Odpowiedz 
substrat a sadzenie roślin
07-07-2015, 21:18
Post: #1
substrat a sadzenie roślin
mam pytanie do osób które używały substratów o granulacji normal i powder. chodzi mi dokładnie o to czy w powderze się łatwiej sadzi rośliny (pod wodą) niż w normalu??? bo dziś aby posadzić pogestemona helferi w mini m mało brakło a akwarium poleciałoby przez okno, już w manado się lepiej sadzi niż w CALu normaluTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2015, 22:22
Post: #2
RE: substrat a sadzenie roślin
Ja nie miałem żadnych problemów z CAL'em w wersji normal, również z pogostemonem i to w wersji mini sadzonek z żelu. Trza je po prostu sadzić głęboko lub lekko ogolić o połowę dolne listki by były pewnego rodzaju haczykami. Kwestia wprawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2015, 22:27
Post: #3
RE: substrat a sadzenie roślin
Słabej baletnicy to i rąbek u spódnicy... Biggrin

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2015, 22:53
Post: #4
RE: substrat a sadzenie roślin
masło gówno żeś wcisnął bo nie miałeś powdera a teraz musze się męczyć, ale nie tylko ja co nie Grzegorz Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2015, 23:34
Post: #5
RE: substrat a sadzenie roślin
Jak nie miałem powdera, był tylko nie pytałeś Biggrin

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2015, 00:55
Post: #6
RE: substrat a sadzenie roślin
miałeś ostatni worek i mówiłeś że go nie sprzedajesz, kłamca kłamcaTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2015, 10:15
Post: #7
RE: substrat a sadzenie roślin
bohen21 napisał(a):kłamca kłamca
i to ten to co na spotkaniu mówił że nie ma problemu w sadzeniu roslin w substracie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2015, 22:27
Post: #8
RE: substrat a sadzenie roślin
kiedy mówiłem??
w shrimp sandzie od dawna mnie kur.... bierze wiec na pewno nie mówiłem o nim tak, w benibachi prawie mnie mam roślin w podłożu więc podobnie a w calu sadziłem na sucho sięc się nie liczy, to wiesiu kiedy i o czym??Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 05:46
Post: #9
RE: substrat a sadzenie roślin
Sadzenie roślin w shrimp sandzie nasuwa mi tylko tyle: @#$$%%^^&%*$#!$$%#$^@&*
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 10:57
Post: #10
RE: substrat a sadzenie roślin
ja podczas sadzena staurogyne to bym całą strone a4 mógł zanotować (drobnym druczkiem) @#$$%%^^&%*$#!$$%#$^@&*
i do tego pierwotniak po sadzeniu, masakra
temu pytanie:
CZY W POWDERZE SADZI SIE LEPIEJ NIŻ W NORMALU
oczywiście chodzi o zalany zbiornik
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 12:22
Post: #11
RE: substrat a sadzenie roślin
Nie rozczulać się nad sobą jak baby na kole gospodyń wiejskich tylko pracować nad swoimi łapkami by pewne piszczotliwe sprawy potrafiły sprawnie i efektownie same załatwić. Chyba że ktoś ma niewytrenowane grabie od kopania szpadlem to już jego problem, że nie potrafi np. zawiązać haczyka na żyłkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 12:41
Post: #12
RE: substrat a sadzenie roślin
ja od lat sadze w manado gdzie wszyscy narzekają je jest lekkie i sie w nim cięzko sadzi, po czym przechodze na substrat a tu jeszcze gorzej, wiec raczej nie w treningu dłoniTongue lezy problem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 13:22
Post: #13
RE: substrat a sadzenie roślin
bohen21 napisał(a):ja od lat sadze w manado gdzie wszyscy narzekają je jest lekkie i sie w nim cięzko sadzi, po czym przechodze na substrat a tu jeszcze gorzej, wiec raczej nie w treningu dłoniTongue lezy problem
JBL Mando to się nadaje, ale tylko jako podsypka pod poz-bruk przed domem (do utwardzenia). Taki sam shit firmy JBL jak pseudo bezuszczelkowy filtr e900.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 13:30
Post: #14
RE: substrat a sadzenie roślin
i co ci ze zdolności wiązania haczyków skoro zbiornika na manado nie potrafisz poprowadzić, bo skoro masz taką opinie to również masz doświadczenie z tym podłożem. ja od prawie 5 lat prowadze na nim zbiorniki i nie narzekam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2015, 21:33
Post: #15
RE: substrat a sadzenie roślin
bohen21 napisał(a):wiec raczej nie w treningu dłoniTongue lezy problem
Aloo
Jak pamiętam to Manado miałeś około 6 cm. a ile masz CALa,bo ja w 6 cm. Amazonii sadzę np. glossę czy łodygowce bez problemu.
G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  substrat krzysiek.25 2 6,503 12-07-2014 11:14
Ostatni post: krzysiek.25
  AQUA ART SUBSTRAT II czy AQUATIC NATURE PRO SOIL S'Sayan 7 18,300 23-10-2012 22:04
Ostatni post: Aniwit



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości