Odpowiedz 
Gupikarium
04-11-2015, 01:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2015 21:19 przez fanderix. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Gupikarium
Witam
Tak do oceny wrzucam jeden z moich baniaków - gupikarium
Akwarium ma 112L
filtracja: Midikani 800 Aquaela
podłoże: z przodu piasek kwarcowy, za linią kamieni substrat, aby roślinki miały komfort Smile
Oświetlenie: przód 20W PowerGlo, tył 20W FloraGlo
Oprócz gupików, otoski, kirysek, mały zbrojnik niebieski i krewetki sakury.
Na nazwach roślin zbytnio się nie znam, zupełnie nie mam do nich pamięci, więc nie podaję.
Proszę nie zwracać uwagi na zarysowania na szkle, niestety sam je widzę i bardzo mnie wkurzają :/
[Obrazek: IMG_4907.JPG]

i tu trochę jaśniej

[Obrazek: IMG_4954.JPG]

oraz krótki filmik



film najlepiej otworzyć w youtubie i dać jakość hd
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 07:19
Post: #2
RE: Gupikarium
Jedyne do czego by się można przyczepić to do tych dragonów jakoś nie pasują zbytnio, a tak bardzo ładny zbiornik

"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

Aktualne:
43l - Nature - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8335
43l - Nature 2 - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8865
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 10:40
Post: #3
RE: Gupikarium
Nie możesz odwrócić akwarium żeby rys nie było widać?

Szkoda ,że nie skoncentrujesz się na jednym kolorze lub wzorze gupików tylko tworzysz takie miksy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 11:32
Post: #4
RE: Gupikarium
Myślę ze o to wlasnie chodzi autorowi aby były różnorodne , taki miks fajnie sie prezentuje. Wiadomo kolory z czasem się pomieszaja ale co jakiś czas wystarczy odłowić te niepotrzebne.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 11:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2015 12:24 przez fanderix. Powód: Nowe informacje)
Post: #5
RE: Gupikarium
Ciupakus napisał(a):Nie możesz odwrócić akwarium żeby rys nie było widać?
Z drugiej strony też jest porysowane, ale faktycznie mniej. Jednak wiązałoby to się z zakładaniem akwa od nowa, a puki co to jest to operacja niepotrzebna, zbyt pracochłonna. Kiedy będzie substrat do wymiany, za rok może, pewnie tak zrobię.
Ciupakus napisał(a):Szkoda ,że nie skoncentrujesz się na jednym kolorze lub wzorze gupików tylko tworzysz takie miksy.
No tu zupełnie się nie mogę zgodzić (chociaż każdy ma swój gust). Ja nie prowadzę hodowli jednogatunkowej, ani nie jestem Bajcikiem czy innym dużym sklepem, w którym trzyma się jeden kolor w danym akwarium. Gupiki są piękne przez ich różnorodność. Poza tym cała frajda jest w obserwowaniu młodych, jakie wychodzą z tych przypadkowych krzyżówek. Czasem są średnie, czasem są zajefajne. Mając gupiki w jednym kolorze byłoby nudne, cały urok gupikarów polega na miksie, ale to oczywiście moja opinia. Mam w sumie 6 akwariów: gupikarium (z tego postu), jedno iwagumi - dwu gatunkowe (Axlerodi Blue i Rasbora Brigittea + sakury), jeden kotniko-selektor gupikowy, i 3 krewetkaria. Tak więc 5 z 6-ciu akwariów jest praktycznie jedno, dwu-gatunkowe, ale w gupikarium moim zdaniem powinien panować mix color Smile No chyba że się chce robić jednogatunkową selekcję, co tez może być ciekawe, ale nie o to mi chodziło. Chociaż oczywiście już mnie korci, aby mieć jeszcze kolejne akwaria do selekcji nowych wariantów kolorystycznych jakie mi się rodzą, bo czasem są mega oryginalne i fajnie byłoby pójść w selekcję, ale tu wchodzimy w hodowlę, a nie o to mi chodziło decydując się na gupikarium. Tym nie mniej dziękuję za opinię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 12:03
Post: #6
RE: Gupikarium
Spoko każdy ma swój gust .

Nie rozumiem czemu odwrócenie ma się wiązać z zakładaniem od nowa -spuscić 3/4 wody ,2 osoby silne i odwrócenie gotowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 12:22
Post: #7
RE: Gupikarium
Ciupakus napisał(a):Spoko każdy ma swój gust .
Nie rozumiem czemu odwrócenie ma się wiązać z zakładaniem od nowa -spuścić 3/4 wody ,2 osoby silne i odwrócenie gotowe.
Już tłumaczę Smile
Zauważ jaki jest układ podłoża: z przodu piasek kwarcowy, następnie linia kamieni a za nią substrat dla roślin. Jak byśmy to odwrócili, to muszę wszystko na nowo odwrotnie układać.
Natomiast jest inny problem, na tylnej ścianie jest filtr hamburski, dodatkowe płytki szklane przyklejone do tylnej i bocznej szyby na silikon. Czyli muszę go zdemontować, usunąć cały sylikon i ewentualnie zrobić od nowa z drugiej strony. Tak więc jest to spora operacja logistyczna, bardzo praco i czasochłonna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 12:24
Post: #8
RE: Gupikarium
Ano takich rzeczy nie było widać na pierwszy rzut oka i to znacznie wszystko komplikuje Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 21:40
Post: #9
RE: Gupikarium
Bardzo ładny zbiornik. Kolorowe gupiki są super.
Czy ten filtr wystarcza, daje radę i co o nim sądzisz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 22:07
Post: #10
RE: Gupikarium
Mi się wydaje, że na takie akwa jest wystarczający. Jeszcze nigdy się nie zapchał, mam go od roku, raz niedawno go czyściłem. Zalety - bardzo cicha praca (bo pompka zanurzona jest w akwarium) i zużywa tylko 6W. Włączony jest na 3/4 mocy, bo inaczej była za duża wirówka. Więc ogólnie jestem zadowolony. No i cena jest bardzo dobra.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-11-2015, 15:39
Post: #11
RE: Gupikarium
Bardzo fajny klimat. Kolorowo i wesoło.

54L- Piaskownica
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2015, 01:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2015 01:04 przez Adam.)
Post: #12
RE: Gupikarium
mix gupików jest fajny pod warunkiem, że tylko samce pływają, bo potem robi się szaro buro jak pojawią się młode
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  112 l gupikarium fanderix 1 5,342 17-02-2015 08:23
Ostatni post: leeusr
Photo 180 L Towarzyskie i 70L Gupikarium ssebastiann 9 20,262 10-07-2013 14:17
Ostatni post: robertburza1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości