to bardzo małe akwarium - niewiele ryb może komfortowo w nim przebywać. Co planujecie?

Możecie też obniżyć temperaturę. Na czas dojrzewania może być pokojowa. Potem zależy od planowanych gatunków zwierząt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2015, 09:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2015 10:09 przez Layla36.)
Post: #8
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Dzieki !Smile oczywiscie ja bym wyczyscila filtr kranówą:/
Zbiorniczek jest maly , ale jako amatorka nie chce sie rzucac na gleboka wode, sami widzicie nie mam wiedzy ani doswiadeczenia. Jesli bedzie mi dobrze szlo to sie rozwinę.

Jesli chodzi o rybki to mysle o max 10 szt ( jakis glonojadek + neonki + nie wiem co jeszcze, ale gupikow za bardzo nie chce )
W przyszly poniedzialek wyjezdzamy a tydzien i zaoptarzylam sie w termostat ktory ustawie na caly tydzien aby na te kilka godzin codzinnie zalaczal oswietlenie, filtr zostawie na " on " i grzalka podobnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2015, 11:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2015 21:28 przez leeusr.)
Post: #9
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Layla36 napisał(a):Zbiorniczek jest maly , ale jako amatorka nie chce sie rzucac na gleboka wodę
imho mały jest trudniej utrzymać niż 100l: mniejszy bufor, większe wachania składu wody, łatwiej przerybić itd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2015, 17:34
Post: #10
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Layla36 napisał(a):Jesli chodzi o rybki to mysle o max 10 szt ( jakis glonojadek + neonki + nie wiem co jeszcze, ale gupikow za bardzo nie chce )

IMHO już za wiele wybrałaś.
Jeśli ryby to 10 szt ale czegoś naprawdę małego, mniejszego od neona.
Zamiast glonojada - 3 szt otoski lub krewetki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2015, 17:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2015 17:51 przez leeusr. Powód: Nowe informacje)
Post: #11
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Elfir napisał(a):
Layla36 napisał(a):Jesli chodzi o rybki to mysle o max 10 szt ( jakis glonojadek + neonki + nie wiem co jeszcze, ale gupikow za bardzo nie chce )
IMHO już za wiele wybrałaś.
Jeśli ryby to 10 szt ale czegoś naprawdę małego, mniejszego od neona.
Zamiast glonojada - 3 szt otoski lub krewetki.
Zgadzam się z Elfir, że za dużo, 10 szt to wychodzi 2litry na rybę (bo 25 litrów wody do akwa nie wlejeszSmile
W 25 litrach to amatorsko można tylko trzymać gupiki lub red cherry. Otoski i zbrojnik niebieski lubią większe zbiorniki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2015, 18:40
Post: #12
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Ok, dostosuje się 5 neonek, 3 krewetki coś jeszcze moge? moja jedna roślinka w ciągu tygodnia urosła ok 2 cm, mogę ją przyciąć od góry?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2015, 21:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2015 21:01 przez Dikej.)
Post: #13
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Nie chodzi o ilość neonów innesa, ale o ich rozmiar. Neony simulans są mniejsze i 10 mogłoby już być w Twoim szkle.
Cytat:Neon innesa najlepiej czuje się w wodzie miękkiej i kwaśnej o temperaturze 22-26°C. Dla grupy 10 osobników zalecane akwarium o długości co najmniej 60 cm, gęsto obsadzone roślinami, ze żwirowym podłożem. Na tle bujnej roślinności i przy niezbyt intensywnym oświetleniu prezentują się najlepiej. Do dekoracji można użyć również korzeni i suchych liści, które dodadzą akwarium bardziej naturalnego wyglądu.
Doświadczeni akwaryści mogą pokusić się o trzymanie ich w nieco mniejszym zbiorniku, jednak nie mniejszym niż 40 l. Ryby te są bardzo wrażliwe na nagłe zmiany parametrów wody i w zaniedbanych lub źle prowadzonych zbiornikach dość często chorują.
Neonki mogą paść ofiarą agresywnych lub większych ryb np. skalarów. Można je trzymać z niewielkimi rybami o spokojnym usposobieniu np. innymi tetrami, kiryskami, małymi pielęgnicami (pielęgniczka ramireza).
Co do krewetek, to 3 będą na początku (chyba, że trafi Ci się ta sama płeć). Z cięciem roślin zaczekaj, niech wyjdą ponad powierzchnie wody, na początku dobrze jest zostawić wszystko w spokoju Smile

PS. Równie dobrze możesz trzymać same krewety. To też spoko sprawa.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2015, 21:28
Post: #14
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
5 neonek ....

Luudzie no ja Was proszę
w taaaakich stadach to nawet bizony nie pędziły ..
kąsaczowate są rybami stadnymi .
Red cherry mogę Tobie dać za free wpuścisz sobie trochę - nadmiar sam się wyreguluje bo ryby nieco żywego wyłapią

Cytat:W przyszly poniedzialek wyjezdzamy a tydzien i zaoptarzylam sie w termostat ktory ustawie na caly tydzien aby na te kilka godzin codzinnie zalaczal oswietlenie, filtr zostawie na " on " i grzalka podobnie.


Mylisz jak widzę pojęcia ...
Termostat to jest urządzenie (układ) do utrzymywania temperatury
Zapewne zakupiłaś zegar taki wtyczkowy do kontaktu i on służy do regularnego załączania oświetlenia . Filtr ma chodzić zawsze . Nie ma marudzenia rodziny że szumi że bulgocze > to wszystko idzie ustawić ...


i niech Cię ręka Bo#*a broni przed pokusami kupna chemii . Reklamy zachęcają , sprzedawcy obiecują cuda na pograniczu orgazmu a to wszystko pic i ułuda . Natura sama daje sobie radę sama . Przecież nie sypiemy sobie raz cukru raz glutaminianu sodu a raz proszku do prania do kawy . Sama kawa jest ok ..



Wybrałaś najtrudniejszą drogę .. znajomych namawiam - jeśli akwarium to nie mniejsze jak 200L

wiesz co wszyscy mówią mniej więcej po roku?

Mogliśmy kupić większe .Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2015, 22:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2015 22:48 przez Layla36.)
Post: #15
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Dobrze, pomyliłam pojecia, chodzi oczywiście o wtyczkę - timer który będzie wlaczal oświetlenie.
Chemii nie zamierzam dosypywac ma samo dojrzeć przez 4 tygodnie.
Red cherry chętnie przyjme
Co do aranżacji to długa droga przede mną i może jak się naogladam waszych zdjęć to coś z tego będzie. Teraz to już nie wiem co z ta obsadą, neonki i gupiki nie ?to co? Same krewetki mnie nie zadowolą, chciałabym więcej dynamiki oczywiście wiem ze warunki mieszkalne są ubogie i ciasne ale poradźcie panowie cos
Ps gdybym aktualnie miała warunki na 200 L to bym poszła na całość, ale na razie jedyny wolny kat pozwala mi na maleństwo. W przyszłości jeśli się "wkrece " nie wykluczam dostosowania salonu do czegoś naprawdę okazalego Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości