Odpowiedz 
akwarium 54l
06-12-2015, 00:47
Post: #16
RE: akwarium 54l
Słyszałem o tej ziemi z biedry, niestety nie mają jej teraz w ofercie.. Też zależało mi, żeby nie było nawozów, tę akurat kupioną polecono mi jako 'najzwyklejszą' i bez nawozów, mniejsza o to, że jest napisane, że je zawiera Tongue wiecie jak to w marketach
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 10:04
Post: #17
RE: akwarium 54l
Teraz też bywa ale juz z nawozami. Niby nie problem ale nie wiadomo ile czego jest
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 14:22
Post: #18
RE: akwarium 54l
Jutro chciałbym już startować z baniakiem, więc chyba użyję tej ziemi. A może jest ktoś, kto do low techa użył podobnej? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 19:02
Post: #19
RE: akwarium 54l
Wiesz -ja powiem tak . Startuj. Bo my stare zgredy zmanierowane bedziemy tylko Tobie mieszać w głowie. .
Pamietaj by ziemię przykryć gruba warstwą żwiru na to folia i dopiero lac wode. Chodzi o to by nie wymyć ziemi spod żwiru
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 19:39
Post: #20
RE: akwarium 54l
No to do roboty Biggrin zdam raport z postępów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 19:57
Post: #21
RE: akwarium 54l
utopia - przyznam po raz pierwszy Mądre Słowa Smile

powodzenia ze startem baniaka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 20:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2015 20:14 przez utopia.)
Post: #22
RE: akwarium 54l
Pniewiaki - widzisz potwierdza się stare powiedzenie że nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 20:24
Post: #23
RE: akwarium 54l
masz racje Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 12:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 12:02 przez Elfir.)
Post: #24
RE: akwarium 54l
egonix napisał(a):Parę lat temu ziemia bez nawozów była w biedronce.

Nie wierzę, że była bez nawozów z powodu procesu technologicznego w jaki się ja uzyskuje.
Najlepsza jest ziemia z głębokich wykopów, z kretowisk - z jak najmniejsza ilością części organicznych.

a folia to do czego? Żeby odciąć korzenie roślin od podłoża?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 13:47
Post: #25
RE: akwarium 54l
Elfir napisał(a):[quote="egonix"]a folia to do czego? Żeby odciąć korzenie roślin od podłoża?
Nie, jak napisał utopia - "chodzi o to by nie wymyć ziemi spod żwiru" podczas zalewania zbiornika wodą.

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 14:27
Post: #26
RE: akwarium 54l
Przeczytałam w odwrotnej kolejności - czyli myslałam , że folia ma być miedzy ziemią a żwirem Smile

Ale ja zalewałam klasycznie, na talerzyk i rękę i nic nie wymywało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2016, 15:47
Post: #27
RE: akwarium 54l
Witam zamiast ziemi ogrodowej która ma w sobie zmienne minerały i nie ma wszystkiego wypisanego w składzie na etykiecie i nawet nie wypisują jakie ma pH proponuję zastosować torf odkwaszony o pH 7,0-7,2
Przykryć delikatnie żwirem nie wzruszając torfu.Można porobić pagórki według uznania pamiętając ze tył akwarium dać wyżej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2016, 20:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2016 20:33 przez BeastlyGoat. Powód: Nowe informacje)
Post: #28
RE: akwarium 54l
Cześć, to znów ja,wpadłem po kilka rad Smile Ostatecznie akwarium nie jest u mnie, poszło jako prezent do pewnej osoby - zielonej jeśli chodzi o akwarystykę. Ja je założyłem, ziemia ogrodowa, żwir, skromny filterek wewnętrzny i świetlówka 18W. Niestety nie miałem wpływu na obsadę, więc jest tam trochę zupa, gupiki neonki, kiryski, będzie ze 30 ryb. Chciałem dorzucić RC, ale nie wiem czy to będzie dobry pomysł, skoro obsada i tak przeładowana?
Niedawno zrobiłem restart, gdyż akwarium troszkę się zapuściło, plaga ślimorów, rośliny zgnite/zjedzone. Tym razem sypnąłem na podłoże tylko manado, którego parę kilo zostało mi po poprzedniej "aranżacji" kostki. Nie oczekuję cudów przy tym zbiorniku, ale fajnie jakby w miarę funkcjonowało, z roślin posadziłem: mikrozoria, żabienice, kryptokoryny, anubias bonsai, Saggitaria subulata, Lobelia cardinalis,Hygrophilie difformis, gałęzatki, mech -phoenix.
Jako, że przy swojej kostce stosuję CO2, podłoże aktywne,nawozy to borykam się raczej tylko z problemami typu glony, natomiast tutaj w zbiorniku a'la Janusz po 2tygodniach pojawia się syf jak na zdjęciach. Może to głupie pytanie, nie chcę mi się eksperymentować, nie codziennie mam dostęp do tego akwarium, ale Co to właściwie jest, czy to po prostu brud związany z przerybieniem, za słaba filtracja?
Ostatecznie zrezygnowałem z ziemi ogrodowej, wcisnę w korzenie pałeczki do kwiatów.
Dzięki z góry za pomoc Smile
Dodam, że redukcja obsady, raczej nie wchodzi w grę, nad czym również ubolewam.
http://naforum.zapodaj.net/06c449167efd.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/de7155d763eb.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/9960c6defb7e.jpg.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2016, 23:18
Post: #29
RE: akwarium 54l
Nie chcę krytykować ani się wymądrzać, ale tak kończą akwaria "w prezencie". Co do syfu to mam nieodparte wrażenie, że jednak ilość mieszkańców ma co nieco za uszami w tym względzie.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2016, 10:49
Post: #30
RE: akwarium 54l
Nigdy nie bedzie dobrze jak będzie przerybienie -mały zbiornik to jest trudniej utrzymac parametry.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości