Odpowiedz 
Poblem z wodą!!!!
16-10-2015, 07:55
Post: #1
Poblem z wodą!!!!
Witam.
Jest to mój pierwszy temat jak i pierwsze akwarium. Założyłem akwarium. kupiłem 60l na początek grzałka filtr i pokrywa w zestawie. włożyłem trzy roślinki korzeń i drobny żwirek na dno od 2-6 cm tego żwirku. zalałem woda poczekałem dwa tygodnie filtr i grzałka chodzi noc i dzień grzałka jest z termostatem. no to pora na pierwsze rybki. Wpuściłem 4 kiryski albinosy. 4 gupiki 2 mieczyki i 6 neonów inesa. Po paru dniach od wpuszczenia rybek woda zrobiła się tak jakby brązowa nie umiem tego dokładnie opisać. dno zrobiło się brudne. teraz nie wiem od czego. wymieniłem 20% wody zastosowałem odmulacz na dno. i znowu po paru dniach to samo. od czego to co robić??
P.S proszę o wyrozumiałość jest to moje pierwsze akwarium i może dużo błędów popełniłem. jeśli jest cos złe to proszę pisać. pozdrawiam i liczę[/b][/size][/font] na pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2015, 21:24
Post: #2
RE: Poblem z wodą!!!!
Chyba za szybko ta obsada -skąd wiedziałeś ,że to już? Testów wody zapewne nie robiłeś ,a trzeba było.

Jaki filtr? Mieczyki za duże do tego akwarium.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2015, 21:46
Post: #3
RE: Poblem z wodą!!!!
Prawdopodobnie to okrzemki. Zaciemnienie na kilka dni powinn pomóc. Pokaż zdjęcia, coś poradzimy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2015, 23:42
Post: #4
RE: Poblem z wodą!!!!
Oprócz "wyrzucenia" mieczyków nic bym nie robił, okrzemki na początku to normalna rzecz więc nie panikuj, po brązowych glonach przyjdą zielone a to oznaka już dojrzewania. Pewnie filtr za słaby jeżeli z zestawu, nie chodzi tutaj nawet o wydajność ale o pojemność.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2015, 18:13
Post: #5
RE: Poblem z wodą!!!!
No i korzonek też może barwić wode
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2015, 20:21
Post: #6
RE: Poblem z wodą!!!!
A źwirek płukany był na początku

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości