Odpowiedz 
CO2 w akwarium
12-06-2015, 08:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2015 14:39 przez fazi_poz.)
Post: #1
CO2 w akwarium
Natknąłem się na taki artykuł traktujący o dozowaniu CO2 w akwarium.
Pokrótce jest w nim mowa o pomijanym przez akwarystów aspekcie jego długotrwałego stosowania w rzekomo bezpiecznych dla ryb dawkach (czyli dawkach nie wywołujących przyduchy). Polecam przeczytać. Niestety język angielski.

http://www.practicalfishkeeping.co.uk/co...ntent=html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2015, 14:35
Post: #2
RE: CO2 w akwarium
Po przeczytaniu tego artykuły i tym podobnych musiałbym skasować niektóre swoje akwaria. Tongue

Myśle że coś w tym jest i nie neguje tego artykułu , dzięki niskiemu kh na poziomie 1-3 nie muszę dawać końskich dawek jak to było na kranówce gdzie pewnie musiałem przekraczać 50ppm co2 aby zejść do ph6,8-7.

Wielu biotopowców zarzuca roślinniarzom że katują ryby bardzo mocnym światłem i nieodpowiednim podłożem ale o co2 jeszcze nie słyszałem Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2015, 14:53
Post: #3
RE: CO2 w akwarium
Ja nie czytałem tego tekstu, ale oczywiście trzymanie ryb w zbiorniku roślinnym zasilanym CO2, może mieć taki sam negatywny wpływ na organizm co oddychanie przez człowieka czystym tlenem. W takim akwarium bowiem, ryby oddychają praktycznie czystym tlenem, produkowanym przez rośliny. To może mieć jakiś wpływ na nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2015, 15:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2015 15:13 przez fazi_poz.)
Post: #4
RE: CO2 w akwarium
Edi ja tam nic nikomu nie zarzucam - nie moje akwarium, nie moje ryby, nie moje sumienie - nie jestem z tych co świat chcą zbawiać, a tym bardziej poprzez swoje poglądy, które mnie odpowiadają a innym niekoniecznie Wink

Wrzuciłem to bardziej w kontekście szerszego spojrzenia, które wielu pomija i tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-06-2015, 19:49
Post: #5
RE: CO2 w akwarium
Akurat konkretnie nie chodziło mi o Ciebie ale jest wiele biotopowców którzy stoją jakby na straży i wytykają innym błędy będąc zaślepieni na inne aspekty akwarystyki. Wielu pewne tematy pomija świadomie i też nieświadomie, dlatego warto czytać pewne artykuły bo człowiek się uczy całe życie.

Co do artykułu przeglądarka chrom może doskonale nie tłumaczy ale wiadomo o co chodzi w temacie i warto poczytać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości