Odpowiedz 
Ziemia w akwarium.
24-07-2015, 08:50
Post: #1
Ziemia w akwarium.
Witam koleżanki i kolegów.
Potrzebuję pomocy, gdzie w poznaniu zakupię sprawdzoną ziemię do akwarium?
Mam jeszcze pytanie czy po ułożeniu ziemi w akwarium nim przykryję ją żwirkiem kładziemy siatkę czy ten zabieg nie jest musem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2015, 09:04
Post: #2
RE: Ziemia w akwarium.
ja kupowałem w biedronce

kładłem siatke i sobie chwale, lecz wielu twierdzi że nie trzeba a nawet nie powinno sie kłaść
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2015, 09:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-07-2015 09:19 przez fajfer.)
Post: #3
RE: Ziemia w akwarium.
W biedronce ostatnio patrzyłem i jest ziemia ogrodowa, ale w składzie są nawozy, a wyczytałem, że to niedobrze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2015, 10:19
Post: #4
RE: Ziemia w akwarium.
nie wiem jak teraz, ja używałem ziemi z biedry jakieś 5 lat temu i nie było nic w niej. również nie stosowałem jej do LT bo miałem typowego HT 0,9W CO2 itpSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2015, 14:53
Post: #5
RE: Ziemia w akwarium.
fajfer napisał(a):Potrzebuję pomocy, gdzie w poznaniu zakupię sprawdzoną ziemię do akwarium?

Ciężko znaleźć ziemię bez NPK,w swoich akwariach mam zwykłą ziemię z łąki,do tego glina,lawa.
Siatki nie używaj.Wielokrotnie wyrywałem rośliny z korzeniami i żaden syf się nie unosił,wystarczy odpowiednia grubość żwiru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2015, 19:45
Post: #6
RE: Ziemia w akwarium.
Co do siatki jak piszą wcześniej, zdania są podzielone, ja nie mam i nie żałuje, ziemia? z kretowiska - Kiekrz zaplecze Szkoły Podstawowej, nic do niej nie dawałem, ale trzeba dać na wierzch dużo żwiru, żeby nie było problemu , u mnie pomiędzy 4-6 cm i nic się nie dzieje, baniak zalany we Wrześniu ubiegłego roku. Powodzenia

96 L
Brzankarium: brzanka mszysta - Puntius tetrazona 10 szt
brzanka pieciopręga - Puntius pentazona 5 szt
kirysek pstry - Corydoras paleatus 5 szt
krewetki Red Cherry ilość nieznana
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-07-2015, 10:22
Post: #7
RE: Ziemia w akwarium.
matoole napisał(a):Ciężko znaleźć ziemię bez NPK
za to łatwo znaleźć torf bez nawozow o dowolnym ph, ktory mozna zmieszac z kretowiskiem.
Co do siatki, ja jestem po stronie, że jesli masz 6cm zwiru nad torfem, to nic sie nie przeciśnie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-07-2015, 16:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2015 14:57 przez fajfer.)
Post: #8
RE: Ziemia w akwarium.
Witam czy do ziemi jak dodam kulki filtusa to wystarczy czy coś jeszcze dodać???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podłoże (jaka ziemia) Caneta 13 22,322 08-12-2013 00:32
Ostatni post: Caneta
  ziemia patrycja95 15 30,065 22-01-2012 10:10
Ostatni post: Grzegorz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości